Aloe Vera udělá Vaše tělo zdravým a harmonizovaným!

cm rodice s detmi

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Aloe Vera je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak léčit zdravotní problémy a zároveň se denně preventivně chránit před vnějšími škodlivými vlivy, které denně zatěžují náš organismus. Aloe Vera se vyznačuje vysokým množstvím zdraví prospěšných složek, přičemž každá z nich plní přesnou úlohu v našem organismu.

1) Nutriční prvky – „tělesné palivo“
Aloe Vera obsahuje nesčetné množství aktivních složek přispívajících k metabolickému řízení. Málokterý jiný doplněk stravy se kvalitou a obsahem účinných složek vyrovná přírodní Aloe Vera šťávě.

2) Složené cukry – „motor těla“
Aloe Vera obsahuje polysacharidy s vysokou molekulární hmotností (acemannan), které stimulují a zlepšují činnost a efektivitu imunitního systému.

Polysacharidy mají dvě základní vlastnosti:

 • přímou: ochrana zažívacího ústrojí s okamžitou účinností
 • nepřímou: fungování na buněčné úrovni, je stimulována produkce makrofágů, které zodpovídají za likvidaci škodlivých látek způsobujících většinu civilizačních onemocnění

3) Antrachinony – „čistička těla“
Přítomnost aloinu vede k čištění a vylučování toxinů z našeho těla.

1) Nutriční prvky
Aloe Vera to v přírodě nikdy neměla jednoduché. Pochází z neprůchodného terénu, roste na nepříznivé půdě s nepříznivými klimatickými podmínkami. To vše ukazuje na silný potenciál této rostliny. S velkou houževnatostí přijímá a ukládá minimální množství vody, které se v půdě málokdy vyskytne. Tato rostlina dokáže i s minimálním množstvím vody udržet svoje listy v rovnováze. Aloe Vera nemá nikdy ani nadbytek, ani nedostatek vody. Stejně tak umí hospodařit v našem těle a vytvářet tak zdravou rovnováhu všech prvků v našem těle.

Je vědecky dokázáno: Aloe Vera je přirovnávána k přírodní mini laboratoři, kde se neustále míchá více jak 150 účinných a zdraví prospěšných látek. Aloe Vera obsahuje:

 • Vitamíny – jsou organické složky, které musí naše tělo pravidelně v malém množství přijímat, jelikož některé z těchto vitamínů si tělo neumí vyrobit samo, a proto je do těla musíme přijmout stravou či potravinovými doplňky. Vitamíny sice nemají žádnou energetickou hodnotu, přesto ale hrají v metabolickém procesu významnou roli. Některé z těchto procesů potřebují ke své funkci pouze jeden druh vitamínu, jiné ale potřebují celý komplex vitamínů, které při metabolickém procesu musí být přítomny. V případě, že zde vitamíny chybí, nemohou probíhat důležité procesy v těle. Proto je potřeba vitamíny pravidelně doplňovat.Vitamíny můžeme dělit do dvou skupin:

  a) Vitamíny rozpustné ve vodě (rychle se z těla vyloučí), jsou důležité pro metabolismus živin a výrobu energie, pro posílení imunitního systému a pro tvorbu látek nezbytných ke správné funkci nervového systému.
  b) Vitamíny rozpustné v tucích (shromažďují se v membránách a tukových tkáních), jsou to základní prvky v metabolických procesech vyskytující se uvnitř buněk.

 • Minerály – jsou klasifikovány jako mikro-živiny, jelikož neposkytují organismu žádnou energii. Jsou ale i přesto nepostradatelnou součástí fyzických procesů v těle. Patří sem například: měď, zinek, selen, chrom, fluor, mangan. Tyto prvky jsou nezbytné pro tělo pouze ve stopovém množství (kolem 1 mg), ale jejich absence v organismu často vede k onemocněním, jako jsou osteoporóza, ateroskleróza a vysoký krevní tlak.
 • Bílkoviny rostlinného původu – Tyto proteiny jsou složeny z aminokyselinových řetězců, které jsou sestavovány naším tělem. Náš organismus dokáže vytvářet pouze polovinu ze všech 20 aminokyselin, které tvoří bílkoviny (proteiny). Ty jsou označovány jako „ne-esenciální“ a není nezbytné je přijímat zvenčí potravou. Pouze 9 esenciálních aminokyselin musíme denně přijímat potravou nebo doplňky stravy.
 • Enzymy – Tyto proteiny jsou nezbytnou součástí biochemických procesů v našem organismu. Pro to, aby tyto procesy mohly být uskutečněny, je přítomnost některých stopových prvků působících jako kofaktory enzymů (kobalt, měď, chrom) nezbytná. Enzymy obsažené v Aloe Vera se nazývají karboxypeptidázy a příznivě působí na tkáně postižené zánětem.

2) Složené cukry
Aloe Vera je od přírody nastavená k vytváření vlastností, které by ji umožňovaly přežít v extrémních podmínkách. Tato rostlina se ukázala jako velký bojovník se silnými kořeny ukotvenými pevně v zemi, aby mohla odolávat i těm nejsilnějším bouřím a s „brněním“ v podobě ostnů, které ji slouží jako ochrana před zvířaty a hmyzem. Svoje silně vyvinuté vlastnosti teď může přenášet do našeho organismu, aby i naše tělo dokázalo bojovat proti těm nejsilnějším vnějším vlivům.

Je vědecky dokázáno: Složené cukry jsou organické látky, běžně nazývané jako polysacharidy, složeny z různých délek řetězců jednoduchých cukrů. Nejznámějšími polysacharidy jsou: Beta-glukan, xylózy a jiné monosacharidové řetězce, glukomannan, acemannan. Poslední dva uvedené polysacharidy jsou hlavní polysacharidy přítomné právě v Aloe Vera. Podporují hojení ran a stimulaci imunitního systému.

Schopnost těchto látek vytvářet ochranný film vedla k objevu vlastností Aloe Vera, které chrání zažívací trakt a dokáže se tak účinně bránit proti škodlivým vnějším vlivům. Pravidelným užíváním Aloe Vera stimulujeme díky polysacharidům celý zažívací trakt a zabraňujeme tak disbalanci pH, která zažívání negativně ovlivňuje. Polysacharidy navíc stimulují imunitní systém, čímž vytvářejí efektivní řešení, jak čelit nemocem a zdravotním problémům.

Působí dvěma způsoby: přímo – tím, že vytvářejí ochrannou vrstvu ve stěně žaludku i na ostatních stěnách zažívacího traktu, a nepřímo – stimulací imunitního systému.

Pro bližší vysvětlení:

 • přímé působení – polysacharidy stimulují horní část zažívacího traktu a stěny žaludku. Díky jejich vlastnosti vytvářet ochranný film vytvářejí dvojitou ochrannou vrstvu. Působí jako štít proti zánětům žaludku a vředům způsobených překyselením žaludku (v posledních deseti letech byl zaznamenán varující nárůst). Zároveň díky léčivým a hojivým účinkům zmenšuje již vzniklé vředy.
 • nepřímé působení – Acemannan a ostatní polysacharidy zajišťují zlepšení funkce obranných mechanismů a imunitního systému. Imunitní systém je díky těmto polysacharidům v plné aktivaci a produkuje více makrofágů, což jsou speciální bílé krvinky, které chrání celý náš organismus před nemocemi.

3) Antrachinonové sloučeniny
Zkoumáním Aloe Vera vědci objevili další úžasnou vlastnost. A tou je automatická regulace tekutin. Díky podmínkám, ve kterých Aloe Vera vyrůstá, je tato rostlina schopna udržet si optimální množství vody v listech, aby přežila, a to i v období silných dešťů nebo naopak v obdobích sucha. Díky tomu Aloe Vera učí naše tělo hospodařit se svými zdroji, které má k dispozici.

Je vědecky dokázáno: Antrachinony patří do široké skupiny látek rostlinné říše mající mnoho zdraví prospěšných vlastností. Typicky lehce nahořklá chuť Aloe Vera pochází právě z antrachinonu. Tyto látky stimulují a podporují střevní peristaltiku a zároveň přispívají k urychlení odstraňování potravin a produktů metabolismu. Acemannan podněcuje obranné reakce organismu a posiluje buněčné stěny, aby se usnadnilo odstraňování toxinů z metabolických procesů.