Domácí hydratační krém z aloe

cm pletovy krem1

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Celá staletí bylo aloe vera používáno na různé účely. Jestliže jste již někdy rozřízli list této rostliny, pak jste zjistili, že uvnitř jejího tlustého listu se nachází gelová substance. Tento gel lze všestranně využít.

Využití aloe vera v podobě hydratačního krému

Aloe je využíváno k léčbě od slunce spálené pokožky, ale může být také použito k redukci viditelnosti vrásek. To ale není všechno. Hydratační krém z aloe se dále používá na suchou pokožku, při štípnutí hmyzem, při vyrážkách, při léčbě řezných ran, a tak dále. Zatímco samotné aloe má nespočet různých využití, je důležité si uvědomit, že poté, co se z něj udělá pleťová voda, která obsahuje i jiné ingredience, takto upravené aloe již nemusí být vhodné k léčbě některých potíží, jelikož ty další ingredience by mohly způsobit více škody nežli užitku.

Výroba domácího hydratačního krému z aloe

K výrobě vašeho vlastního hydratačního krému z aloe budete potřebovat jednu polévkovou lžíci včelího vosku, jednu polévkovou lžíci gelu z aloe vera, dvě polévkové lžíce lanolínu a 5 polévkových lžic panenského olivového oleje. Můžete také přidat růžovou vodu (obsahující růžovou silici) a několik kapek esenciálního oleje dle vlastního výběru.

Včelí vosk a lanolín můžete roztopit v mikrovlnné troubě a následně je pořádně zamícháte s gelem z aloe vera a olivovým olejem, pak můžete přidat růžovou vodu a esenciální olej. Míchejte nebo šlehejte, než dosáhnete vámi požadovanou konzistenci. Krém pak nalijte do čisté nádoby s pevným uzávěrem. Takto vyrobený váš vlastní domácí krém vám vydrží přibližně měsíc.

Jiný způsob použití aloe vera

Nezapomeňte, že když k aloe vera přidáte další ingredience, vzniklý krém již nemusí být vhodný k léčbě některých kožních problémů. Proto je lepší mít vždy po ruce také rostlinu aloe vera. Když potřebujete léčivý gel, tak jenom odříznete a podélně rozříznete její list.

Gel pak můžete namazat přímo na štípance, spáleniny, vyrážky, řezné rány, popáleniny a jiná kožní podráždění. Není již potřeba nic udělat, gel jednoduše použijete v jeho nejpřirozenější formě.