prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Rubrika: Bylinky

Levandule hybridní (Lavandula hybrida)
20.07.2019
levandule

Levandule hybridní je (latinským názvem je Lavendula hybrida), jak její název napovídá, kříženec. Vznikla křížením známější levandule lékařské (Lavandula Angustifolia) a levandule širokolisté (Lavandula latifolia), častěji se s ní setkáme pod názvem lavandin. Všechny patří do čeledi hluchavkovitých (Lamiaceae).

Ostružiník ježiník (Ostružina, Rubus caesicus)
13.07.2019
ostružina

Ostružiník maliník, latinsky Rubus idaeus, a jeho plody, lahodné maliny známe všichni. Stejně tak ostružiník křovitý (Rubus fruticosus ), druh je v ČR běžně označovaný jako ostružiník a jeho plody ostružiny. Ovšem rod ostružina je velký a obsahuje až přibližně 330 druhů.

Mikrobiální - bakteriální lyzáty
09.07.2019
 •  
 • bakterie

  Mikrobiální nebo též bakteriální lyzáty představují specifický druh doplňků stravy na podporu imunity. Můžeme se s nimi setkat v řadě doplňků stravy. Občas ovšem u některých vzbuzují pochybnosti. Když to jsou vlastně bakterie, tak jak mohou podporovat imunitu?

  Sladká moruše, poklad staročeských zahrad
  08.07.2019
  moruše

  Zhruba před deseti lety jsem poprvé ochutnala slaďoučké moruše, vypadající jako malé barevné šišky. Lidé kolem nich procházeli, aniž by si povšimli. Já sama bych učinila zrovna tak, kdyby mne na ně neupozornil jeden z mých přátel, který, společně s kosy, na ně rád chodíval. Dnes již moruši bezpečně poznám a tak, přiblíží-li se léto, vím, kam si jít zamlsat. Moruše však neplatí pouze za sladkou dobrotu, kterou lze lačně trhat z bohatého stromu, případně, užít si ji sušenou, moruše to je také léčivý plod, který lze nazvat superpotravinou.

  Makový olej
  02.07.2019
  mák

  Makový olej je v současnosti poměrně novinka v oblasti zdravé výživy, ale je dobré o něm vědět, protože obsahuje řadu zajímavých a užitečných přírodních látek.  Má slabou (až vůbec žádnou) vůni a příjemně chutná. Výhodné také je, že žlukne pomaleji než jiné oleje.

  Malá zázrak jménem měsíček lékařský
  29.06.2019
  měsíček

  Měsíček lékařský (Calendula officinalis) je jednoletá bylinka, která se často vyskytuje v celé Evropě i na Blízkém Východě. U nás se pěstuje snad již od středověku a jelikož má zde dobré vegetativní podmínky, tak často umí růst i planě.

  Byliny by se měly stát součástí moderní medicíny, jejich schopnost léčit je obrovská, říká bylinář CityShaman
  28.06.2019
  cityshaman

  Byliny a psychosomatika. Byliny z hlediska JING/JANG. Byliny – když se berou vědomě. O tom a mnohém dalším pro Celostní medicínu povídá velmi mladý, ale již zkušený bylinář CityShaman (24). Veškeré nemoci mu rodiče léčili bylinkami (nikdy nebral antibiotika) a již v brzkém věku se začal bylinám učit. Dnes má za sebou téměř tisíc lidí, kterým dokázal pomocí bylin pomoci.

  Kurkumin a piperin – spojenci nejen na podporu podporu zdravých jater a zažívání
  25.06.2019
  kurkumin

  Kurkumin a piperin představují příklad přírodních látek, které jsou užitečné samy o sobě, ale společně dokážou více. Zkusme si je představit.

  Guarana – superrostlina dnešní doby
  22.06.2019
  guarana

  Guarana, neboli Paulinie nápojná, je bez pochyb velice významnou rostlinou 21. století. Je to rostlina pocházející z Jižní Ameriky. Ačkoliv označení guarana je celosvětově uznávané, latinský název je Paullina cupana a český Paulinie nápojná. Rostlina hlavně pochází z Brazílie, Venezuely, Kolumbie a Ekvádoru, následně se ale rozšířila do tropických částí Ameriky i Afriky a dnes se pěstuje také v Turecku.

  Květový pyl – nejen hrozba pro alergiky, ale také pomocník pro nás ostatní
  11.06.2019
  květy

  Květový pyl si většinou spojujeme s hrozbou pro alergiky, ale méně už nás napadne, že se může pro ty, kteří netrpí alergií na něj, jednat o užitečného pomocníka při péči o zdraví.

  Článků: 706   1 2 3 4 5 ... 71
  Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
  Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
  Priessnitzův obklad
  Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
  Jak vyčistit ucpané cévy?
  Hemoroidy - léčba, která zabírá
  Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
  Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
  Nízký krevní tlak
  Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
  Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
  Hemofilové nákazy
  Hemoroidy - příznaky a fotky
  Zvětšené uzliny na krku
  Dornova metoda
  (c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
  O násRSS