Celadrin™

cm koleno kloub

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

V některých přírodních přípravcích se můžeme setkat se složkou Celadrin™. Jedná se o výrobcem patentovaný komplex esterifikovaných mastných kyselin (EFAC). Tato přírodní látka pozitivně působí na zlepšení rozsahu pohybu a obnovu zdraví kloubů a podporuje jejich normální činnost.

Celadrin™

Tento komplex esterifikovaných mastných kyselin působí odlišně, než nejznámější látky z oblasti kloubní výživy jako jsou glukosamin sulfát nebo chondroitin sulfát. Esterifikace je chemická reakce, při které z organické nebo anorganické kyslíkaté kyseliny a alkoholu vzniká ester.

Podle údajů výrobce systematicky zlepšuje a zvláčňuje buněčné membrány v celém těle a poskytuje tím buňkám mladistvou fluiditu a elasticitu. Tento proces zahrnuje zvýšení množství ochranné tekutiny kostí a kloubů, které vede k zachování vaší flexibility a pohyblivosti, takže se můžete pohybovat snadněji. Zde se jedná v případě kloubů o synoviální tekutinu. Synoviální tekutina je složena z filtrátu plazmy, kyseliny hyaluronové a buněk (bílých krvinek či fagocytujících buněk). Její množství se pohybuje mezi 2 a 4 mililitry. Její význam spočívá v tom, že zabezpečuje v kloubu výživu, zvyšuje a udržuje pružnost chrupavek a snižuje tření ploch.

Tímto způsobem Celadrin™ pomáhá zastavit cyklus stálého opotřebování buněčné membrány, která má za následek ztuhnutí a nízkou funkčnost kloubu. To se vyskytuje nejvíce u starších pacientů, protože u nich dochází k úbytku chondroitin-sulfátu a kyseliny hyaluronové a tím pádem ke ztrátě viskozity mezi-buněčné hmoty chrupavky – ta už není tolik schopna vázat vodu. Snižuje svou tloušťku a vazivová vlákna povrchových vrstev se začínají obnažovat, což vede k onemocnění arthrosis deformans.

Přípravky s Celadrinem™ touto složkou pomáhají obnovit flexibilitu a zvýšit pohyblivost kloubu.

Princip tohoto působení spočívá v podpoře lipidové struktury buněčné membrány, což zlepší regeneraci a obnovu buněk. Lipidová struktura je, přesně řečeno, lipidová dvojvrstva a je základním stavebním prvkem membrány buněk a organel. Je to vlastně bariéra, která se účastní udržování homeostázy (stálost vnitřního prostředí) a brání samovolné difuzi molekul (pohybu z a do buňky). To podle zjištění výrobce vede k velkému množství regeneračních a reparačních procesů, které přinášejí postiženému kloubu úlevu od diskomfortu.

Dochází také k lepšímu vstřebávání glukosaminu sulfátu a chondroitinu sulfátu – podporuje jejich efektivnější transport a zabudování do buněk kloubních chrupavek – chondrocytů.

Vcelku se dá říci, že Celadrin™ je přírodní produkt, který napomáhá zvýšit ochranu před působením prozánětlivých enzymů, výrazně pomáhá tlumit bolestivost kloubů a zajišťuje průběžné zvlhčování kloubní chrupavky.