Dva kartáčky, které promění čištění zubů z otravy na radost

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Když jsme byli malí, čištění zubů představovalo pro mnohé z nás otravnou povinnost. Potají namočit kartáček, zacákat umyvadlo, hlavně aby to vypadalo, že na akci došlo. Pamatujete? Dětská vynalézavost neznala mezí. Jako dospělí si však uvědomujeme, že stav chrupu je naší vizitkou na celý zbytek života. Nikdo nechce zažloutlé, zkažené zuby či nevábný dech. Toužíme po zářivém úsměvu. Mnohdy ale nechuť k pravidelné zubní hygieně přetrvává a motivace chybí. Jak se z toho začarovaného kruhu dostat ven?

Základem je dobrý nástroj, se kterým vás čištění bude bavit! Správná technika a frekvence čištění jsou samozřejmě při péči o zuby nenahraditelné. Máme pro vás ale 2 tipy na pomocníky, kteří zubní hygienu usnadní a zařídí ještě čistší a bělejší zuby. A možná od základů změní vaši každodenní koupelnovou rutinu i pohled na klasické plastové kartáčky.

„Zuby bělejší, planeta zdravější. Přirozeně a hravě.“

Když totiž mluvíme o změně, je potřeba si připomenout jeden zásadní problém běžných kartáčků. Bývají vyrobené z plastů a dalších syntetických materiálů. Obklopování se nerozložitelnými výrobky není pro lidi ani přírodu nejšťastnější. A navíc je úplně zbytečné. Jeden člověk za život spotřebuje mnoho set zubních kartáčků, a vytvoří tak až několik desítek kilogramů nerozložitelného plastového odpadu. Ve spalovnách či na skládkách tak končí tuny kartáčků. Plast se však může rozkládat i stovky let. Škodí přitom přírodě a zpětně i nám, lidem.

Čistší zuby i planetu ale můžeme mít i bez ničení přírody či velké námahy. Klasické plastové kartáčky můžeme nahradit plně rozložitelnými. Pojďte se na ně podívat a zjistit, kdo že to v dnešní době mění náš chrup a zároveň celý svět k lepšímu.

Miswak od Yoni – Kartáček a zubní pasta v jednom

Miswak je větvička (nebo kořen) stromu Salvadory perské. Na rozdíl od běžného kartáčku k němu nepotřebujete pastu ani vodu. Stačí kousek rozžvýkat a pak s ním zuby vyčistit. Pohodlně a kdekoliv. Při sledování televize, cestě do práce či brouzdání na internetu.

Yoni znamená konec trápení nad umyvadlem. Zkrotí divokou flóru vaší ústní dutiny a ušetříte s ním vodu (při čištění zubů každou minutu proteče zhruba 6 litrů vody) i přírodu. Nevyhazujete totiž každé 2 – 3 měsíce žádný zbytečný plast. A bez použití běžné pasty neotravujete škodlivými látkami život vodním živočichům.

Kartáček Miswak je přírodním a šetrným způsobem čištění zubů, který:

  • Bělí zuby.
  • Obnovuje zubní sklovinu.
  • Chrání před zubním kazem.
  • Zabraňuje usazování zubního kamene.
  • Udržuje zdravé pH v ústech.
  • Neutralizuje ústní odér.

Kartáček (větvička) od firmy Yoni je vždy maximálně čerstvý (balený maximálně 48 hodin po sklizni ) a 100% recyklovatelný. Navíc se na něm nemnoží bakterie jako na štětinkách běžného kartáčku. Je plný vitamínů a minerálů s blahodárným účinkem na chrup. Obsahuje fluorid (v přiměřeném množství), vápník, chloridy, síru, uhličitan sodný, fosfor, vitamin C, kyselinu salicylovou, kyselinu tříselnou, saponiny a flavonoidy.

Dokonce existují studie, které dokládají lepší účinek Miswaku na chrup než klasický syntetický kartáček.

Na náš trh ho z Pákistánu přivezli Češi s netradičními jmény Jazine a Krištof. Svoje nadšení z větvičky chtěli zprostředkovat dalším lidem. A výborně se jim to daří.

Tio – nebambusový kartáček  vyrobený z obnovitelných zdrojů

Druhým šampionem v oboru zubní hygieny jsou netradiční kartáčky z Německa značky TIO. Rukojeť a cestovní víčko kartáčku jsou vyrobené z cukrové třtiny, hlava z dřevěných vláken s FSC certifikací (zaručující šetrné obhospodařování lesů) a štětinky z ricinového oleje. TIO je tak jedna z mála značek, která vyrábí nebambusové kartáčky z obnovitelných zdrojů. Je proto skvělou alternativou ke klasickým plastovým kartáčkům pocházejícím z ropy.

Jedinečná je ale i tím, že při vývoji kartáčků spolupracuje s nejlepšími odborníky v oblasti ústní hygieny. Kromě dobrého pocitu z toho, že se staráte o naši planetu tak máte i záruku té nejlepší péče o svůj chrup. Navíc s krásným designem. Profil štětinek je založen na nejnovějších výzkumech fakulty stomatologie na Univerzitě Witten/Herdecke.

Štětinky jsou zastřižené ve dvou délkách, aby zajistily optimální účinnost čištění a postaraly se o celou plochu zubů. Konce štětinek jsou zaoblené pro krásně vyleštěné zuby a šetrnost k dásním. A pro snadné čištění je celá hlava kartáčku lehce skloněná.

Jedinečná je ale i tím, že při vývoji kartáčků spolupracuje s nejlepšími odborníky v oblasti ústní hygieny. Kromě dobrého pocitu z toho, že se staráte o naši planetu tak máte i záruku té nejlepší péče o svůj chrup. Navíc s krásným designem. Profil štětinek je založen na nejnovějších výzkumech fakulty stomatologie na Univerzitě Witten/Herdecke. Štětinky jsou zastřižené ve dvou délkách, aby zajistily optimální účinnost čištění a postaraly se o celou plochu zubů. Konce štětinek jsou zaoblené pro krásně vyleštěné zuby a šetrnost k dásním. A pro snadné čištění je celá hlava kartáčku lehce skloněná.

Kartáčky samozřejmě neobsahují žádný Bisfenol-A (BPA) ani ftaláty (bývají obávanou součástí plastových výrobků). A rozložitelné a výměnné hlavice ještě dotahují celý koncept udržitelnosti k dokonalosti. Díky nim se totiž množství odpadu redukuje až o 70 %. Kromě prevence plastového odpadu ale TIO zajímá i ten stávající. Finančně podporují největší projekt The Ocean Cleanup k vyčištění moří a oceánů od plastu, který v nich už plave.

Jak vyzývají sami zakladatelé značky TIO Benjamin Beck a Fabian Ghosal – “Zachraňte svět, dvakrát denně”.

A přesně o to tu jde. Abychom si střežili přírodu a svoje zdraví, jak nejlépe můžeme. Víc cennějších věcí už v životě nemáme.

Větvičky Yoni i kartáčky Tio najdete v našem sortimentu.