Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Zuby a duše

04.03.2018
Zuby Můžeme díky nim kousat, žvýkat i mluvit. Používáme je jako ozdobu, ale také jako zbraň. Ústa a zuby, to je také oblast, prostřednictvím které vyjadřujeme emoce – smích, pevně semknuté rty, úsměšky, ohrnování rtů nebo pověstné skřípění zubů, to vše má na svědomí naše psychika.

Mezi zuby, ústní dutinou a emocemi jsou těsnější vazby, než si dokážeme představit. Proto také potíže se zuby často přicházejí ve chvílích, kdy nás současně trápí vleklý stres, úzkost nebo jiná psychická porucha. V takovém případě hovoříme o psychosomatických problémech.

  • K jednomu z nejčastějších problémů patří citlivost zubů bez objektivního nálezu, typická zejména pro osoby skleslé a depresivní. Často si stěžují na bolest zubů, špatnou těsnost korunky, odhalené krčky, avšak stomatolog nic z toho neprokáže.

 

Skřípete zuby? Zpozorněte!

Bruxismus – zní to málem vznešeně, že? Ve skutečnosti se za tímto termínem ukrývá úmorné noční skřípění zubů. Tento stav je přímo úměrný tomu, jak moc se cítíme být ve stresu. Uvolněný člověk sice také občas zatne zuby, ale maximálně po dobu 15 minut za celý den. Ve stresu se tato doba výrazně prodlužuje a to nejhorší přichází právě v noci.

  • Bruxismus způsobuje obroušení zubních plošek, ubývání skloviny, citlivost na teplo i chlad, poškození zuboviny, záněty, změny tkání a konečně také poškození čelistních kloubů.
  • Až 80 % takto poškozených jsou ženy. Skřípění zubů často potkává osoby vykonávající zodpovědné povolání (lékaři, letečtí technici, učitelé,…)
  • Během záchvatů skřípění zubů, o nichž postižený často ani neví, jsou zuby vystavovány extrémní zátěži – tlak může dosahovat až enormních 300 kg!

 

Pálení rtů a další lahůdky

K dalším typickým problémům, které mohou souviset s psychikou, je pálení ústní sliznice nebo rtů, jejich extrémní přesušování, trvalé bolesti v oblasti obličejového svalstva, parodontóza (nevyhýbá se ani mladým lidem, uvádí se, že až 15 % třicátníků má parodontózu v pokročilé fázi) a opakované zubní záněty.

 

Nejhorší je zlost

Svalové napětí ve tváři a kolem úst jednoznačně signalizuje míru emocionálního napětí. Zkuste se někdy více pozorovat třeba při práci nebo během konfliktu v rodině: jak často máte rty semknuté, čelist nepřirozeně pokřivenou, zatínáte zuby a svalstvo ve tváři se stahuje? To všechno je signálem, že nejste zcela uvolnění.

 

Zlost je záludná emoce, která nás dokáže zcela paralyzovat. Zasahuje a napadá nejen naši duši, ale i celou řadu orgánů, zejména těch, které souvisejí s jaterním okruhem. Mnoho zlostných a agresivních lidí má potíže nejen se zuby, ale také s očima. Je jedno, na co nebo na koho nadměrný vztek směřujeme, může se jednat o partnera, o šéfa a vůbec nejhorší situace nastává, když svůj vztek namíříme proti sobě. Trvalá zlost se ráda střídá z úzkostí a vede k depresivním stavům.

 

Nejnovější vědecké poznatky přinesly objev, který například tradiční čínská nebo psychosomatická medicína dávno znají: že chronický stres, který napadá celý imunitní systém, má souvislost také se stavem našeho chrupu a ústní dutiny. Kromě jiného totiž výrazně oslabuje protivirovou a zejména protibakteriální imunitu – organismus pak není před ataky bakterií dostatečně chráněn a ty se, jak známo, velmi rády usazují právě v dutině ústní…

 

Detoxikace, obličejová jóga a tak dál

Základem při řešení takových potíží je, aby si dotyčný uvědomil svou křeč, své napětí a stavy a naučil se s nimi pracovat. Vhodné je vést si emoční deník a zapisovat proud myšlenek, které se s křečovitými stavy pojí. Samozřejmostí by měla být také relaxace, zaměřená na celkové uvolnění i na jednotlivé partie v obličeji, a samozřejmě důkladná detoxikace, která eliminuje bakteriální ložiska a pomůže rozvolnit stresované tkáně. Návštěva stomatologa je rovněž nutná, a to nejen v případě potíží, ale také preventivně!

 

Doporučení přípravků Joalis:

  • Joalis OroDren – přípravek, který slouží k rozbíjení mikrobiálních ložisek v dutině ústní.
  • Detoxikační sada PsychoHarmoni Set, určená k celkové vnitřní emocionální očistě a navození klidu.
  • Joalis Streson – SOS přípravek při stresu.

Související články:
Překonejte strach: afirmace a detoxikace!
Detoxikací ke štěstí
Dobře mysli s dobromyslí!


04.03.2018
autor: Mgr. Alena Polakovičová
zdroj: www.ceff.info
další články v rubrice: Bylinky


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

363,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS