Biotermal – váš společník pro plesovou sezonu

xlady flower111

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Krásná odhalená ženská záda v šatech, tzv. koktejlkách, dokážou být pro muže téměř stejně vzrušující jako rafinovaně poodhalený dekolt. Občas se však stává, že tyto plány zmaří akné. Paradoxně právě mladá děvčata, která se v plesové sezoně těší na příležitost shodit obvyklé džínsy a tričko a obléci se do společenských šatů, mají s tímto projevem puberty či adolescence problém. Není ale nic mimořádného, když i ženy po 25. roce života mají potíže s pletí na zádech, a tak se jim nechce obléci si odvážnější šaty.

Obvyklá léčba zahrnuje změnu stravy, případně nasazení pomocných přípravků. Může však trvat týdny. Co ale dělat, když je potřeba záda nebo dekolt vyčistit na počkání, případně za pár dní? Udělali jsme pokus a na pomoc přizvali přípravek Biotermal.

Koupel z třetihor
Biotermal je bioinformační koupelová sůl z termální vody zřídla Podhájska. Víme, že tato třetihorní mořská voda má vysoký obsah prvků a minerálů a je světovým unikátem s blahodárnými účinky na celý organismus. Podrobná klinická studie dokázala, že při mnohých problémech má hlubší a stálejší regenerační efekt než voda z Mrtvého moře.

Lidé, kteří vodu z Podhájské vyzkoušeli – ať už přímo na místě, nebo doma prostřednictvím soli Biotermal – vědí, že prvním efektem je zklidnění, zvláčnění a vyčištění pleti. Při našem pokusu jsme zjistili, jaký efekt bude mít zábal, tedy vyšší koncentrace Biotermalu rozpuštěného ve vodě. I když jsme po zkušenostech s vodou a solí přirozeně očekávali dobrý výsledek, byl tak překvapivý, že nás to zaskočilo. “Účastnicí pokusu” byla 21letá dívka, která s pletí obvykle nemá problém, ale v období větší psychické zátěže (zkoušky na vysoké škole) ve spojení s nekvalitní (studentskou) stravou a nedostatkem spánku se její pleť na zádech takto projeví.

Postup
Dvě polévkové lžíce Biotermalu jsme rozpustili přibližně ve třech litrech vody při teplotě asi 42 – 45° C (při této teplotě se sůl vyrábí postupným odpařováním). Do tohoto roztoku jsme ponořili ručník a přikládali jej pak na postižené místo, v našem případě na záda.

Celý postup jsme opakovali ve 4minutových intervalech, dokud jsme nevypotřebovali všechen roztok (cca 20 minut). Je dobré dělat zábal přímo ve vaně – v koupeli, kde též rozpustíte dvě polévkové lžíce soli Biotermal. Postižené místo můžete roztokem i jemně omývat. Důležité je, aby takto připravený roztok (velmi silný) působil dostatečně dlouho na místo, které potřebujeme zbavit akné a zklidnit.

V našem případě se výsledek dostavil okamžitě. Už po první koupeli, resp. zábalu, se pleť výrazně očistila, zklidnila, zmizelo zarudnutí a celkový dojem byl o poznání lepší. Záda se zcela vyčistila až pátý den, tedy po páté terapii. Ale už po prvním dni byl výsledek více než dobrý. Za dva dny byla záda “použitelná” i do koktejlek.

Doporučení
Samozřejmě, že problém s akné je třeba řešit především vnitřně. Ale jako první pomoc Biotermal výrazně uspěl. Bezprostředně po každé koupeli je možné použít krém Cytovital, aby byl efekt stálejší a hlubší. Z výsledku budete rozhodně nadšení.

Přípravek Biotermal naleznete v naší nabídce.