Alergie a jarní očista organismu

cm zena polyka tablety

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Se sílícím jarním sluncem mizí sněhové závěje a všude kolem nás se objevuje nepořádek nashromážděný během zimy. Každý to zajisté zažil, všude se něco povaluje a člověk kolikrát neví, kam šlápnout. Všichni se ptáme, kde se to tu všechno vzalo, a voláme po rychlém úklidu. Ne každý ovšem ví, že podobně může vysílat signály SOS i náš organizmus, nahromadí-li se v něm škodlivé látky. Přehlížení těchto někdy drobných varovných signálů může vést až k závažným alergickým reakcím našeho těla.

Správně fungující lidský obranný systém dokáže rozeznat cizorodé látky a přirozeně určit, jakou silou se má proti nim bránit. Vlivem znečištění okolního prostředí však může být imunitní systém natolik podrážděný, že vyvolané imunitní reakce pak mohou být příliš silné, chaotické, a pro organismus náročné až vyčerpávající. Vzniklé alergie nám následně komplikují život mnoha příznaky. Nejčastěji to jsou opuchlé slzící oči, nekonečná rýma, zhoršení astmatu, svědění kůže, otupělost.

Projevy alergie v následném zoufalství řešíme převážně kortikoidy, které ale neléčí příčiny, nýbrž utlumují pouze následky a dostávají nás do začarovaného kruhu. S užíváním těchto léčiv totiž vzrůstá znečištění našeho organismu. Následná přecitlivělost imunitního systému pak vyžaduje zvýšenou spotřebu léků, což opět způsobuje hromadění škodlivých látek v těle. Taková léčba je pouze utlumováním zhoršujících se příznaků alergií a tělo pak vysílá své SOS stále častěji a silněji.

Jak jsme již na začátku zmínili, je nyní nejvyšší čas na úklid, a to nejen v okolním prostředí, ale je vhodné vyčistit a provětrat i tělo a mysl. K očistě těla a utlumení alergie jsme pro vás vybrali nejvhodnější výrobky. Pokud nechcete pasivně čekat, jak s vámi alergie zamává, vyzkoušejte naši „silnou trojku“.