Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.
Srdce je pumpa našeho organismu, ale také centrum citu. Párovým orgánem srdce je tenké střevo – a právě v něm často bývá zakopaný pes všech potíží, souvisejících s tímto okruhem. Možností detoxikace je mnoho a jsou dobře dostupné. Vyzkoušejte některou z nich!
Když srdce zlobí…
…nemusí se paradoxně vůbec jednat o projev toxického ložiska na srdci. Pod srdeční okruh patří mnoho dalších orgánů včetně cév. Ty mohou být zanesené toxiny a cholesterolovými usazeninami. Narušenou energii srdce poznáme podle nejrůznějších příznaků, mezi něž patří například:
- bušení srdce, arytmie
- poruchy řeči
- zadýchávání
- bolest pod lopatkou
- záškuby svalů
- červený nos…
Začněte u střev!
Srdce je spojováno s živlem ohně a raným létem, právě nyní je proto ideální doba na jeho detoxikaci. Vezměte to pěkně „od podlahy“ – přesněji řečeno od tenkého střeva. To potřebuje zejména ideální mikroflóru, která dokáže udržet rovnováhu a odolat atakům škodlivých mikroorganismů. Nasaďte kvalitní probiotika (Lactobacillus Acidophilus).
Nejen srdci, ale vůbec každé buňce našeho těla prospějí antioxidanty. Ty mají jedinečnou schopnost vázat na sebe volné radikály, které způsobují tzv. oxidační stres a poškozují buňky v organismu, a to mnohdy nezvratně a velmi závažně. Doplňujte koenzym Q10 (sardinky, olivový olej, brokolice, kvalitní doplňky stravy) a omega-3 mastné kyseliny (losos, tuňák a další ryby i mořské plody). Ty působí ve střevech protizánětlivě a pomáhají zabraňovat usazování škodlivin.
Vybarvěte se!
Věděli jste, že správnou funkci srdce můžete podpořit mimo jiné také barvami? Obklopte se zejména červenou, oranžovou, žlutou a růžovou! Nezapomeňte také doplňovat hořčík a vápník, a to zejména z pestré stravy (kořenová zelenina, ryby, česnek a cibule…).
Pravidelný pohyb je samozřejmostí. Srdce posílí zejména plavání a turistika – chůze je ostatně tělu nejpřirozenější pohyb!
Srdíčko regeneruje mezi jedenáctou a třináctou hodinou. Zkuste si proto obědy plánovat na pozdější dobu, abyste srdce nezatěžovali těžkou stravou, a nechte ho odpočívat. Jeho funkci můžete podpořit dechovým cvičením a zpěvem!
Tip na závěr:
K těmto detoxikačním pomocníkům přidejte i cílenou detoxikaci srdečního okruhu – získáte tak ideální kombinaci pro posílení svého zdraví.