prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Joalis


Rubrika: Nemoci

Jak se poprat s diabetem II. typu
24.10.2016
Píchání inzulínu
Před časem mne upoutala billboardová reklama, dá-li se takto vůbec říci, ohledně diabetu, o kterém sice kolikrát nevíme, případně si jej nepřipouštíme, stále je však s námi. Jednoduše nezmizí. Sama jsem diabetičkou I. typu již několik let, nikdy mne však, ani v nejmenším nenapadlo, svůj neduh ledabyle ignorovat. Ona „reklama“ je svým způsobem pravdivá, neboť diabetes do jisté míry odsunout lze. Pouze však do doby, kdy ještě dokážeme jakž tak fungovat.
Chytrá houba a další pomocníci z přírody proti nehtové mykóze
22.10.2016
Nohy
Mykóza nehtů (odborně onychomykóza, lidově nehtová plíseň) je velmi nepříjemné a úporné onemocnění a navíc vytváří i estetický problém. Mají ji na svědomí různé typy mikroorganismů, mezi nimiž dominují dermatofyta (řazeny mezi houby), saprofytické houby či kvasinky. Tito neviditelní vetřelci se dají získat na místech, kde je velká koncentrace lidí a vlhko - ideální pro ně jsou koupaliště, kryté plavecké bazény, sprchy či sauny.
Bariéra kožní a pH
11.10.2016
Bariéra kožní a pH

Jak velkou roli sehrává kožní bariéra a mírně kyselé pH kůže, pozná člověk v okamžiku, kdy jeho pokožka onemocní.

Proč je narušena peristaltika
07.09.2016
Střeva

A zase je na programu střevo. Hodně nemocí se postupně tvoří právě tehdy, když střevo není v dobré kondici. Podle názorů badatelů jsou téměř všechny nemoci důsledkem nesprávné výživy, nedobrých směsí potravin a nakonec také zanesením a deformací tlustého střeva.

Cévy pod vlivem civilizačních faktorů
31.08.2016
Žíly Srdce a cévní systém patří k základnímu, životně důležitému systému. Prochází jím životodárná krev, která nese k buňkám celého těla živiny a kyslík a z buněk odvádí odpadní látky.
„Hodný“ HDL cholesterol a „zlý“ LDL cholesterol
23.08.2016
Cholesterol

Cholesterol je látka, která je opředená množstvím dohadů a mýtů. Cholesterol se stal symbolem spíše negativním, ale rozhodně se nesmí vnímat negativně. Důležité je na začátku zmínit, že cholesterol má rovněž velký význam pro naše zdraví.

Vitamíny, minerály a další přírodní látky na pomoc proti lámavým a třepícím se nehtům
16.08.2016
Nehty

Na krásných nehtech si zakládá snad každá žena. Často se ale stává, že se nehty lámou nebo třepí. Může to být způsobeno řadou negativních faktorů.

Pátá nemoc
10.08.2016
Pátá nemoc Na jaře a na podzim nejvíce útočí viry, imunitní systém si musí zvykat na změny počasí, a tehdy je nejslabší. Virus se prosadí a vyvolá nemoc.
Model chronické nemoci
03.08.2016
Model chronické nemoci

Existuje mnoho teorií, které definují, co je to chronická nemoc. V podstatě jde o nemoc, jež má dlouhý průběh a jejíž léčení nevede k uzdravení. Chtěl bych se nyní tomuto tématu věnovat. Vybral jsem si zdánlivě jednoduchou formu chronické nemoci, jež nelze srovnávat např. s nemocemi vrozenými, které jsou v zásadě již chronické…

Stálé téma chronických nemocí
13.07.2016
Chronická nemoc Stálé téma chronických nemocí se týká pochopení nutnosti odhalit příčiny, přijmout, akceptovat je a přestat je činit.
Článků: 549   1 2 3 4 5 ... 55
Bioženy ohrožují zemi
Dýně Hokaido
Mládež, alkohol a oparový virus
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
Divím se, že to ty děti přežijí!
Priessnitzův obklad
Astrolog Antonín Baudyš: „Jsme v tiché válce, připravené elitami a USA. Někdo se nás jako civilizaci rozhodl ukončit a vypnout.“
(c) 2004-2016 www.celostnimedicina.cz
O násRSS