prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Rubrika: Bylinky

Mořská řasa Ascophyllum nodosum
15.10.2016
Kelp

Hnědá mořská řasa Ascophyllum Nodosum (někdy v doplňcích stravy označovaná jako Kelpa) se sklízí v moři, zejména u pobřeží Islandu. Obsahuje velké množství minerálů, vitamínů a stopových prvků.

Začíná Světový týden kostí a kloubů. Bolavé klouby zklidní kúra z topolu, páteř podpoří třezalka
12.10.2016
Kloub

Nejčastějšími onemocněními kloubů jsou podle statistik České průmyslové zdravotní pojišťovny revma, artróza a artritida. Mezi nejtypičtější nemoci kostí pak patří artróza a osteoporóza. U těchto onemocnění navíc roste i počet pacientů v produktivním věku, proto je stále důležitější osvěta. Té věnuje OSN a světová zdravotnická organizace WHO sedm dní v rámci Světového týdne kostí a kloubů. Od 12. do 18. října je veřejnost seznamována s tipy, jak zdravotním problémům předejít. Jednou z cest jsou i přírodní účinky bylin.

Proanthokyanidiny
08.10.2016
Brusinky
V přírodních přípravcích obsahujících výtažek z brusinek se můžeme setkat s tajuplnou zkratkou PAC. Tato zkratka, na kterou často odkazuje výrobek, znamená proanthokyanidiny. O jaké látky se vlastně jedná?
Šípková růže a její léčivý plod
03.10.2016
Šípek
Šípky řadíme na seznam hojně se vyskytujících divoce rostoucích bylinek, k jejichž sběru podzimní příroda ponouká právě nyní. Splést si je s jinou léčivkou bude téměř nemožné, neboť jsou plodem keře šípkové růže, kde po odkvetení růžových kvítků zůstává typický sytě červený plod.
Podzimní počasí přináší chřipku, ale potrápí i žaludek, pokožku a močové cesty
27.09.2016
Podzim

Každý rok podle Ministerstva zdravotnictví onemocní chřipkou 10 až 15 % světové populace, z toho statisíce Čechů. Chřipka tak patří k nejčastějším chorobám, které se na podzim projevují. S příchodem nevlídného počasí se však ozývají i méně typické podzimní nemoci, o kterých se příliš nemluví. Mezi ty patří onemocnění žaludku, záněty močových cest či kožní problémy. Původce přitom mají společného, a to oslabenou imunitu. S koncem léta je tak nejvyšší čas ji začít posilovat.

Jerlín japonský
24.09.2016
Jerlín japonský

Jerlín japonský (latinsky Sophora japonica) je opadavý listnatý strom (občas jen keř) z čeledi bobovitých. I když má přízvisko japonský, pochází původem z Číny a Koreje. V Čechách se od roku 1835 pěstuje jako okrasný strom.

Zeměžluč (Centaurium erythraea)
20.09.2016
Zeměžluč

Skromná bylinka nevysokého vzrůstu po kolena vegetuje na chudých stanovištích málo zatravněných polosuchých svažitých luk s dostatkem světla. Vzdoruje totiž jen málo dravým konkurenčním plevelům kvalitnějších lokalit. Zeměžluč je dosti nenápadná, a když ji uvidíte, ani si neuvědomíte, že jste našli rostlinný klenot a základnu všech babských směsí pro dobré trávení. Tato bylina se vyznačuje vysokou laskavostí ke člověku unavenému, netrávícímu, znechucenému krmivem i psychikou (násilí, stres, existenční potíže, důchod a co za něj v EU, nejistota perspektiv, krvelačné filmy, zprávy a seriály v telebedně apod.) a hořkost v duši eliminuje velmi snesitelnou hořkostí čajovou, kterou je potřeba nalézt individuálně optimálním rozředěním.

Srdečník obecný (Leonurus cardiaca)
17.09.2016
Srdečník

Srdečník obecný (latinsky Leonurus cardiaca), lidově označovaný také jako buřina srdečník, je až metr vysoká statná rostlina. Má dekorativně působící rozeklané květy starorůžové barvy.

Hluchavka
13.09.2016
Hluchavka
Tato bylina je velmi podobná kopřivě, proto se jí také často říká hluchá kopřiva. Obvykle zdobí neudržovaná místa našich zahrádek a míst s vyšším výskytem pracovitých a skromných žen. Jakoby byla jimi přitahována a dobře se jí v jejich okolí daří. Tuto přízeň jim věnuje i jako čaj při ženských obtížích.
Glukomannan - jediná přírodní látka na podporu hubnutí uznávaná i EU
10.09.2016
Konjac

Na našem trhu je řada přípravků, které různým mechanismem (podle jednotlivých složek) podporují dietní a pohybový hubnoucí režim. Zatím však pouze jediná látka se může pyšnit tím, že má i zdravotní tvrzení o svém působení na hubnutí od expertní komise EU, a tou je Glukomannan.

Článků: 409   1 2 3 4 5 ... 41
Bioženy ohrožují zemi
Dýně Hokaido
Mládež, alkohol a oparový virus
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
Divím se, že to ty děti přežijí!
Priessnitzův obklad
Astrolog Antonín Baudyš: „Jsme v tiché válce, připravené elitami a USA. Někdo se nás jako civilizaci rozhodl ukončit a vypnout.“
(c) 2004-2016 www.celostnimedicina.cz
O násRSS