Velikonoce s Pentagramem

vajicko e1617274966782

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Začátek dubna energie rozproudí Velikonoce, svátek spojený s vajíčky, barvami, nadějí, vnitřním zklidněním před rozkvětem a s jarním znovuzrozením. Velikonoce slavíme po prvním jarním úplňku, který přináší závěrečný odliv minulého a příliv nové svěží energie. Pojměte období Velikonoc jako očištění své „kůry“, „kmene“, „větví“, „kořenů“ a „mízy“.

Oslava v pěti dnech

Velikonoční období začíná letos 28. března Květnou nedělí. Následuje Modré pondělí, Žluté úterý, Sazometná středa, Zelený čtvrtek, Bílá sobota, Velikonoční neděle a Červené pondělí. Jelikož držíte v ruce dubnové vydaní magazínu Vitae, očistu začneme od Zeleného čtvrtka, který vychází na 1. dubna. Pentagram má pět elementů, stejně jako počet dní od čtvrtka do pondělí. Krásně nám to tedy vychází – pět dní, pět přípravků, pět elementů, pět částí k očistě. Pojďte spolu s námi oslavit velikonoční období s Pentagramem!

Zelený čtvrtek: Dřevo – Protektin – Očista kůry

Očistu začneme od kůry (tj. naší kůže), ochranného obalu oddělujícího nás samotné od okolí. Zdravá kůra ukazuje na zdravý strom, jakékoliv nerovnováhy uvnitř se rychle projeví i na ní různými defekty. Protektin, jehož elementem je Dřevo, stavební materiál kůry, si hravě poradí s vyrážkou, svěděním, plísní a ochraňuje před různými druhy záření. Omlazuje kůru. Očistu začněte koupelí, do které si rozmíchejte trochu krému. Během koupele použijte různé peelingy, škrabky, soli a další pomůcky na jemné odstranění staré kůry. Postupujte pomalu, vědomě a s láskou k sobě. Nevynechte žádné místo na těle. Po koupeli se jemně osušte tak, aby vaše kůra zůstala vlhká. Poté se Protektinem namažte od hlavy až k patě. Začněte chodidly a prsty na nohou. Poté přes celé nohy, boky, kyčle, zadeček, břicho, hrudník, záda (ideálně od partnera či partnerky), po ruce, prsty u rukou, krk, obličej, a nakonec i pokožku hlavy. Užijte si čas a doteky, které darujete sami sobě. Po koupeli a namazání vypijte alespoň jednu sklenici čisté či minerální vody, ať se kůra krásně hydratujte i zevnitř. Nakonec si lehněte nazí pod deku a jen tak buďte sami se sebou. Pociťte, jak se kůra regeneruje, detoxikuje, prokrvuje, čistí a omlazuje.

Velký pátek: Voda – Artrin – očista kmene a větví

Kmen a větve, to jsou základní stavební kameny každého stromu. Skrze ně proudí živiny a energie až do jehliček, listů a plodů. Jejich pevnost, pružnost a vitalita jsou pro zdraví stromu zásadní. Artrin, jehož elementem je Voda, dokáže pomoci při problémech se všemi částmi lidského kmene a větvemi – s kostmi, klouby, šlachami a páteří. Nerovnováha v elementu Vody oslabuje kmen, který se stává buď suchý a křehký, nebo zavodněný, a tím náchylný k možnosti vzniku zánětů. Očistu kmene a větví začneme zklidněním a vizualizací vody, proudící skrze všechny kosti a šlachy. Pociťte, jak vás voda čistí, odnáší bolest a regeneruje pohmožděná místa. Takto meditujte alespoň deset minut. Poté si dopřejte jemné, pomalé protažení celého těla. Protáhněte si jednoduchými cviky celé ruce, krční, hrudní a bederní páteř, boky, nohy i všech dvacet prstů. Cviky můžete použít, jakékoliv znáte a jsou vám příjemné. Hlavně provádějte cvičení pomalu a co nejvědoměji. Na závěr chvíli zavřete oči a odpočívejte. Poté si vezměte Artrin a rozetřete ho po všech svalech, kloubech i nepřímo po kostech. Opět nepospíchejte, dejte si na sebe čas a užijte si páteční péči o sebe. Když ucítíte někde nekomfort či bolest, hlaďte si toto místo a dopřejte mu hřejivé doteky, které už tak dlouho potřebovalo. Po promazání svého kmene a větví si dopřejte procházku, aby se klouby a šlachy promazaly i vnitřně. Jděte tam, kde to máte rádi. Nepospíchejte, jděte chvíli pomalu, chvíli svižně, užijte si sami sebe.

Bílá sobota: Země – Cytovital – Očista kořenů

Bez kořenů by strom nebyl stromem. Skrze kořeny přijímáme ze země vodu, energii, živiny a informace. Prakticky nejsou vidět, jsou schovány pod zemí, „utajeny“, ale péče o ně je velmi důležitá. Lidské připodobnění kořenů je velmi široké. Výživu a energii přijímáme například kůží, ústy, štítnou žlázou, mozkem atd. Cytovital je ideální na regeneraci našich přijímačů a transformátorů pohonu pro naše tělo, náš strom. Očistu začneme meditací. Stoupněte si bosi na zem. Pokud máte možnost, stůjte přímo na zemi, například na zahradě či v lese. Zavřete oči a svoji pozornost upněte na chodidla. Vidíte, jak z chodidel začínají vyrůstat kořeny, které se noří do země. Napojujete se na zemi, na zdroj zemské energie. Cítíte se uzemnění, ale zároveň tak volní. Nyní položte na zem i ruce a pociťte, jak i skrze ně se napojujete na zemi. Energie země proudí skrze celé vaše tělo, váš strom, a posiluje ženské energie, které obsahuje Matka Země. Nakonec si na zem lehněte, zhluboka dýchejte a jen tak buďte. Po meditaci si vezměte na pomoc krém Cytovital. Ze čtvrteční očisty je již kůra hezky zregenerovaná, je tedy čas na její obnovu a transformaci. Namažte si krémem každý milimetr kůry vašeho stromu. Pociťte, jak krém proniká hluboko do buněk kůry a transformuje ji do nové podoby, obnovuje a hojí vše, co je třeba. Nezapomeňte ani na pokožku hlavy. Poté si krém aplikujte na štítnou žlázu, solar, břicho a podbřišek. Očistu zakončete promazáním spánků a oblasti třetího oka. Pociťte, jak krém harmonizuje mozek a vnáší klid do myšlení.

Velikonoční neděle: Oheň – Ruticelit – Očista mízy

Míza je transportérem živin a energie až do nejvzdálenější větve. Její proudění je jedním z projevů života. Celý život je jeden velký proud. Když ustane proudění, život přestává být životem, ale stává se pouhým přežíváním. Míza také transportuje odpadní látky zpět do země. Pro očistu mízy v našem stromě je ideální Ruticelit, strážný anděl krve a cév. Najděte si doma červené oblečení a doplňky. Celý den mějte na sobě cokoli červeného. Očistu začněte hned ráno posnídáním čehokoliv červeného. Během dne si dopřejte, pokud máte rádi, sklenku červeného vína. K obědu si dejte červenou zeleninu nebo třeba červenou čočku. Ať posílíte červenou barvu, co nejvíce dokážete. V podvečer, před večeří, si dopřejte masáž lýtek. Pořádně si je promačkejte, hlaďte, rozhýbejte a posilte. Nakonec je namažte Ruticelitem. Poté se posaďte a zavřete oči. Vizualizujte si svoje srdce, ve kterém je červené světlo. Srdce světlo šíří celým tělem. Všude je tento zázračný oheň, je všudypřítomný. Otevřete oči a promažte si krémem celý hrudník, hlavně oblast nad srdcem. Aplikujte Ruticelit i na lokty, kde se koncentrují emoce. Na závěr se zhluboka, upřímně zasmějte a dejte si červenou večeři. A spánek si užijte v červené dece.

Červené pondělí: Kov – Droserin – Probuzení k životu

Po neděli se probouzíte do Červeného pondělí. Vše je krásně prozářenou červenou barvou. Celý strom je zdravý, silný, očištěný a připravený na jaro. Nastal čas se probudit, zhluboka nadechnout a vyrašit. Nové pupeny, nové listy, nové plody. Tvoření, aby sklizeň byla co nejlepší. Abyste se co nejlépe nadechli do jara a nové tvorby, vezměte si k ruce Droserin. Namažte si na Červené pondělí červený krém na hrudník, klíční kosti, šíjové svalstvo, krk a břicho. Tentokrát se mažte rychlými pohyby, dynamicky, energicky, se záměrem rozdýchání, rozproudění a rozpínání sebe samého do prostoru. Pociťte život ve vás, v celém vašem stromě života. Zhluboka se nadechněte do břicha a pomalu dlouze vydechněte tak, aby výdech byl dvakrát delší než nádech. Poté dech směřujte do hrudníku, a nakonec do podklíčků. Začněte poskakovat, zpívat si, tančit. Dýchejte, tedy žijte. Jste celiství, očištění, noví. Dobré ráno, strome!

Zdroj: www.energy.cz