prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Rubrika: Bylinky

Harmonická strava podle JIN a JANG
26.02.2017
Jin a Jang

Energetické póly JIN a JANG snad ani nemusíme popisovat. S jejich principy pracuje například čínská medicína, budhismus nebo třeba metoda řízené a kontrolované detoxikace. Dnes se podíváme na to, jak tuto harmonickou dvojici pozvat do svého jídelníčku.

Dub letní (Quercus robur)
25.02.2017
Dub
Dub letní (Quercus robur), česky též křemelák, je mohutný listnatý strom z čeledi bukovitých (Fagaceae). Obyčejně roste v Evropě a Malé Asii, na Kavkaze a v některých lokalitách severní Afriky.
Detoxikace pro vytížené maminky
19.02.2017
Maminka a dcera
Mámy jsou andělé bez křídel. Vždy nablízku, vždy s láskou a porozuměním... Jediné mámino pohlazení je lepší než prášek na spaní. Jeden mámin úsměv zahřeje víc než slunce a každá mámina vráska je důkazem její starostlivosti a péče. Role maminek je nezastupitelná, nádherná... a nesmírně náročná.
Fenykl obecný (Foeniculum vulgare)
18.02.2017
Fenykl obecný
Fenykl obecný (Foeniculum vulgare) je všeobecně velmi dobře známá léčivá víceletá rostlina Roste planě ve středomoří, ale můžeme na ní narazit v okolí Černého moře i v některých asijských zemích. V českých zemích roste na jižní Moravě. Vzhledem je podobný kopru. Jeho plodem je dvounažka s protáhlými nažkami až jeden centimetr dlouhými. Mají zelenavou až světlehnědou barvu.
Arganový olej
14.02.2017
Argánie trnitá

Arganový olej je rostlinný olej z plodů argánie trnité (latinsky Argania spinosa). Tento keř roste pouze na jednom místě na Zemi - v jihozápadní části Maroka. Domorodí obyvatelé, Berbeři, stále ještě i dnes sbírají a zpracovávají arganové plody tradičním způsobem - zemědělci shazují plody na zem pomocí dlouhých tyčí a jejich ženy vytloukají olej z plodů na kamenných mlýncích.

Tajemství sluneční pleteně
12.02.2017
Dýchání

Solar plexus neboli sluneční pleteň je místečko v oblasti za žaludkem a slinivkou, uprostřed prsou, které občas divně pálí, občas brní, občas bodá a jindy nedělá vůbec nic... Místo, které je pro nás životně důležité.

Čistý prášek čtyř druhů sušených hub (bez příměsí 100%)
11.02.2017
Hnojník obecný

V některých přípravcích se můžeme setkat s kombinací více složek – extraktů z léčivých hub. Přípravek Houbové Quarteto obsahuje lyofilizát (šetrně usušené houby mrazem s vyšší účinností) ze 4 účinných hub – a to sice shii-take (houževnatec jedlý, Lentinula edodes), korálovec ježatý (Hericium erinaceum), hnojník obecný (Coprinus comatus), reishi (lesklokorka lesklá, Ganoderma lucidum). Jak působí jednotlivé složky této směsi?

Přírodní přípravky s aloe vera
08.02.2017
Aloe vera
Aloe vera patří k oblíbeným léčivým rostlinám. Vyskytuje se v mnoha přírodních doplňcích stravy i kosmetice. Je s ní však mezi zákazníky spojena řada nejasností.
Kontryhel: ženám na míru
05.02.2017
Kontryhel

Kontryhel je typicky ženská rostlinka. Je dostatečně záhadný, jemný a nenápadný, přesto však vyniká řadou úžasných vlastností. A pomáhá. Ocení jej zejména ženy, a to všech věkových kategorií...

Detoxikace před početím
29.01.2017
Žena

V dnešní době se páry, které chtějí mít děti, soustředí spíše na materiální zajištění sebe i budoucího potomka, než na vytváření ideálních podmínek pro samotné početí. Mít dítě je jakési „rozhodnutí po zralé úvaze“. Rozvážnost je na místě. Ale možná by bylo dobré, kdyby lidé plánující rodinu věnovali více energie a péči svému zdraví. Ženy obzvlášť...

Článků: 441   1 2 3 4 5 ... 45
Zapomenutý objev německého držitele Nobelovy ceny
Stravování žen po čtyřicítce
Mocná dvojice minerálů
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Vladimír Kafka: „Nemoc je dluh lásky na sobě. Vlažnost nás pomalu zabíjí.“ – 1. část rozhovoru
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Vladimír Kafka: „Základem vyléčení je vytvořit si jasný obraz toho, kým chci být. Nemoc je reakce.“ – 2. část rozhovoru
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
(c) 2004-2017 www.celostnimedicina.cz
O násRSS