prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Joalis


Rubrika: Bylinky

Detoxikace a imunita
15.01.2017
Detoxikace

Imunita, to je pojem s velkým „P“. Jen si zkuste toto slovo zadat do internetového vyhledavače a uvidíte, jaká záplava odkazů se před vámi objeví. Přesto však o imunitě víme pořád málo... Tak schválně, věděli jste, kolik typů poruch imunity existuje a že imunitu řídí mozek?

Brusinka velkoplodá (Vaccinium macrocarpon)
14.01.2017
Brusinka
Brusinka velkoplodá, latinsky Vaccinium macrocarpon je malý, plíživě rostoucí keřík, jehož větvičky mohou dosáhnout délky až jednoho metru. Listy má oválného tvaru a květy jsou růžové barvy. Plody jsou načervenalé až červené bobule, velikosti asi našeho angreštu. Tato rostlinka je známá pod více názvy – klikva velkoplodá (oficiální český botanický název), kanadská nebo americká brusinka.
Poklady z přírody: Řízný křen chrání imunitu
08.01.2017
Křen

Když je něco „jako křen“, znamená to, že daná věc nepostrádá správný říz a  ostrost. A proč nemít „jako křen“ třeba vlastní imunitu? Vždyť bez ní by lidstvo nemohlo existovat. Imunita je základ a právě křen jí může pomoci dostat se zpět do formy. Zvlášť v podzimních a zimních měsících, kdy dostává pořádně zabrat.

3 důvody, proč milovat chůzi!
01.01.2017
Chůze

Bylo mlhavé ráno – ani mrazivé, ani teplé, zkrátka jedno z těch pražských prosincových rán, kdy se člověku nechce vystrčit čumák z okna, natož ze dveří. Ale protože jsem měla plné zuby (i břicho) cukroví a vaječného koňaku a protože mě, jako každý rok, honila předvánoční melancholie, přemohla jsem se a vyšla do ulic. A dobře jsem udělala!

Kokosová voda
31.12.2016
Kokos
Kokosová voda je čirá tekutina, vyskytující se v nitru mladých kokosů. Jako mladé jsou kokosy označovány, než začnou tvořit bílou dužinu.
Poklady z přírody: Chmel, mistr klidu
25.12.2016
Chmel

Když se řekne „chmel“ většina z nás si vybaví orosený půllitr se zlatavým mokem, klenot mezi českými alkoholickými nápoji. Pivo osvěží, má říz a dokáže nás svým způsobem utěšit. A to právě díky chmelu.

Čokoláda
24.12.2016
Čokoláda
Čokoláda byla už v říši Inků v Jižní Americe považována za “pokrm bohů”. Byla podávána šlechticům a panovníkovi při slavnostech, a to našlehaná v šálcích a ochucená kořením. A její obliba přetrvala dodnes.
Můj příběh s baobabem
20.12.2016
Baobab
Kdysi v dávných dobách socializmu jsem si našel dopisovacího kamaráda prostřednictvím organizace Penfriends from all over the World. A ten kamarád byl z Malawi. V časech železné opony bylo zajímavé dozvídat se informace o tom, jak se žije jinde ve světě. Jeho rodina byla hodně početná, podmínky skromné, práce nebyla, žádal o pomoc. V tehdejších podmínkách jsme mu posílali malé balíčky s ošacením a různé drobnosti. To ovšem vyvolalo mezinárodní konflikt a můj dopisovací přítel dostal od státní správy Malawi zákaz se mnou komunikovat, protože jsme byli, jakožto socialistický stát, jejich tzv. třídním nepřítelem. To byly divné pocity. Měl přítelkyni v sousedním státě, a tak jsme našli cestu komunikace přes ni. Musel jsem psát dopisy a posílat balíčky do sousední země a jeho přítelkyně mu je pak převezla přes hranice… Chtěl se mi nějak odměnit, a tak mi poslal semínka baobabu a s nimi pár receptů, co všechno se dá z jeho mouky připravit k jídlu, jak to dělá jeho maminka.
BIO lucuma (Pouteria lucuma)
17.12.2016
Lucuma
Lucuma (Pouteria Lucuma) je druh subtropického ovoce pocházející z oblasti jihoamerických And, který je již velmi dlouho pěstovaný v Peru a Ekvádoru (byl nalezen vyobrazený již na keramice z pohřebišť původní peruánských obyvatel, například kmenu Moche).
Poklady z přírody: Nejznámější životabudiče
11.12.2016
Vitalita

Příroda je plná zázraků. Dnes si představíme ty, které dokáží podpořit naši vitalitu, elán, životní sílu i paměť. A navíc ještě podporují naši imunitu. V hlavní roli se dnes představí silné trio: kustovnice čínská, ženšen a ginkgo biloba.

Článků: 429   1 2 3 4 5 ... 43
Zapomenutý objev německého držitele Nobelovy ceny
Stravování žen po čtyřicítce
Mocná dvojice minerálů
Vladimír Kafka: „Nemoc je dluh lásky na sobě. Vlažnost nás pomalu zabíjí.“ – 1. část rozhovoru
Priessnitzův obklad
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Vladimír Kafka: „Základem vyléčení je vytvořit si jasný obraz toho, kým chci být. Nemoc je reakce.“ – 2. část rozhovoru
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Zdravé vánoční cukroví
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
(c) 2004-2017 www.celostnimedicina.cz
O násRSS