Detoxikací proti celulitidě

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Boj s pomerančovou kůží svádí miliony žen po celém světě. Tato kožní deformace se nevyhýbá ani mladým, ani starším dámám, ani štíhlým, ani těm při těle. Přestože nadváha, nebo dokonce obezita celulitidu prokazatelně zhoršují, hlavní problém spočívá v nesprávně fungující lymfě.

Celulitidu dále zhoršují

  • hormonální změny
  • ztráta elasticity pokožky
  • dehydratace organismu
  • nošení těsného oblečení
  • sedavý způsob života

Uvolněte toxiny!

Tento kosmetický nedostatek se nejčastěji objevuje na stehnech, hýždích, výjimkou však není ani břicho, lýtka či paže. Přestože vzhled naší pokožky mohou zhoršovat nejrůznější faktory, tím hlavním je nedostatečná funkce lymfatického systému a s ním také hromadění toxinů v organismu. Právě lymfa toxické látky dokáže z těla odvádět opravdu mohutně.

Detoxikace lymfatického systému by proto měla stát na prvním místě v boji s celulitidou. Ideální jsou speciální kúry, navržené například podle metody C.I.C., a vhodné jsou samozřejmě i doplňkové detoxikační kúry. K těm patří zejména:

  • popíjení bylinných čajů, určených k podpoře lymfatického systému (pýr plazivý, echinacea, tea tree, měsíček,…)
  • navýšení pitného režimu (pramenitá voda, bylinné čaje, lehké ovocné či zeleninové šťávy) alespoň na 2,5 litru denně)
  • úprava jídelníčku (ten by se měl skládat převážně ze zeleniny, ovoce, rostlinných olejů, obilovin, naopak co nejméně by se v něm měly objevovat uzeniny, polotovary, jídla z fast-foodů, tučná masa, jednoduché cukry a bílá mouka)
  • speciální ruční lymfatické masáže, střídmé saunování a pravidelný pohyb: chůze, plavání, dřepy

Toxická ložiska u osob, které trápí celulitida, se neobjevují pouze v lymfatickém systému. Mohou být kdekoliv v organismu, například i v určitých částech mozku. Odchodu toxinů z těla může bránit naše psychika. Zejména lidé úzkostliví, melancholičtí a ustrašení, kteří mívají současně také nadměrně zatížený slezinný a ledvinový okruh, budou mít ke vzniku celulitidy větší sklony.

Funguje kosmetika na celulitidu?

Celý proces je vhodné doplnit používáním kosmetických přípravků k tomu určených. Mnoho lidí však sází pouze na ně, což je velká chyba. Ani sebelepší přípravek nedokáže celulitidu zmizíkovat. Při dodržení všech ostatních pravidel a zásad může však pomoci celulitidu redukovat. Vybírejte zejména přípravky obsahující kofein, zelenou kávu, zelený jíl, skořici, březové listy, rozmarýn, cypřiš nebo černý pepř, který navíc podpoří detoxikaci.

TIP:

Masáže pomocí speciálních krémů provádějte ideálně po koupeli, až se kožní póry co nejvíce otevřou a krev se rozproudí.

Celulitida jako vizitka

Celulitida, podobně jako ostatní kosmetické či zdravotní komplikace, nevzniká jen tak. Na vině mohou být samozřejmě například hormonální komplikace, nejčastěji však bývá odrazem toho, jak žijeme. Proto je nutné v první řadě zamyslet se nad vlastním životním stylem a teprve poté začít celulitidu řešit.