prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Rubrika: Bylinky

Divy s diviznou!
20.08.2017
Divizna

Nepříjemné virózy, chřipka nebo angína nás může zaskočit kdykoli během roku. Naštěstí existují přírodní pomocníci, kteří přispěchají na pomoc, kdykoli pocítíme, že nám problém „sedl na průdušky“. Divizna velkokvětá je na kašel a průduškové problémy mistr.

Aguaje - posvátný strom života
17.08.2017
Aguaje
Uprostřed pralesů v povodí jihoamerických řek Amazonka a Orinoko roste palma mauricie převislá, jedna z nejkrásnějších palem na Zemi. Domorodými obyvateli, amazonskými indiány kmene Shipibo, je nazývána "Aquaje" - posvátný strom života. Po staletí věří, že křivky jejího kmene, kyprost zpeřených listů a souměrnost koruny poskytují skrze její plody dokonalou esenci ženskosti a krásy.
Překonejte strach: afirmace a detoxikace!
13.08.2017
Strach

Jistě se mezi námi najde celá řada „nebojsů“, ale pokud bychom se podívali hluboko do jejich duše, až někam do 13. komnaty, zjistili bychom, že přeci jen nějaký ten svůj strach ukrývají… Jedná se totiž o zcela přirozenou emoci, která může být dokonce i přínosná. V opačném případě je dobré naučit se pracovat se strachem, aby nám nezačal vládnout…

Kuskus
12.08.2017
Kuskus

Kuskus, Couscous nebo Cous Cous (výraz je převzatý z berberského suksu a kseksou, كسكسي, z arabštiny) je jednou ze základních potravin severoafrické kuchyně. Jedná se o spařenou a do kuliček tvarovanou krupici z tvrdozrnné pšenice, ječmene nebo prosa. Kuskus se při přípravě nevaří, ale zalévá vroucí vodou nebo vařícím pokrmem.

Šišák bajkalský - bylina 21. století
08.08.2017
Šišák bajkalský

Hluchavkovitá trvalka Šišák bajkalský dorůstá výšky 15 až 50 cm. Jeho domovinou jsou lesostepní pásma Zabajkalí a Dálného východu. Rozkvétá na konci léta a na podzim modrými květy. Své jméno dostal podle plodů šišatého tvaru. Lze jej pěstovat i u nás. K léčbě se používají listy a kořen.

Zatočte s letními potížemi!
06.08.2017
Léto

Léto je v plném proudu a většina z nás si užívá zaslouženého volna a odpočinku. Nenechte si ho znepříjemnit problémy, které se mohou – zvláště v létě – objevit jedna dvě. Poradíme vám, jak sám sobě pomoci, které přírodní přípravky je dobré mít po ruce.

Podzemnice olejná (Arašídy, Arachis hypogea)
05.08.2017
Arašídy

S plody podzemnice olejné se můžeme běžně setkávat jako s oblíbenými buráky neboli búrskými oříšky či arašídy. Jejich zdroj, podzemnice olejná (Arachis hypogaea), je rostlina z čeledi bobovitých. Plodem je lusk. Jedná se tedy, poněkud překvapivě, o luštěninu. Podzemnice olejná pochází z jižní Ameriky, kde byla domestikována a vyšlechtěna již před cca 6 tisíci lety. Lusk podzemnice olejné může mít až sedm semen, již zmíněných búrských oříšků. Tato semena jsou obalená fialovým osemením.

Ricinový olej v kosmetice
02.08.2017
Skočec obecný
Ricinový olej vzniká lisováním semen skočce obecného, též zvaného ricinovník (Ricinus communis). Tato semena jsou v syrovém stavu prudce jedovatá! Obsahují jed ricin, který už byl v historii často zneužit k zákeřným atentátům. Smrtelná dávka pro dospělého člověka je 15–20 semen, pro dítě 3–5 semen.
Byliny první pomoci při letních trávicích obtížích
01.08.2017
Trávení
Léto přeje grilování, kořeněným a smaženým jídlům, popíjení alkoholu a dalším neřestem typickým pro prázdniny. Radost se však může snadno změnit v náhlý trávicí problém, který znepříjemní zážitky z dovolené. Kromě pálení žáhy se může dostavit rozbouřený žaludek, nafouklé břicho, průjem či zácpa. Pokud obtíže nastanou, dokáže pomoci příroda. Přinášíme vám přehled základních bylin, které se osvědčily jako první pomoc v boji proti trávicím problémům.
5+1 tip pro lepší metabolismus!
30.07.2017
Žena

Chceme-li se cítit dobře, držet váhu na uzdě a vychutnávat si jídla, která milujeme, je bezpodmínečně nutné, aby náš metabolismus pracoval, jak má. V opačném případě hrozí nejen zažívací těžkosti, ale také celá řada dalších potíží, souvisejících s poruchami metabolismu.

Článků: 502   1 2 3 4 5 ... 51
Etikoterapie – 7 pocitů, které nám poškozují zdraví
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Priessnitzův obklad
Vytváření domněnek nás předurčuje k utrpení. Jak je nevytvářet?
5 prospěšných látek pro duši - kde je najít
Hořčík - symbol klidu a míru v těle
Jak to udělat, abyste zvýšili pravděpodobnost, že druzí vyhoví vaší žádosti
Otoky nohou
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
(c) 2004-2017 www.celostnimedicina.cz
O násRSS