prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Rubrika: Bylinky

Nalaďte se na svůj biorytmus a buďte fit!
25.06.2017
Budík
Podle zásad tradiční čínské medicíny a detoxikační CIC metody má každý orgán v lidském těle nejen své nezastupitelné místo, ale také období, kdy je právě on aktivní. Svým orgánovým hodinám bychom se měli naučit naslouchat. Bijí v náš prospěch. Respektováním rytmu orgánových hodin lze docílit mnohého: poznáme, kdy je vhodná doba na cvičení, na relax, na práci, kdy se zvýší účinek léků, kdy si bez výčitek dát i hůře stravitelné jídlo…
Třtinový cukr
24.06.2017
Třtinový cukr
Třtinový cukr představuje v našem jídelníčku zdravější variantu bílého rafinovaného cukru. Ten, na rozdíl od něj, byl během výroby ochuzen o melasu a vybělen. Právě třtinový cukr naopak melasu obsahuje.
Kruhy kolem očí a kurkuma
20.06.2017
Kurkuma

Jsem velkým příznivcem kurkumy pro její mnohonásobně prospěšné účinky na zdraví člověka.

5 tipů, jak předcházet chronické únavě: Pomůže očista střev a jater i posílení hormonální rovnováhy
19.06.2017
Únava

Pocit únavy je v lidském životě běžný. Problém nastává, pokud z nevysvětlitelných důvodů nepřechází ani po šesti měsících. Chronická únava bývá varovným signálem, že s organismem není něco v pořádku. A příčiny přitom nemusejí být vůbec zjevné. Podle odborníků trpí v České republice únavovým syndromem přibližně 40 tisíc lidí. Objevte možné příčiny, které nejsou na první pohled vidět, a seznamte se s tipy, jak s nimi zatočit přírodní cestou.

4+2 způsoby, jak rozproudit lymfu!
18.06.2017
Lymfatický systém
S lymfou je kříž. Své o tom vědí zejména ženy s hormonální nerovnováhou. Zpomalený, nebo jinak špatně fungující lymfatický systém je velký problém: zabraňuje detoxikaci, a tudíž se toxické látky v těle hromadí a usazují. Jak z toho ven?
Yacon (Smallanthus sonchifolius)
17.06.2017
Yacon

Jakon, či yacon, taraca, jicama (Smallanthus sonchifolius) je další léčivá rostlina pocházející původně z dalekých oblastí jižní Ameriky. Má chlupatou lodyhu, která je často nafialovělé barvy. Tato lodyha je hustě porostlá zelenými listy. Koncem vegetačního období se na vrcholu hlavního stonku tvoří hezké žluté nebo oranžové úbory. Rostlina dosahuje výšky až dvou metrů.

DOPŘEJTE SI LETNÍ DNY PLNÉ ZDRAVÍ, VITALITY A KRÁSY!
15.06.2017
Vitalita
Přinášíme vám tipy, jak si začít pěstovat zdravé a krásné tělo, které neví, co je to únava, obezita, celulitida, kožní problémy, astma či alergie a další strašáci.
Popenec břečťanovitý, plevel, který léčí
12.06.2017
Popenec
Možná vám také roste na zahrádce v širokých kobercích záplavy fialových kvítků. Rostlinka stěží přerůstá výšku 20 centimetrů. Její šlahouny se však plazí a mohou dosahovat vzdálenosti několika metrů. Řadíme ji do čeledi hluchavkovitých. Typická je stoupavá lodyha s řapíkatými, ledvinovitými až srdčitými listy. Kvete modrofialově, z úžlabí listů.
7 snadno dostupných potravin, které jsou víc než „super“
11.06.2017
Salát - rajčata a špenát
Superfoods frčí a není se čemu divit. Tyhle přírodní klenoty jsou plné antioxidantů, vitaminů a minerálů. Věděli jste však, že i u nás jsou k mání desítky úžasných přírodních skvostů, které obsahují nespočet zdraví prospěšných látek? Navíc jsou dobře dostupné a vynikající…
Bílý čaj
10.06.2017
Bílý čaj

Bílý čaj je u nás mezi čaji nejméně známý. V Číně je však velmi známý a pro jeho vlastnosti a jemnou až nasládlou chuť byl dříve určen jen pro císařskou rodinu a její členy. V Číně je znám již více než 1200 let. Velké oblibě se těšil pro svoji vzácnost a výjimečnou kvalitu, zejména za vlády císaře Huj-čonga z dynastie Song (960-1279 n. l.). Nejoblíbenější jsou bílé čaje z provincie Fujian, výjimečně se pěstují také v Yunnanu nebo Guangxi.

Článků: 480   1 2 3 4 5 ... 48
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Zloba a odsuzování druhých zkracují život
4+2 způsoby, jak rozproudit lymfu!
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Priessnitzův obklad
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
Tři možnosti, jak si správně přát – například být zdravý
Jitrocel
Jak zatočit s pocitem těžkých nohou?
Otoky nohou

129,- Kč
(c) 2004-2017 www.celostnimedicina.cz
O násRSS