Biohar aktivátor vlasů

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Komplex vysokomolekulárního přírodního hyaluronanu s agrekanem keratanu jako účinná látka pro obnovu vlasového růstu a zamezení nadměrného vypadávání vlasů zejména nehormonálních příčin s účinností u žen až 99%, bez ohledu na věk a dobu trvání problému. Původním českým patentem pro získávání tohoto komplexu se otevřela nová cestu v boji proti řídnutí a nadměrnému vypadávání vlasů.

Tento komplex je schopen přirozenou cestou obnovit zdravé prostředí a hydrataci pokožky, (která je jednou z podmínek pro dostatečný obsah a „transport“ stavebních prvků pro zdravý růst vlasů) a dodat důležité látky pro obnovu přirozeného a zdravého růstového cyklu vlasů jako protokolagen a agrekan, který obsahuje mimo jiné glykosaminy také keratan. Ten má velký význam pro syntézu vlasu. Molekulová délka této látky přitom hraje klíčovou roli jak pro prevenci, regeneraci, tak i pro udržení vlasové pokožky ve zdravém stavu. Potlačuje také mnohé kožní defekty – např. omezuje tvorbu lupů – a zlepšuje i kvalitu a pružnost vlasů při jejich poškození po barvení, trvalé apod.


Pokožku tvoří živá vrstva, jejíž buňky jsou dostupné masáží. Ukázalo se, že zhoršená tvorba vlastního hyaluronanu pokožky je nahraditelná kvalitním hyaluronanem vnášeným do pokožky vnější masáží. Obnova vlasu probíhá v cyklu. Vlas, vyrůstající z vlasové papily zastavuje svůj růst, odumírá a časem vypadne, nahradí jej nový. U většiny savců líná ovlasení současně. Mění se tak letní a zimní srst. U člověka je tento proces difusní. Cyklus je prodloužen na několik let a každý vlas líná a obnovuje se v jiném okamžiku. Proto je vzhled vlasu zdánlivě neměnný. Nové vědecké poznatky ukázaly, že proces obnovy řídí komplex hyaluronanu. Pokles jeho kvalitativních vlastností vede k poruchám ovlasení.. Postupným poklesem molekulové délky tohoto komplexu klesá obsah vody ve vazivu – hydratace, klesá imunitní schopnost vaziva a zhoršuje se schopnost obnovy vlasu. Ke snižování molekulové délky hyaluronanu vede účinek enzymů – hyaláz, které doprovázejí infekce. Také vznik volných radikálů, následek záření, snižuje jeho kvalitu. První aktivátory vlasového růstu byly vyráběny v zahraničí z hyaluronanu, pocházejícího z lidských pupečníků. Nalezení nového zdroje ještě účinnějšího komplexu hyaluronanu, vedl k vývoji původního českého přípravku BIOHAR s velmi vysokým účinkem při přijatelné ceně pro koncového spotřebitele.

BIOHAR je nutné do ovlasené pokožky vmasírovat jemným krouživým pohybem konečků prstů. Balení obsahuje aplikační nástavec, umožňující nanášet Biohar na povrch ovlasené pokožky. Asi po 20 až 30 sec jemné masáže, se přípravek zcela vstřebá. Nezanechává žádné skvrny, nebo viditelné zbytky. Přípravek aplikujeme vtíráním v místech řídnutí, nebo nadměrného vypadávání vlasů, případně v místech zhoršené kvality vlasů, po dobu asi 1-3 měsíců denně, nejlépe večer. Proces aktivace růstu je závislý na rozsahu a typu postižení, zejména u žen se však účinek dostavuje již po několika týdnech používání. Vlas roste průměrně rychlostí asi 5 až 10 mm za měsíc, Biohar je schopen tento růstový proces urychlit. Po dosažení požadovaného účinku je vhodné pokračovat udržovacími dávkami asi jednou týdně, případně v obdobích zvýšeného vypadávání vlasů např. měsíční kůrou denních aplikací. Přípravek nemá žádné známé negativní vlastnosti, nebo kontraindikace. Pro vysoký hydratační efekt nedoporučujeme nejméně 2 hodiny po aplikaci vystavení nechráněné pokožky mrazu. Biohar je vhodný pro trvalé, každodenní používání u všech věkových kategorií.