Červen podle čínského kalendáře

cm alergie

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Ani červen – podle čínského kalendáře druhý letní měsíc – nás příliš neuspokojí, co se počasí týká. Výkyvy nás budou vyčerpávat, budeme mít problémy s adekvátním oděvem, vypadá to, jako bychom měli mít v denním kufříku plavky, svetr, teplé ponožky a možná i prošívanou bundu. Teplé dny však přinesou skutečně modrou oblohu a nefalšované letní sluníčko. Kolem 10. června by nás mohl překvapit silný vítr, pozor na otevřená okna!

Červen se pyšní nadvládou Koně, z pohledu čínské astrologie nejušlechtilejším a nejelegantnějším zvířetem čínského zvěrokruhu. Jeho nádherný zevnějšek a aristokratické chování oceňovali snad všechny civilizace světa. Tuto charakteristiku přejímá i červen. Všechno kvete, po úvodních snahách května červen nastolí skutečnou nadvládu různých barev, forem, prostě pestrost už z jeho repertoáru nezmizí. Nenechme se ale zmást úchvatností Koně! Jeho občasná prostoduchost ho může zavést přímo do zkázy, ne nadarmo souvisí vláda Koně se smrtí! Jeho absolutní aktivita ho žene dál a dál, a sráz, který se blíží, vůbec nevnímá. Tato aktivita ho ohrožuje i v jiném směru. Kůň je jedním z mála živočichů, kteří se dokáží uhnat až k naprostému vyčerpání. A tady už začíná velmi vážné varování všem, které jeho nadvláda čeká. Energetický nápor bude opravdu velký a přitom nás čekají zátěže na slezinu, podle čínské medicíny zodpovědnou za přeměnu potravy na životní energii, a zároveň na plíce, jež zajišťují energii ze vzduchu! Maximum výdeje a minimum příjmu je opravdu rovnováha velmi nerovnovážná. Připočítáme-li k tomu zátěž na jangové i jinové dřevo, zjistíme, že vyčerpání za vlády Koně je věcí stejně běžnou jako rozbřesk a soumrak.

Chceme-li si udržet dostatek sil alespoň pro běžný denní režim, je nezbytně nutné zamyslet se nad životosprávou tohoto měsíce. Rozhodně by neměla být často zařazována do našeho jídelníčku smažená jídla, jednoduchost by měla převažovat jak při výběru potravin, tak při jejich úpravě. Ryby a plody moře pomohou zvládnout nezvládnutelnou touhu Koně po neustálém pohybu.