Atopická pokožka potřebuje komplexní péči

cm divka list

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Trápení, které přináší atopický ekzém a problémy s ním spojené, důvěrně zná pětina naší populace. S dermatitidou se potýkají lidé všech věkových kategorií, velmi početnou skupinu přitom tvoří malé děti a kojenci, u kterých často ekzém vypukne po očkování.

Pokožka atopiků se velmi rychle vysušuje, ztrácí elasticitu, svědí a praská. Kožní bariéra je tak vážně narušená a stačí málo, vznikne zánět a problém, který umí pořádně potrápit, je na světě. K obnově kožní bariéry, která je nezbytná pro zdraví a vitalitu pokožky, přistupuje většina lidí stejně – snahou o dostatečné promaštění pokožky. To je samozřejmě nezbytné a kvalitní promašťovací přípravky, ideálně bez kortikoidů, mohou obtíže výrazně zmírnit. Velmi často však pouze mazání nestačí a kožní bariéra nestíhá dostatečně rychle regenerovat.

Výzkum i praxe ukázaly, že stejně důležitou součást péče o pokožku tvoří i obnova kožní bariéry zevnitř. Pokud dokážeme tělu dodat látky, které může využít právě k opravě poškozené bariéry, pokožka, která jde postupným olupováním na povrch, je ve viditelně lepším stavu.

Praskající, suchá pokožka

Zdravé stravování je dnes moderní a řada lidí se zdravotními problémy se pokouší jíst jinak. Dodat tělu kvalitní stavební materiál pro obnovení kožní bariéry pouze stravou však není vůbec jednoduché. Dnes tolik populární omega mastné kyseliny, jež pro zmírnění atopických potíží dlouhodobě doporučují sami dermatologové, jsou obsaženy například v mořských rybách, které se však na český stůl nedostávají příliš často a v potřebné kvalitě. Ani důležité probiotické kultury, které posilují imunitu, zkvalitňují trávení a vstřebávání živin z jídla, není snadné získat ze stravy v potřebné kvalitě. Velkým problémem napříč populací je i překyselení organismu, které se spolupodílí na řadě zdravotních komplikací.

Komplexní a vyváženou péči o atopickou pokožku, zaměřenou na obnovu kožní bariéry, přináší Protopan, jediná ucelená řada pro atopiky na českém trhu. Kromě kvalitních promazávadel – krému a mléka bez kortikoidů, obsahuje i tři cílené doplňky stravy – omega 3&6, lactobacillus a pH balance na odkyselení organismu a vyrovnání pH pokožky, které je u atopiků jiné než u běžné populace.

Protopan Box - kompletní řada