Angina pectoris

cm angina pectoris

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Anginózní bolesti jsou přímým důsledkem tvorby aterosklerotických plátů ve stěnách tepen zásobujících srdce krví. Jako všechny ostatní svaly a orgány v těle potřebuje i srdce kyslík z krve, aby mohlo pracovat – to znamená pumpovat krev do celého oběhového ústrojí. Tepny s aterosklerotickými změnami mohou být dostatečně široké proto, aby stačily přivádět dostatek krve v klidu, ale nemusejí dodávat srdci dost okysličené krve při námaze, kdy se její potřeba silně zvyšuje.

Není-li srdce dostatečně zásobováno kyslíkem, dochází ke svíravé a palčivé anginózní bolesti. Bolest většinou začíná za hrudní kostí a vystřeluje do ramen, paží nebo dolní čelisti; zvyšuje se a po dosažení maxima opět ustoupí. Záchvat může trvat až 15 minut.

Klasická léčba anginy pectoris dokáže zmírnit intenzivní bolesti na hrudi, ale nemůže zastavit fyziologický mechanismus vzniku bolesti. Vitaminy, minerály a přírodní prostředky mohou stav zlepšit nebo předejít jeho zhoršování. Můžete jimi tak doplnit předepsanou klasickou léčbu, nikdy ji však sami nepřerušujte bez vědomí lékaře.

Příznaky:

  • svíravá nebo palčivá bolest na hrudi
  • slabost
  • pocení
  • dušnost
  • palpitace (bušení srdce)
  • nauzea (nevolnost)
  • pocity na omdlení

Pomoc prostřednictvím produktů  při angině pectoris:
Q10 – Posiluje a snižuje pracovní zátěž srdečního svalu. Chrání cévní systém. Snižuje hladinu cholesterolu.
OMEGA-3 EPA – Obsažené mastné kyseliny ovlivňují snižování hladiny krevních lipidů, zejména cholesterolu a udržování pružnosti tepen.
GINKGO – Pomáhá uvolňovat zvýšené napětí cév, čímž je rozšiřuje. Svými antioxidačními účinky zabraňuje vzniku záchvatů.
VITAMIN – Blokuje oxidaci LDL (škodlivého) cholesterolu, který je prvním krokem při tvorbě plátů. Má antioxidační účinky.
VITAMIN – Kromě svých antioxidačních účinků pomáhá zlepšovat stav tepen poškozených aterosklerotickými pláty.
Česnek + Petržel – Česnek normalizuje zrychlenou srdeční činnost. Zlepšuje krevní zásobení srdečního svalu díky uvolnění spasmů koronárních tepen.