Nemoc je účelná obrana

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Kdo častěji chodí do sauny ví, jak je pravidelné pocení (detoxikace) zdravé. Protože to, čeho se organismus pocením zbavuje, vede, ponecháno nadále v těle, nezřídka k nemocem. Tyto choroboplodné jedovaté látky se nazývají homotoxiny ( = lidské jedy). Avšak jedině saunou se mnohých homotoxinů nezbavíme. Jsou příliš usazeny v tkáních a vedou tam svůj vlastní život, který tělu škodí.

Homotoxikologie je nauka o souvislosti mezi působením homotoxinů na organismus a nemocí.

Otec homotoxikologie

Co by však byla teorie bez praxe? Dr.Hans-Heinrich Reckeweg (1905-1985), nazývaný též “otcem homotoxikologie” vyvinul léky, které působí antihomotoxicky, tedy detoxikačně. Všechny homeopatické preparáty Heel pracují podle základních principů homotoxikologie, jsou tedy antihomotoxickými léky.

Konvenční medicína (alopatie) nebo homeopatie?

Když Reckeweg v roce 1932 otevíral v Berlíně praxi, byl stejnou měrou alopat jako přítel homeopatie. Hledal proto formu terapie, která by byla rychlá a efektivní jako konvenční medicína, ale zároveň biologická a regulační jako homeopatie. Tak začal vyvíjet homeopatické kombinační preparáty, které odpovídaly těmto požadavkům a pro jejich výrobu založil v roce 1936 firmu Heel. Dnes se distribuují léky Heel do 50 zemí a jsou známy pro svou jednoduchou použitelnost a vynikající snášenlivost. O jejich působnosti a mechanismech účinku existuje mnoho uznávaných vědeckých výzkumů a klinických studií.

Nemoc je účelná obrana

Že homotoxiny způsobují nemoci je bolestná zkušenost naší doby. Všechno, co působí zvenčí i zevnitř na organizmus je v přemíře nebezpečím pro zdraví. Neboť jakmile tělu vlastní schopnost detoxikace už není schopná se útokům ubránit naruší se biologická rovnováha. Tělo se pokouší bránit proti nerovnováze – a výsledek je nemoc.

Nemoci proto nejsou nevysvětlitelné nebo abnormální, jak se často tvrdí. Jsou jen cíleným pokusem organizmu o obnovení narušené rovnováhy. Antihomotoxické léky podporují tělu vlastní postupy a podněcují detoxikaci. Působí celost-ně a pomáhají na cestě k „přirozenému“ zdraví.

Cílem antihomotoxické léčby je stimulace imunitního systému a tělu vlastních obranných sil, aby byly škodliviny vylučovány – první krok ke zdraví.