Biotermal – sůl a láska k tělu

wellness e1604515974188

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Základem je prevence

Tady bychom mohli začít: když se cítíte fajn a přejete si, aby to tak bylo dál. Dopřávejte si tedy relaxaci ve vaně, kde rozpustíte 1–2 polévkové lžíce soli Biotermal. Dívejte se, jak sypete léčivé krystalky do vody, rukou je pomozte rozpustit, a dejte tím celému procesu novou dimenzi. Přivřete oči a vnímejte i nosem.

Co cítíte? Je to příjemné? Biotermální voda už vás zve k sobě. Těšte se, radujte se, připravujte se, protože za chvíli se ponoříte do lázně plné minerálů a necháte se stimulovat blahodárnými účinky vody z třetihor. Můžete zkrátka relaxovat a předcházet únavě, přetížení až vyhoření. Tato léčivá voda umí hluboce uvolnit mysl, ale také bolavé tělo, svaly, šlachy a urychluje hojení ran. Proto se koupel doporučuje 1 až 3x týdně po dobu 10–20 minut. Napoprvé je vhodná koupel kratší, například 10 minut, můžete testovat a vnímat, jak na vás působí, co ve vás vyvolává. Další kúru si již můžete prodloužit na plných 20 minut. Blahodárné účinky totiž nekončí opuštěním vany, ale procesy v těle dál působí. Proto je vhodné dopřát si následně relaxaci i po koupeli. Při opouštění vany nepoužívejte sprchové gely ani mýdla. Doporučuje se jemné osušení. Při relaxaci vleže či vsedě zaměřte svou pozornost na kvalitu dýchání. Sůl totiž pomáhá udržovat fyziologickou čisticí schopnost nosní sliznice a umožňuje optimální fungování tzv. slizniční imunity jako primární obrany před infekcí. Pravidelné používání koupelí v Biotermalu působí jako zdravotní prevence a optimálně naladí vaši psychiku.

Když už něco bolí

Sůl pomáhá při kloubních potížích, bolestech páteře a při
poúrazových stavech. Lze využít lokální zábal, kdy namočíte
například ručník do vytvořeného roztoku soli a vody o teplotě
35–38 °C, přiložíte na bolavé místo a necháte působit. Výhodou
je, že můžete kombinovat koupele celotělové a lokální, které
vyžadují zvýšenou péči a četnost. Využití je namístě též u kožních
potíží, vyrážek, ekzémů. Lokálně Biotermal napomáhá hojení
oparů, kdy můžete na vatový tamponek nakapat jeho roztok
a přikládat. Stabilizující účinky lze pocítit při zlomeninách, cévních
problémech, artróze, osteoporóze, při zánětu průdušek a astmatu.

Očista prostoru

S pomocí Biotermalu můžete také vytvořit očistný rituál svého
prostoru. Malé množství soli nasypete do každého rohu místnosti,
kterou si přejete vyčistit a zharmonizovat. Necháte ji 3 dny
působit, aby do sebe pojmula vše nečisté, a poté ji lopatkou
a smetáčkem smetete a vyhodíte. Prostor se tím prosvětlí a vyčistí.

Lavor

Smaltovaný lavor a nohy, to jde výborně dohromady. Přisypáním 1 lžíce soli Biotermal do vody jste si přichystali domácí lázeň. Můžete ji ještě vylepšit – přidáním několika kapek éterického oleje. Z nové řady Energy esencí, která právě přichází do produktové nabídky, bude v listopadu na koupel nohou nejvhodnější levandule a sweet orange. Tyto esenciální oleje navozují klid, pohodu, radost a pocit tepla. Koupel s nimi bude hotový balzám pro tělo i duši, skvěle si s ní užijete podzim. Víte, že na nohou, chodidlech, jsou dle tradiční čínské medicíny začátky a konce energetických drah? Proto můžete velice účinně podporovat touto cestou své zdraví. Existuje pravdivé rčení: „Když je vám dobře od nohou, je vám celkově dobře.“ A ještě jedno moudro: „Dejte nohy do pohody.“ Zkrátka věnujete-li péči nohám, pocítí to celé vaše tělo. Pak se můžeme setkat ještě se souvislostí, co dole, to nahoře – čili když je dobře vašim nohám, je dobře také vaší hlavě. Pomoci od napětí v hlavě a zahlcenosti se dočkáte právě od Biotermalu. A když už zmiňujeme hlavu, pomocnou ruku vám tato sůl dá v podobě výplachu nosu, nasáváním roztoku z dlaně či nosní konvičkou. K úlevě lze dojít i inhalací nad hrncem. Do 1 litru vařící vody použijeme 10 g soli. Cca 15 minut inhalujeme vzniklou páru. Vedlejším účinkem je také omlazení a prokrvení pleti.

Kloktadlo

I při kloktání roztoku soli dochází k blahodárným účinkům. Při bolestech v krku je vykloktání účinné, zanícená sliznice se zvlhčí, hleny a bakterie se uvolní a dostanou ven. Přeji vám, ať s Biotermalem prožijete mnoho příjemných chvil a užijete si své domácí lázně. To, co do sebe vložíte pomocí času a této soli, vám nikdo nevezme.

Zdroj: www.energy.cz