Eukalyptový olej v aromaterapii

cm aromalampa

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Eukalypty dnes rostou všude, původně ale pocházejí z Austrálie. Tyto stromy byly poprvé využity v Paříži, kde se zjistilo, že olej z eukalyptu lze použít jako antiseptikum. Z Paříže se pak sláva tohoto stromu a oleje, který z něj pochází, roznesla po celém světě.

Duševní prospěch eukalyptové aroma-terapie

Jelikož eukalyptus má velice příjemnou vůni, mnoho aroma-terapeutů jej používá k uvolnění mysli. Ti, co aroma-terapii používají za účelem zlepšení osobních pocitů, řeší pomocí ní neshody mezi lidmi, jelikož eukalyptus je díky své svěží vůni znám tím, že „čistí vzduch“.

Eukalyptová aroma-terapie může být také využívána k dobití energie. Má se za to, že vůně eukalyptového oleje zmírňuje duševní únavu a zvyšuje mozkovou aktivitu. Mnoho lidí používá eukalyptový olej nebo svíčky, pokud se potřebují plně soustředit, nebo také za účelem vytvoření příjemné atmosféry doprovázející různé schůzky a jednání.

Fyzický prospěch eukalyptové aroma-terapie

Z ekologického hlediska, eukalyptus odhání komáry, proto se přidává do svíček, stejně jako citroníková silice. Eukalyptus také pomáhá vysušit půdu, která je obvykle vlhká nebo nadměrně zadržuje vlhkost. Dále se eukalyptus přidává do parfémů, zubních past, ústních vod a dalších hygienických produktů. Také se přidává do čisticích prostředků.

Eukalyptový olej se díky svým antibakteriálním schopnostem tradičně používá k ošetřování menších ran a odřenin. Stejně tak může být použit vnitřně jako účinný antivir. Také může být inhalován za účelem uvolnění ucpaného nosu. Eukalyptus navíc léčí artritidu i jinou fyzickou bolest, ať už je jakkoliv aplikován.

Rizika související s eukalyptovou aroma-terapií

Celkově lze říct, že jediným rizikem používání eukalyptové aroma-terapie je podráždění kůže, pokud je aplikován přímo na kůži. Avšak je také možné mít alergii na eukalyptus a její symptomy se pak mohou objevit i při inhalaci jeho vůně.

Eukalyptu by se měli také vyhnout lidé trpící epilepsií nebo jiným onemocněním způsobujícím záchvaty, jelikož se má za to, že eukalyptus může epileptický záchvat vyvolat. Eukalyptová aroma-terapie je také sice velice účinná u plicních onemocnění, při uvolňování hlenu a dokonce zamezuje vzniku astmatických záchvatů, ale za žádných okolností by neměla být používána, pokud astmatický záchvat již probíhá.

Celková nabídka aromaterapie.