Zelené potraviny z nejčistších zdrojů na Zemi

Srdečný pozdrav ze zeměkoule! Pamatujete na stejnojmennou kultovní českou komedii Oldřicha Lipského, ve které Milan Lasica a Július Satinský v hlavní roli podávají mimozemským civilizacím zprávu o stavu naší Země? Přestože se jednalo o zjevnou parodii na tehdejší sci-fi filmy, předkládanou divákovi vtipnou, laskavou a humornou formou, ekologický podtext celého snímku byl již tehdy zcela zjevný.

I my jsme se v průběhu roku znovu vydali do všech světových stran, abychom pro vás prozkoumávali ty nejpozoruhodnější kouty naší planety. A přinášíme zprávu veskrze pozitivní!

V poslední době je hodně moderní mluvit o špatném stavu životního prostředí. A vše vidět pokud možno co nejvíce šedivě. Naše poselství je jiné! Planeta Země je stále krásná, modrá tam, kde by modrá být měla, a zelená tam, kde byste ji hledali.

Existují stále mnohá místa pozoruhodná nejen svou energií a esencemi, jež nabízejí, ale také lidmi, kteří s nimi pracují. Je jich stále dost. Jsou úžasná, podmanivá, inspirativní a navíc se zdá, že vzkvétají. Pojďte společně s námi navštívit svěží a energií protknuta tibetská údolí, prožít zenový rituál na japonských čajových plantážích, vnímat starověkou atmosféru egyptských pyramid, přivonět si k nekonečným březovým hájům Litvy a poznat tajemství Amazonie.

Pro letošní duben pro vás máme nejen šest nových kvintesencí, ale poprvé i dva terapeutické, jedné oleje. Jsou výjimečné, rozmanité, opečovávané a zejména absolutně čisté. Jsou srdečným pozdravem ze zeměkoule!

Organic Matcha Powder

Pouze originální matcha pocházející z vybraných částí Japonska může být právem označován za klenot mezi čaji. Patří mezi nejstarší odrůdy zastiňovaných japonských zelených čajů, které se tradičně, po více než 800 let, používají u zenových buddhistických rituálů. Jeho nesmírně náročné pěstování a téměř alchymistický způsob zpracování z něj činí krásný nápoj s bohatou chutí, vůní a nesmírně pozitivními účinky pro tělo i mysl.

Raw Ambrosia pieces

Zdánlivě nekonečné, mírně zvlněné louky a březové háje Litvy představují nejhodnotnější ekosystém Evropy. Místní včelstva, opečovávaná s bohatou tradicí jsou zdrojem nejcennějšího produktu, označovaného jako včelí chléb nebo pokrm bohů. Ambrosia je úlový pyl, biologicky fermentovaný působením specifických bakterií a enzymů. Jedná se o vrcholný produkt apiterapie, bohatý na důležité a tělu mimořádně prospěšné přírodní látky.

Organic Goji

Představte si úrodné tibetské údolí plné čisté energie a netknuté přírody. Silná půda, čistá pramenitá voda a svěží vzduch protkaný intenzivními slunečními paprsky dávají růst a sílit výjimečným plodům kustovnice. Obsahem důležitých nutrientů, chutí i vůní vynikají nad všemi ostatními. Každý jednotlivý plod je místními obyvateli sbírán výhradně ručně a přímo na místě šetrně zpracováván.

Organic rakytník řešetlákový

Rakytník řešetlákový, patří mezi nejstarší rostliny využívané člověkem k léčení. Záznamy o jeho medicinálních účincích vedou až do starého Řecka, ze kterého také pochází jeho latinský název – Hippophae, který v překladu znamená třpytící se kůň. Podle staré řecké legendy byl rakytník potravou bájného Pegase. Dával okřídlenému koni nesmrtelnost a sílu létat.

Raw Aguaje Powder

Uprostřed pralesů v povodí jihoamerických řek Amazonka a Orinoko, roste palma mauritia, jedna z nejkrásnějších palem na Zemi. Po staletí místní obyvatelé věří, že křivky jejího kmene, kyprost zpeřených listů a souměrnost koruny poskytují skrze její plody dokonalou esenci ženskosti a krásy. V dnešní době díky moderním laboratorním metodám víme, že tomu skutečně tak je.

Organic Nigella Sativa

Legendární olej faraonů starověkého Egypta. Kleopatra a Nefertiti oceňovaly jeho účinky pro krásu, Hippokratés a Avicenna zase výrazný terapeutický efekt. Ať již považujeme tyto zdroje za pověry, nebo za znalosti prověřené tisíci let, jisté je, že obsahem významných účinných látek se olej z černuchy seté řadí mezi mimořádné prostředky pro péči o zdraví a krásu.

Organic Sacha Inchi

Terapeutický olej Sacha Inchi z peruánské oblasti Jižní Ameriky. Obsahuje významné množství omega-3,6,9 nenasycených mastných kyselin v optimálních poměrech, vysoké vstřebatelnosti a chutné, jemně oříškové podobě.

Zpět nahoru

NOVÉ ČLÁNKY KAŽDÝ TÝDEN ZDARMA NA VÁŠ E-MAIL?

Přihlaste se zdarma k odběru novinek z webu Celostnimedicina.cz a už Vám neunikne ani jedna zajímavost ze světa celostní a alternativní medicíny.