Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.
Nefyzickému vědomí, které si říká Strážce Třetího Oka, jsem skrze českou channelerku Lucii Alferi, položil otázky, jak překonat vyčerpání, bolest nebo momentální nachlazení. Ještě předtím sama Lucie vysvětluje, co to vlastně channeling je, jak otevřít vlastní srdce a získat napojení na jemno-hmotný svět.
Channeling je téma, které probouzí vášně. Mnoho lidí ani pořádně neví, co channeling znamená, jiní se na něj dívají s nedůvěrou a despektem. A přitom, podle mě, jedny z nejkvalitnějších a nejláskyplnějších zdrojů duchovních a psychologických informací pocházejí právě z channelingu (v češtině např. knihy Esther a Jerry Hicks a Sanayi Roman nebo videa s Basharem).
A velmi mě těší, že i v Česku máme člověka, který se channelingem docela dlouho zabývá. K rozhovoru jsem si dnes přizval Lucii Alferi a jejího, stále vesele naladěného průvodce Strážce Třetího Oka.
Lucko, prozradíš nám v úvodu, co je (pro tebe) channeling?
„Channeling pro mě je stav vědomí, kdy jsem schopná přijímat informace z jemno-hmotného světa. Samotné slovo pochází z anglického channel, což je kanál. Umím se dostat do stavu, kdy se stávám průchozím kanálem pro informace z jemno-hmotného světa.“
Jak to vlastně probíhá? Dostáváš se během channelingu do transu? Pamatuješ si, co je ti říkáno?
„Já se do hlubokého transu nedostávám a všechno si pamatuji. Prožívám to, jako kdybych četla knihu nebo se dívala na film, který lidem přeříkávám. Pro mě je hodně důležité, aby při channelingu bylo přítomno kritické myšlení. Je to pojistka, že nemůže přijít nějaký zlý zdroj, který by mi chtěl ublížit. Protože tím kritickým myšlením jsem neustále v kontaktu sama se sebou. Abych vůbec channeling mohla dělat, tak musím být také hodně v klidu a neustále vědomá sama sebe.
Zkušenosti od lidí, kteří Školou Channelingu už prošli, jsou, že co channeler, to jiný způsob příjmu informací. Každý v tom máme individuální cestu.“
Jaká je ale záruka, že se ten, kdo praktikuje channeling, nenapojuje jenom na svoje vlastní podvědomí nebo nějakou rozšířenější část sebe?
„To je častá otázka, děkuji za ni. Když lidem ukazuji, jak je možné, aby oni sami dospěli k vlastnímu napojení, tak je nejprve vedu do jejich vlastního srdce. Učíme se pracovat se srdcem tak, abychom nejprve poznali naše vědomí a uměli odlišit, zda se jedná o nás, nebo jsme už propojení s někým dalším.“
Setkal jsem se rovněž s názorem, že channeling může být nebezpečný – že se skrze něj mohou na člověka napojit temné bytosti nebo síly…
„Tohle je rovněž velmi častá otázka. Proto všechny vedu nejprve do srdce. Srdce je pro nás další pojistka, že do channelingu vstupujeme vědomě. Channeling se nám otevře ve chvíli, kdy jsme na to připraveni a umíme pracovat i se svou temnou stránkou. Ve chvíli, kdy jsme očištění od svých temných stránek (např. strachu, pochybností a obav), tak se k nám automaticky nemohou dostat bytosti, které by nás měly chuť negativně ovlivňovat.“
Jak si být jist kvalitou a ryzostí informace? Například já některé channelingy (Abraham, Bashar) pokládám za špičkové, ale spoustu dalších za naprosté bláboly…
„Je důležité si uvědomit, jestli ti daný channeling dává smysl. Jestli s tebou rezonuje. Jestli je to něco, co by tě mohlo v životě podpořit. Je to hodně individuální a záleží na subjektivním posouzení každého z nás. A proto vnímám, že ta opravdovost se po čase vygeneruje úplně sama.“
Lucko, může se channeling naučit každý člověk?
„Channeling se může naučit každý, kdo je připravený. Pokud to někoho zaujme – je to pořád ve většinové společnosti dost kontroverzní téma – tak většinou už takový člověk vlohy a předpoklady pro channeling v sobě má. Je pak už jenom na něm, jak tuto schopnost v sobě dále rozvine. Jestli bude channeling praktikovat jenom rekreačně pro zábavu, nebo třeba profesionálně pro veřejnost.“
Na svých kurzech zmiňuješ jako skvělý začátek channelingové praxe Meditaci srdce. Řekneš nám o ní víc?
„Meditace srdce je postavená na tom, že se učíme pozorovat myšlenky a přesouvat svoje vědomí směrem do srdce, což má na tělo relaxační a regenerativní účinky.
Každá myšlenka, které věnujeme pozornost, totiž vysílá impuls do naší nervové soustavy. Tento impuls vytváří v těle napětí. A když věnujeme opakovaně pozornost stále stejným myšlenkám dokola, tak některé naše nervové spoje jsou hodně přetěžované. To může být i zdrojem chronických onemocnění.
My se při Meditaci srdce učíme myšlenky pozorovat a nevěnovat jim pozornost. Tím pádem začíná nervový systém odpočívat a tělo má možnost vrátit se zpátky do původního stavu. Tato meditace je nahraná na YouTube kanále. Pár lidí mi psalo, že se jim napojení otevřelo jenom díky tomu, že viděli pár videí se mnou.“
Lucie, mohu mít teď přímo pár otázek na Strážce třetího oka?
„Ano, já se napojím…“
CHANNELING SE STRÁŽCEM TŘETÍHO OKA
„Krásné dopoledne přeji.“
Krásné dopoledne.
„Děkuji, že jste se rozhodl část životní cesty projít v mé přítomnosti. Děkuji za toto setkání. Čím krásným vás mohu podpořit? ☺“
Pro mnoho našich čtenářů by mohla být užitečná odpověď na otázku, jak se bránit vyčerpání organismu. Jak mít více sil a energie?
„Je potřeba vědomě relaxovat. Přemoci svou výkonnostní mysl a říci všem aktivitám „NE“. K pravidelnému odpočinku by měla patřit také meditace. Někdy stačí se jenom dívat do blba. To bych doporučoval každému alespoň třikrát denně. Přestat na chvíli vykonávat danou činnost a skutečně si odpočinout. Protože zdrojem vašeho vlastního přetížení je výkon. Příliš přijímáte do svého života aktivity, které byste vůbec dělat nemuseli. Výkon je u většiny z vás enormní. Máte za pět minut dvanáct si to uvědomit. Umět odpočívat a udělat si pohodu, je to nejdůležitější. Tím se sníží vaše přetížení a zlepší kvalita spánku.
Důležitý pro spánek je hodinu před spaním vypnout všechny elektronické přístroje, mobilní telefony, počítače. Protože vydávají záření, které vám pak nedovoluje kvalitně spát. Zároveň pokud jste dlouho na sociálních sítích a pořád přijímáte a vyhodnocujete nějaké informace, tak mozek nemá čas, překlenout se do stavu klidu.
Je to takto srozumitelné? ☺“
Ano. Děkuji. Další otázka, jak přemoci bolest, pokud naše tělo někdy postihne?
„První reakce vašeho mentálního organismu na bolest většinou je, že ji nechcete a že se jí potřebujete zbavit. Máte proti ní určitý odpor. Bolest je ale informace, která říká: „Zastav se.“
Když vás něco bolí, a zastavíte se, tak si představte, že se nadechujete do toho místa. Tím věnujete bolesti patřičnou pozornost, a dáváte ji prvotní impuls, aby se mohla uvolnit. Je dobré, bolest ve svém těle přivítat a zeptat se, co vám přináší za informace.“
Někteří lidé mohou být teď v zimě nachlazení. Jaké máš doporučení v tomto případě?
„Mohu vám říci, co znamená nachlazení na úrovni kolektivního vědomí: Žijete v podnebných podmínkách, které v zimě znamenají, že byste skutečně měli trošičku ubrat. Rozvažovat, co jste prožili a jaké máte plány. V chřipkovém období, kdy najednou všichni smrkají, kašlou a mají horečku, komunikuje tělo řadě lidí informací: „Potřebuji zvolnit.“
Zatím tady stále máte čtyři roční období. I když už můžete vnímat, že přechody mezi obdobími jsou rozvolněnější a roční období pomalu mizí. Ale zatím to tak je. A zima slouží k načerpání sil a k zpomalení.
Takže to je i důvod, proč jste nachlazení. Vy vlastně v období, kdy byste měli být v klidu, neustále organismus přetěžujete. Tím nejdůležitějším, jak všem těmto nachlazením předcházet, je ubrat. Máte nyní venku dlouho tmu, takže by bylo dobré dopřát si delší spánek.“
Poslední otázka: Jakou by Strážce doporučil životosprávu?
„Co se týká příjmu potravy, tak vypichuji zelené potraviny. Je to vhodné, protože toho nemusíte až tolik měnit. Stačí jenom přidat do svého jídelníčku jakékoliv zelené potraviny – chlorellu, spirulinu, zelený ječmen. Také saláty a všechno, co obsahuje chlorofyl. To je něco, co vás velmi podpoří a nemusíte být kvůli tomu vegetariáni, vegani ani fruitariáni ani nic jiného.
Další, co bych doporučil z hlediska pohybu, tak je pravidelnost. Tělo pohybem udržuje svůj energetický systém v rovnováze. Je úplně jedno, jakému sportu se věnujete, ale důležitá je pravidelnost v kratších intervalech. Při výběru jakýchkoliv aktivit je z mého úhlu pohledu důležité, se vždy řídit srdcem. Chcete konkrétní návod? Položte si otázku, co byste dělali, kdybyste neměli rodinu, nebyli závislí na penězích a měli dostatek času: Jaká aktivita by to byla?
Tohle jsou má všeobecná doporučení, co má člověk dělat, aby se cítil lépe a nemusel kvůli tomu dělat nějaké příliš velké změny.“
Velmi za Celostní medicínu děkuji.
„Tímto se s vám loučím a přeji, kéž jste šťastni každé své volby☺“
Webová stránka Lucie Alferi: http://skolachannelingu.cz/
Celková nabídka knih o osobním rozvoji.