prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Joalis


Rubrika: Nemoci

Chřipka - Jak na ni vyzrát?
12.01.2017
Chřipka

V současnosti je v médiích chřipka jedno z nejvíce používaných slov - chřipková epidemie, jak se bránit chřipce, co dělat při chřipce, a bohužel také, kolik pacientů na chřipku letos zemřelo… V první řadě je ovšem důležité rozlišit tzv. nachlazení (někdy onemocnění horních cest dýchacích) a “opravdickou” chřipku. Obě onemocnění jsou virového původu. Proti chřipce je možné se nechat očkovat (zde by se měli domluvit s lékařem starší lidé a pacienti zejména se srdečními či plicními onemocněními), proti nachlazení nikoliv. Nachlazení má mírnější průběh než chřipka.

Tularémie
07.12.2016
Klíště
Tularémie je nebezpečné infekční onemocnění, které ohrožuje především zajíce a jiné divoce žijící hlodavce, ale může se přenést i na člověka. Vlastní název nemoci je odvozen od jména kalifornského města Tulare. Způsobuje ji baktérie Francisella tularensis.
Rotaviry
06.12.2016
Nemocné dítě

Mezi našimi čtenáři se často diskutuje o infekčních nemocech, zvláště dětí, a dotazy jsou směrovány na nemoci způsobené rotaviry.

Superbakterie stafylokok
22.11.2016
Stafylokok

Stafylokok patří navíc mezi tzv. rezistentní bacily, tj. odolné antibiotikům. To znamená, že je často problém na ně určit příslušná antibiotika. Tyto odolné bakterie - bakterie zlatého stafylokoku, staphylococcus aureus, se nazývají methicilinu odolné (methiciling resistant).

VIRUS MAYARO
16.11.2016
Komár
V současnosti jsme svědky informací o nových a nových virech, které mohou ohrožovat lidstvo. Vždy je velmi těžké oddělit novinářské informace od seriózního názoru odborníka. Jedním z velmi populárních témat médií, zejména v době olympiády v Riu de Janeiru, byl virus zika. V jeho stínu zůstaly informace o jiném viru, který ovšem může být také potenciálním zdravotním rizikem i mimo původní oblast rozšíření.
Tetanie
15.11.2016
Mladý ječmen

Hořčík je jedním z nejdůležitějších minerálů v těle. Je zodpovědný za více než 300 enzymových reakcí. Nacházíme jej ve všech tkáních, ale hlavně v kostech, svalech, mozku. Všechny buňky těla totiž hořčík potřebují, aby se uvolnila energie. (Hořčík zvyšuje výrobu energie tím, že mění hladinu glukózy na adenosin trifosfát – ATP.)

Vyhřezlá ploténka - následek následku
08.11.2016
Páteř

Příběh: K pacientovi je volána rychlá záchranná služba pro podezření na infarkt. Nemůže dýchat, bolí jej za hrudí, je vyděšený. V nemocnici však naměří EKG, provedou RTG, magnetickou rezonanci a závěr zní: není to infarkt, problémy nejsou od srdce, to je v pořádku, ale byla zjištěna vyhřezlá meziobratlová ploténka. A pacient je přesunut do péče ortopeda.

Jak jednou provždy zatočit s permanentní únavou
31.10.2016
Jak jednou provždy zatočit s permanentní únavou

Když jsem zjišťovala téma pro další článek, překvapilo mne, kolik z vás projevilo zájem ohledně problematiky spojené s vyčerpaností a únavou. Začala jsem si tedy více všímat těch, kteří utvářejí svět kolem mne, aby mi došlo, že většina z nich energeticky živoří. Rozložit své síly tak, abychom večer ještě smysluplně tvořili a dýchali, pokládám za dar, jenž je podložen mistrnou zkouškou zkušenosti, jistým životním know how, zároveň však sebeláskou, která nedovolí, aby nás jako obilné zrnko semlely dva mlýnské kameny.

Jak se poprat s diabetem II. typu
24.10.2016
Píchání inzulínu
Před časem mne upoutala billboardová reklama, dá-li se takto vůbec říci, ohledně diabetu, o kterém sice kolikrát nevíme, případně si jej nepřipouštíme, stále je však s námi. Jednoduše nezmizí. Sama jsem diabetičkou I. typu již několik let, nikdy mne však, ani v nejmenším nenapadlo, svůj neduh ledabyle ignorovat. Ona „reklama“ je svým způsobem pravdivá, neboť diabetes do jisté míry odsunout lze. Pouze však do doby, kdy ještě dokážeme jakž tak fungovat.
Chytrá houba a další pomocníci z přírody proti nehtové mykóze
22.10.2016
Nohy
Mykóza nehtů (odborně onychomykóza, lidově nehtová plíseň) je velmi nepříjemné a úporné onemocnění a navíc vytváří i estetický problém. Mají ji na svědomí různé typy mikroorganismů, mezi nimiž dominují dermatofyta (řazeny mezi houby), saprofytické houby či kvasinky. Tito neviditelní vetřelci se dají získat na místech, kde je velká koncentrace lidí a vlhko - ideální pro ně jsou koupaliště, kryté plavecké bazény, sprchy či sauny.
Článků: 557   1 2 3 4 5 ... 56
Zapomenutý objev německého držitele Nobelovy ceny
Stravování žen po čtyřicítce
Mocná dvojice minerálů
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Vladimír Kafka: „Nemoc je dluh lásky na sobě. Vlažnost nás pomalu zabíjí.“ – 1. část rozhovoru
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Vladimír Kafka: „Základem vyléčení je vytvořit si jasný obraz toho, kým chci být. Nemoc je reakce.“ – 2. část rozhovoru
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
(c) 2004-2017 www.celostnimedicina.cz
O násRSS