Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Život bez pšenice – příprava bezpšeničné kuchyně

17.12.2015
Život bez pšenice: 30 minutová kuchařka

Své nové bezpšeničné dobrodružství nejlépe odstartujete, když vyčistíte police ve spíži od veškeré pšenice a výrobků, které ji obsahují. Je to opravdu nezbytné, abyste odolali pokušení jíst ty preclíky obalené v čokoládě, které jste si schraňovali, a další různé dobroty. Dokonce i ten nejmalinkatější pamlsek může rozvrátit všechno, čeho jste až dosud dosáhli. Zároveň tím minimalizujete riziko budoucích kontaktů s pšenicí, jež mohou vést k celé řadě zdravotních problémů, od gastrointestinálního stresu (nadýmání, křeče, průjem) až po bolesti kloubů, astma a dokonce emoční následky.

Potom bude nutné doplnit zásoby a nakoupit bezpšeničné ingredience. Budete například potřebovat nové mouky, ze kterých budete připravovat sendviče, keksíky, koláčky a další zdravé, bezpšeničné pečivo. A pokud máte vařit jídla do třiceti minut, měli byste si pro větší efektivitu pořídit i nějaké nové kuchyňské náčiní. Chce to skutečně pár „vychytávek“ a užitečných úprav, abyste svou dosavadní pšeničnou kuchyni přeměnili v kulinářské království, odkud budou vycházet samá báječná, zdravá, chutná a rychlá bezpšeničná jídla.

 

Tato kniha poslouží jako průvodce všem, kteří chtějí ze svého života odstranit pšenici a lepek. Eliminace pšenice není jen pro pacienty trpící celiakií nebo lidi s citlivostí na lepek, nýbrž pro všechny. Je pravda, že rady a recepty předložené v této knize jsou uzpůsobeny tak, aby z nich mohly vycházet i osoby s celiakií a nesnášenlivostí lepku; na druhé straně musím zdůraznit, že tito lidé budou muset vynaložit ještě další úsilí, aby měli jistotu, že se lepku vyvarují úplně. Chcete-li zabránit nepřímé kontaminaci, musíte nakupovat výrobky, kde je na štítku výslovně uvedeno, že jsou „bezlepkové“.

 

Než ale přejdeme k tomu, co všechno budete potřebovat, abyste mohli vést nový život bez pšenice, napřed byste měli provést…

 

Úklid kuchyně

Pamatujte: Pšeničné výrobky obsahují gliadin, který degraduje v zažívacím traktu na seskupení opiátů, jež se vážou k opiátovým receptorům v mozku. Nezpůsobují euforii ani úlevu od bolesti, ale spouštějí apetýt. Když se osvobodíte od neúprosných, apetýt stimulujících účinků pšenice, častých a vtíravých myšlenek na jídlo a zvýšeného, leč zbytečného příjmu kalorií, budete na nejlepší cestě k tomu, abyste získali kontrolu nad svými nutkáními, váhou i zdravím jako takovým.

 

Začněte tím, že vyčistíte spížku od všech pšeničných zdrojů – chleba, muffinů, pit, rolek, sušenek, energetických tyčinek, těst a těstovin. Nezapomeňte ani na pytlíky s pšeničnou moukou: už nikdy ji nebudete potřebovat.

 

Po odstranění evidentních zdrojů pšenice se rozlučte také s těmi, které tak evidentní nejsou. Prostudujete štítky všech průmyslově zpracovaných potravin a zjistěte, zda na seznamu ingrediencí nefiguruje v té či oné formě pšenice.

 

Ukázka z knihy Život bez pšenice: 30minutová kuchařka.


Související články:
Život bez pšenice – začíná vám růst pšeničné břicho: spojitost mezi pšenicí a obezitou
Jak se zbavit závislosti na lepku?
Jde to i bez pšenice – Otázky a odpovědi


17.12.2015
autor: MUDr. William R. Davis
další články v rubrice: Výživa


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Nízký krevní tlak
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS