Nemoci vyčtené z tváře – Co prozrazují ruce

cm nemoci vyctene z tvare

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Lékařská diagnostika rukou a nehtů je rozsáhlé téma, které vyžaduje zvláštní studium. Ale i mimo tuto speciální oblast mohou ruce podat řadu informací.
K pružnému tělu patří vždy také ohebné ruce. Při natažení by měly tvořit spíš oblouk směrem ven. Dovnitř zakřivené ruce prozrazují známky ztuhnutí (z vápnění). Náchylnost k této poruše ukazují vystupující žíly na hřbetech rukou.

Modravé žíly na hřbetech rukou naznačují, že krev obsahuje příliš mnoho kyseliny uhličité a je žádoucí hodně pohybu na čerstvém vzduchu.

Tři příčné linie v zápěstí znamenají vysoký potenciál zdraví a naznačují, že člověk většinou dosáhne vysokého věku.

Palec

První článek má spojení s hlavou a mozkem, první a druhý článek s páteří. Neleze-li palec ohnout příliš dozadu, znamená to „rovnou páteř a sílu vůle“, tedy i disciplinovanost při provádění pracovních pokynů. Lze-li palec ohnout daleko dozadu, je člověk ovlivnitelný a méně disciplinovaný.

Položíme-li palec volně na ukazovák, vznikne v dlani „myš“. Je známkou sexuality a vitality člověka a její pevnost ukazuje stupeň síly plic.

Ukazovák

První článek ukazováku levé ruky je ve spojení se slezinou, první článek ukazováku pravé ruky s játry. Druhý článek na obou rukou je spojený s plícemi.

Prostředník

První článek prostředníku na obou rukou je ve spojení se slepým střevem, druhý článek se střevem a trávením. Zesílený kloub mezi druhým a třetím článkem prostředníku ukazuje poruchy trávení. Vystupující záprstní kost naznačuje zatížení střev.

Prsteník

První článek prsteníku je ve spojení s ledvinami, druhý článek se srdcem.

Malík

První člen malíku má těsnou spojitost se sexuálními orgány. Vychýlení prvního článku znamená u žen: snížení dělohy, u mužů: slabost sexuálních orgánů.

Viditelné měsíčky na nehtech všech prstů naznačují dobrou vitalitu a cirkulaci krve. Příliš velké měsíčky ukazují silnou srdeční energii a dispozici k srdečnímu infarktu. Příliš malé nebo neviditelné měsíčky naznačují srdeční slabost a poruchy krevního oběhu. Je-li člověk delší dobu připojený na umělou ledvinu, měsíčky na nehtech většinou úplně zmizí. Příčina dosud není známá. Jsou-li měsíčky na nehtech ohraničené vodorovnou linkou, je to poukaz na cukrovku.

Ukázka z knihy Nemoci vyčtené z tváře – Patofyziognomie.