Být zdravý – Jak se to pozná?

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Když nás trápí zdravotní problém, pocítíme to prakticky okamžitě. Když jsme absolutně zdraví, sršíme energií a nic nás nerozhodí. Většina z nás se nachází tak nějak „mezi“ těmito dvěma stavy. A jak jste na tom vy?

Energie na rozdávání

Zkuste se zaměřit na to, jaká je vaše hladina energie. Kolísá hodně? Anebo zůstává stejná ráno i večer? Dokážete se bez problémů vstát za svítání a večer do půlhodiny usnout? Právě hladina energie je dobrým ukazatelem našeho zdravotního stavu. Její prudký pokles nebo kolísání vždy vypovídají o nerovnováze v organismu.

Kolotoč emocí

Většina z nás dobře ví, že jakmile do života nastoupí stres, můžeme se těšit na pořádnou smršť nálad: od melancholie přes zlost, úzkost až po depresi. Stres a nepříjemné životní události se samozřejmě nevyhýbají nikomu, ani zdravým lidem. Jde však o to, že zdravý jedinec dokáže tyto situace zvládat s nadhledem. I nálady jsou v podstatě jen „chemie“, kterou má na starosti mozek. Proto je dobré zaměřit se nejen na jeho posilování, ale také na detoxikaci. Detoxikace mozkových center bývá zcela zásadní.

Volně dýchat

Lehké ranní odkašlávání nás nemusí nikterak znepokojovat. Naopak, je dobrou známkou, že se tělo zvládá samo čistit, zbavovat toxinů a všech látek, které do organismu nepatří. Pokud však po ránu nemůžete popadnout dech, sípete, jste nadměrně zahlenění a také váš jazyk je potažen nepřirozeným bílým či nažloutlým povlakem, měli byste zpozornět. Organismus volá po očistě, a tak mu ji dopřejte.

  • To samé platí i o tělesném zápachu. Ten může náhle zintenzivnit silný stres, ale také zdravotní potíže, které jinak nemusejí být vůbec patrné.

Ach, ta únava!

A s ní spojený pokles nálad, špatné trávení a pocity, že je „tak nějak všechno špatně“. Zkuste se v tomto případě zaměřit na poruchy metabolismu. Opravdu vaše tělo dokáže využít všechny cenné látky ze stravy? Dokáže dobře hospodařit s přijatými vitamíny a minerály?

  • Na vině bývají často poruchy trávení, způsobené nedostatečnou činností žaludku, anebo neschopnost vstřebávat živiny kvůli příliš zatíženým střevům.
  • Zaměřte se právě na očistu střev, v nichž sídlí až 70 % imunitního systému. Pomůže cílená detoxikace, zdravý pohyb, dostatek vlákniny, speciální průplachy (hydrocolon terapie) i dlouhodobé užívání probiotik.

Bolest, která blokuje

A to doslova. Ať už se jedná o bolesti hlavy, kloubů nebo třeba zad, většinou se jedná o signál, že se někde zablokoval průchod energie, usadily se toxiny, cosi je přetížené, cosi nezvládá. Kromě speciálně zaměřené očisty na konkrétní problém pomůže v tomto případě i očista po stránce emocionální. Divili byste se, kolik bolesti mohou způsobit blokované emoce…

  • Nezapomeňte ani na pravidelné cvičení na čerstvém vzduchu, chůzi, běh, plavání, a dostatečný pitný režim, složený převážně z čisté vody a bylinkových čajů.

Jdete do toho?

Chcete se opět cítit zdrávi a plní životní síly? Možná jste se rozhodli pro detoxikaci a nám nezbývá, než vám držet palce na vaší cestě za vitalitou a harmonií. Nenechte se odradit a naslouchejte signálům svého těla. Najděte si vhodného terapeuta, který vás detoxikací provede a zodpoví všechny vaše otázky.

  • Pamatujte: detoxikace je dlouhodobý proces, během něhož mohou začít vyplouvat na povrch staré problémy. Ty, o kterých dávno víte, ale také ty, které by dřív nebo později propukly. Buďte trpěliví a dejte sobě i svému tělu dostatek času. Na očistu i na nový start….