prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Rubrika: Bylinky

Korálovec ježatý Vám poleze na nervy a jen tak jej nestrávíte
17.07.2018
Hericium

V dnešní době opakovaně skloňované dřevokazné houby jsou skupinou, do které patří i houba Korálovec ježatý (Hericium erinaceus), jehož český název výstižně popisuje jeho podobu. Ano, opravdu tato houba nápadně připomíná ježatý mořský korál z pomyslné mořské laguny.

Srdečník sibiřský (Leonurus sibiricus)
14.07.2018
Srdečník sibiřský

Srdečník sibiřský (Leonurus sibiricus) je jednou z léčivých rostlin tradiční čínské medicíny. Důležité je zmínit, že se nejedná o takzvaný “náš” srdečník obecný (Leonorus cardiaca). Patří do čeledi Lamiaceae - hluchavkovité.

Epsomská sůl
07.07.2018
http://www.vivantis.cz/soubory/cm_epsomskasul.jpg

Epsomská sůl je tématem častých dotazů zájemců o přírodní medicínu, ale jen málokterý z nich přesně tuší, jaké je její chemické složení a k čemu je možné ji použít. Chemicky se jedná o heptahydrát síranu hořečnatého.

Bylina na zbytkový patogen, Šišák bajkalský, Huang qin
03.07.2018
Šišák bajkalský
Šišák bajkalský (Scutellaria baicalensis) je vytrvalá bylina, planě roste v lesních a lesostepních oblastech Zabajkalí, v Koreji, Číně, Japonsku a severovýchodním Mongolsku. K terapeutickým účelům se používá hlavně kořen byliny, v jiném zacílení i nať drogy.
Cypřiš vždyzelený
30.06.2018
Cypřiš vždyzelený

Cypřiš stálezelený (Cupressus sempervirens), zvaný též cypřiš vždyzelený, italský či pravý nebo také cypřišové oříšky, je jehličnatý strom z čeledi cypřišovité (Cupressaceae). Můžeme ho najít ve východním Středomoří od Řecka až po jihozápadní Írán. V podstatě je charakteristický pro oblast Středozemního moře.

5 důvodů, proč milovat rozmarýn
24.06.2018
Rozmarýn

Je decentní, s jemnými kvítky a sametově zelenými lístky a s vůní tak opojnou, že jej nelze nepoznat. Tvoří základ provensálských směsí koření a má výraznou, nezaměnitelnou chuť. Řeč je o rozmarýnu, bylince, která toho hodně umí.

Nevolnost, oteklé nohy nebo problémy se spánkem? Při dlouhém cestování vsaďte na bylinky
23.06.2018
Cestování

Období letních dovolených se nezadržitelně blíží. S dlouhým cestováním do vysněné destinace se však mohou pojit i nepříjemné problémy. Někdo se potýká s nevolnostmi během letu nebo dlouhé jízdy autem, jiného zase trápí oteklé nohy. Jak si mohou pasažéři i řidiči při dlouhé cestě ulevit díky přírodním pomocníkům, vám poradíme v tomto článku.

Aby léto stálo za to!
17.06.2018
Léto
Chcete prožít bezstarostné léto? Potom nezapomeňte včas zarezervovat dovolenou, naladit se na správnou letní vlnu, ale také vyladit svůj organismus. A vyvarovat se nejčastějším letním chybám, které škodí zdraví…
Psychosomatika: zdánlivě triviální věda
10.06.2018
Psychosomatika

Mít se rád, nepotlačovat emoce, nevytvářet si zlozvyky, dbát na takový životní styl, který bude prospívat tělu i duši. To je jen malý výčet z tisíce rad o tom, jak si uchovat pevné zdraví. Jedni se tomuto postoji smějí, jiní – většinou ti, kdo mají osobní zkušenost – dobře vědí, že právě v těchto banalitách se skrývá neuvěřitelná síla.

Očistný yzop
09.06.2018
Yzop
Historie používání yzopu, blízkého příbuzného třeba saturejky, sahá k počátkům lidské civilizace. Zejména té evropské. Pochází totiž ze Středomoří, a tak byl, samozřejmě díky svým vlastnostem, doslova posvátnou rostlinou pro dávné Hebrejce, Egypťany, Řeky i Římany. Jeho latinský název Hyssopusofficinalis vychází buď z řeckého hys – vepř a ops – tvář, snad pro květy připomínající prasečí rypák, nebo z hebrejského ezob – posvátná bylina.
Článků: 631   1 2 3 4 5 ... 64
Celer – léčivá potravina
Priessnitzův obklad
Melatonin - hormon tmy a spánku
Collesova zlomenina
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
„Hodný“ HDL cholesterol a „zlý“ LDL cholesterol
5 tipů, jak posilovat mozek!
Účinky alkoholu na lidské tělo z hlediska ajurvédy
Jak ulevit nemocným orgánům, rozpustit bolest a pochopit strach – 1. část rozhovoru s Terezou Kramerovou
Psychosomatika: zdánlivě triviální věda
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS