Artróza kloubů – příroda nám nabídla novou a ještě účinnější kloubní výživu

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Momentálně nejvyšší účinnost v kloubní výživě vykazuje skupina přírodních látek, zvaná cetylované estery mastných kyselin. Mohou pomáhat nejen u začínajících degenerativních procesů kloubních chrupavek, ale jsou neobyčejně účinné i u pokročilého kloubního poškození.

Celosvětové zkušenosti s touto skupinou přírodních látek ukazují, že již po několika týdnech užívání dostatečné dávky cetylovaných esterů mastných kyselin pociťuje minimálně 70 % klientů významné zlepšení stavu pohybového aparátu.

Také jsme již v České republice získali zkušenosti několika klientů (ale to byla opravdu výjimečná záležitost), u kterých se kromě extrémní úlevy od mnohaletých kloubních bolestí dokonce rentgenologicky potvrdil i nárůst zcela nové chrupavky. Objevila se znovu i v kloubech, kde na starších RTG snímcích byla již jen „kost na kost“ bez jakékoliv kloubní štěrbiny, signalizující přítomnost kloubní chrupavky (na rozdíl od kosti pohlcuje chrupavka daleko méně RTG záření).
= tohle jsem si fakt nevymyslel, ale opravdu zažil.

Bolesti zcela zmizely dokonce i u dvou klientů, kterým se již rozpadla celá hlavice kosti kyčelní a jejím následkem došlo k nápadnému zkrácení postižené končetiny. S jedním se dodnes setkávám a účinek stále trvá. Syn druhého z nich mi o pár roků později hlásil, že tatínek i s takto nápadným pohybovým handicapem začal hrát sálovou kopanou a také se znovu začal věnovat tančení na všech tancovačkách v širokém okolí. Evidentně díky zmizení bolesti doháněl to, co si nemohl dovolit dlouhé roky před tím, kdy byl v péči „odborné“ chemické medicíny.

Cetylované estery mastných kyselin se jako většina jiných současných přírodních produktů výborně snášejí a zatím jsme od klientů nezachytili žádné závažné nežádoucí účinky. Máme také dostatek zkušeností k tomu, abychom dokázali předem vytipovat klienty ze skupiny oněch zbývajících cca 30 %  lidí, kterým tyto regenerační přírodní látky nedokáží pomoci. Jsou to především lidé, kteří odmítají přizpůsobit svůj dosavadní sebezničující životní styl a dál zatěžují své poškozené nosné klouby nadměrným pohybem = zpravidla podle mylného moderního mýtu, že čím více si člověk dopřeje všelikého sportování, tím více zdraví si opatří.

Druhými adepty na neúspěch regenerační kloubní léčby jsou lidé, kteří mají utlumeny přirozené regenerační pochody – nejčastěji podáváním nějakých chemických „léků“. Jde například o chemikálie užívané za účelem potlačení zánětů a bolestí, nebo látky zvané statiny, určené ke snížení cholesterolu. (podrobnosti o tomto celosvětovém lékařském omylu najdete v  samostatném článku: Farmaceutické firmy šíří lži o působení léků se statinem).