Ekzém – stále vzdoruje uzdravení VI.

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Kyselé vnitřní prostředí
Rozhodující je rovnováha mezi kyselinami a zásadami (acidobazická rovnováha). V žaludku převažuje kyselina, trávení ve střevě potřebuje zásady. Dojde-li k přílišnému okyselení, například v důsledku poruch spojených s kvasnými pochody, je to již důvod pro vznik poruch trávení. Tuto rovnováhu si poškozujeme sladkostmi a cukrem, alkoholickými nápoji, kávou, bílou moukou v pečivu, zákuscích a ve chlebu.

Způsobujeme si takové změny střevního prostředí, které poškozují jeho trávicí výkonnost a škodí střevním bakteriím. O zbytek se postarají pesticidy, hormony, antibiotika, sedativa, které se vyskytují „jako dědictví“ v mase, které konzumujeme. Pozornost bychom také měli věnovat cizokrajnému aromatickému ovoci, které je nepřirozenou potravou pro Středoevropana, a spíše dát přednost českému jablíčku, které je vypěstováno na našich zahradách. A co dnešní „moderní strava“? V obchodech je jídlo již krásně naservírováno, na-krášleno, nabarveno, stabilizováno, konzervováno. Pro oko je lahodné, chuťově zdá se, že je dobré.

Při pozorném přečtení obsahu zjistíme, že obsahuje mnoho chemie, i když výrobce tvrdí, že je to zdravotně nezávadné. Někdy se to ani nedozvíme, protože chemická sloučenina je zakódována pod značkou E…, nebo je přímo součástí čárkového značení.

Reklama v televizi nás denně bombarduje a vyzývá ke konzumaci coca-coly, spritů a žvýkaček, čokoládových vajíček. Kdo tomu má odolat? Uvědomíme-li si, do jaké míry je každý z nás vystaven těmto faktorům, které tolik zatěžují naše střevo, není žádným překvapením, že se dnes těžko setkáváme s osobami se skutečně zdravým střevem. Bohužel není možné obnovit střevní flóru ze dne na den.

Přípravky, které máme k dispozici, se musí užívat delší dobu, tedy po mnoho týdnů a měsíců. Máme rozpracované osvědčené schéma pro mikrobiologickou terapii – řízenou střevní symbiozu.

Celková nabídka přípravků na ekzém.