prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Joalis


Rubrika: Bylinky

Jak snížit zánět pomocí potravin
23.04.2017
Potraviny

Zánět je někdy žádoucí – to když se tímto způsobem imunita brání proti virům a  bakteriím – a jindy závažný – to když spustí závažné reakce, jako jsou autoimunitní onemocnění, nemoci srdce, těžké záněty, sepse,... Věděli jste ale, že mu jde docela dobře předcházet? Začněte u změny jídelníčku!

Argánie trnitá (Argania spinosa)
22.04.2017
Argánie trnitá

Argánie trnitá, latinsky argánia spinosa, je statný strom dorůstající výšky až deseti metrů. Roste pouze v jihozápadní části Marockého království. Dokáže vytrvat ve zdejších náročných polopouštních podmínkách. Dožívá se až 200 let. Argánie je díky hlubokému kořenovému systému chráněna před vlivem eroze a slouží jako přirozená bariéra proti dezertifikaci (přeměna úrodného území na pouště nebo polopouště). Území, kde roste, vyhlásila organizace UNESCO za biosférickou rezervaci. Přes veškerou snahu odborníků se ji nepodařilo vypěstovat nikde jinde.

Jarní léčivé rostliny
19.04.2017
Jaro

Jaro je pro mnohé symbolem obnovy sil a znovuzrození mnoha nadějí. Právě léčivé rostliny jsou z přírodních látek ideálním představitelem očisty našeho těla od řady škodlivých látek. Jaké léčivé rostliny jsou vhodné pro jarní období? V tomto článku bych se rád zmínil o několika z nich.

Bylinky k podpoře a očistě jaterního okruhu
16.04.2017
Jarní bylinky

Jaro nabývá na síle a spolu s ním se čím dál víc prosazuje i náš jaterní okruh, a bohužel také jeho typická energie: agrese a bytostný, existenční strach. Podpořte detoxikaci jaterního okruhu vhodnými bylinkami! Jako nejsilnější pomocníci se představují ostropestřec mariánský a pampeliška!

Borůvka černá (Vaccinium myrtillus)
08.04.2017

Borůvka černá (Vaccinium myrtillus) je keřík, jehož plody jsou častým cílem sběračů v našich lesích. Patří do čeledi Vacciniaceae (brusnicovité). Jedná se o řidší keř, který může dorůst výšky až 40 centimetrů. Má přímý zelený stonek, květy jsou bílé až narůžovělé barvy. Plodem je modročerná (i bělavá, červená nebo nazelenalá) ojíněná kulovitá bobule o průměru až jednoho centimetru, lidově borůvka.
Jak kustovnice působí na naší imunitu
05.04.2017
Kustovnice
Jednou z velmi oblíbených potravin ze vzdálených zemí, které obohatily jídelníček nejen příznivců zdravé výživy, jsou sušené plody kustovnice čínské (latinsky Lycium chinense), označovány jako goji.
Regenerace ve Sféře
03.04.2017
Bylinky
Unikátní systém regenerace a detoxikace organismu, ve kterém bioinformační přípravky působí na energetické dráhy v těle, jejichž disharmonie vytváří nejen zdravotní komplikace.
Česnek jako silné přírodní antibiotikum
26.03.2017
Česnek

Škrábe vás v krku? Nemůžete se zbavit posledních zbytků nachlazení? Chodíte „na malou“ víc, než je zdrávo? Zkuste pro jednou nechat lékárnu bez povšimnutí a zamiřte raději do obchodu se zeleninou. Pro česnek. Ten náš, český...

Grapefruit (Citroník rajský, Citrus paradisi)
25.03.2017
Grapefruit

Grapefruit neboli citroník rajský, latinsky Citrus paradisi, je druh stromu, který vznikl křížením citroníku největšího s pomerančovníkem čínským v Antilách. Z Asie, kde byl původně pěstován, ho dovezl v druhé polovině 17 století anglický kapitán Shaddock. Z Anglie se rozšířil i do kontinentální Evropy. V naší republice se nepěstuje, dováží se například ze Španělska nebo Maroka. Pěstuje se rovněž v Izraeli nebo USA.

Kyselina dokosahexaenová (DHA)
18.03.2017
Kyselina dokosahexaenová (DHA)

Název této kyseliny nám možná není tolik povědomý, ale pod zkratkou DHA se s ní víceméně téměř vždy se setkáváme v doplňcích stravy (ve dvojici se zkratkou jiné kyseliny – EPA), které obsahují rybí olej či tuk. Kyselina dokosahexaenová je jednou z jeho složek.

Článků: 456   1 2 3 4 5 ... 46
Přírodní prostředky proti migréně
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Stravování žen po čtyřicítce
Mocná dvojice minerálů
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
Priessnitzův obklad
Nízký krevní tlak
Chceme zdraví a hezkou postavu, ale chováme se tak? 6 tipů, jak to změnit
Začněte s detoxikací: právě teď!

910,- Kč
(c) 2004-2017 www.celostnimedicina.cz
O násRSS