Aloe vera – benefity

cm aloe vera1

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Aminokyseliny
Aloe vera je bohatá na aminokyseliny, které jsou základní součástí lidského těla. Tyto „stavební kameny“ jsou lehce dostupné v džusu z aloe vera, který můžete bezpečně pít. Rostlina aloe vera je unikátní tím, že její aminokyseliny jsou velice podobné těm, které se nacházejí v lidském těle. Mnoho lidí věří, že pouze malé množství džusu denně může vést k vynikajícím výsledkům.

Protizánětlivé vlastnosti

Aloe je přirozeně protizánětlivá rostlina, a proto její užívání může vést ke zlepšení pohyblivosti kloubů a svalů.

Obsah vitamínů

Aloe vera je bohatá na vitamíny, včetně zdraví prospěšných antioxidantů. To je pravděpodobně také důvod, proč tato rostlina působí protizánětlivě. Rostlina obsahuje následující vitamíny:

  • Vitamín A
  • Vitamín B1, B2, B6
  • Vitamín E
  • Vitamín C

Užívání aloe vera jako přírodního doplňku je skvělý způsob, jak zvýšíte množství vitamínů ve vašem těle. Antioxidační vlastnosti této rostliny jsou působivé a gel z aloe vera obsahuje také niacin a kyselinu listovou.

Vitamíny a minerály, které se v aloe vera nacházejí, mají spoustu zdraví prospěšných benefitů, ale aloe vera má také zkrášlující schopnosti. Především vliv aloe na naší kůži je velice důležitý.

Aloe a péče o kůži

Aloe je svým složením podobná lidským aminokyselinám. Což je důvod, proč žádný jiný léčebný prostředek se nedostane tak hluboko do kůže jako aloe vera. Proto je aloe jasným vítězem při léčbě popálenin, odřenin a jiných menších kožních problémů. Avšak, mnoho lidí vyhledává tuto rostlinu také pro její proti-stárnoucí vlastnosti.

Rostlina obsahuje aminokyseliny a antioxidanty, což z ní dělá ideální proti-stárnoucí produkt v péči o pokožku. Mnoho lidí používá lokálně gel, ale hodně lidí si také uvědomilo, že s péčí o pokožku by měli začít vnitřně, takže velice dobrou volbou je pak džus z aloe.

Aloe a zdraví

Proti-stárnoucí vlastnosti této rostliny se projeví v lépe vypadající pokožce, avšak mnoho lidí pije džus z aloe také pro jeho pozitivní vliv na imunitní systém. Antioxidanty chrání tělo před nemocemi. Džus působí také jako přírodní detoxikant, který účinně čistí organismus s žádnými nebo jen nepatrnými vedlejšími účinky, zatímco má velice pozitivní vliv na celkové zdraví.

Benefity aloe vera jsou tedy hojné a dokonce i ve světle možných vedlejších účinků je tento přírodní doplněk bezpečný a efektivní. Je důležité mít na paměti, že jakákoliv přírodní látka může být za určitých podmínek škodlivá. Ale u aloe vera se vedlejší účinky dostaví, pouze pokud je užívána opravdu v nadměrném množství.

K možným vedlejším účinkům v případě předávkování patří:

  • Růžová barva moči
  • Nerovnováha tekutin v těle
  • Blokace schopnosti hojení ran
  • Ztráta elektrolytů
  • Křeče
  • Bolesti žaludku

Pokud se tedy vyvarujeme zbytečného předávkování, tato rostlina nám nabízí velké množství užitečných vlastností. Vždy je však vhodné se před jakoukoliv léčbou poradit se s odborníky, i když jde o léčbu přírodními prostředky. V ojedinělých případech může u některých lidí dojít k alergické reakci na aloe vera.