prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Super česnek

Rubrika: Zdravé recepty

Tak chutná štěstí
08.07.2014
Tak chutná štěstí
V této knize, kterou jsme připravili jako kuchařku bez použití bílého cukru, se zaměřujeme na několik z nich. Rádi bychom vás ovšem už v jejím úvodu upozornili na jednu důležitou skutečnost: Podobně jako člověku zvyklému na bílou mouku chutná jinak mouka celozrnná, budou uživatelé této kuchařky, léta navyklí vařit sladká jídla s pomocí bílého rafinovaného cukru, nejprve poněkud překvapeni, že pokrmy připravované s uvedenými druhy cukru chutnají trochu jinak. Na rozdíl od průmyslového cukru však nezbaví vaše tělo vitamínů ani minerálů, ani významně nenaruší jeho acidobazickou rovnováhu, takže díky této kuchařce poznáte, jak opravdu chutná štěstí.
Sedmidenní očistná kúra pomocí ovocných a zeleninových šťáv
07.07.2014
Zeleninová šťáva
Pokud jsme zde sami sobě blízko, blízko své podstatě, smíme tu zachytit varovné signály těla, které občas bije na poplach. Ať už prostřednictvím nemoci, nebo náhlé ztráty energie, chuti do života. Na vině je celá řada aspektů, prvním z nich je nedostatečná výživa, běžná denní strava, které tu mnozí věnují nulovou pozornost. Pravda, dědíme tu zvyky a tradice, které se předávají z generace na generaci. Přebíráme rodinné know how, které je pak školou pro naše děti. Po dlouhá desetiletí, ne-li staletí. Když se však ohlédneme zpět, pan Tolle s jeho přítomným okamžikem nyní promine, pochopíme, že tehdejší doba byla úplně jinde. Lidé tu vstávali s východem slunce, manuálně pracovali, pokud se zde již pro něco trápili, většinou se vybili robotou na poli. Na poli, které tu darovalo ty nejčistší klasy. Ovoce a zelenina, stejně tak maso a další mléčné výrobky byly jen minimálně poznamenány chemií.
Jak snadno a zdravě připravit kuskus
30.06.2014
Kuskus
V současné době na nás v obchodech, či internetových e-shopech vykukuje taková spousta nových potravin, občas se v nich můžeme ztrácet, neboť jsou označeny cizími názvy, některé z nich nedovedeme ani vyslovit, případně je vyslovujeme špatně. Příkladem nám může být Goji (čti Godži), alias Kustovnice čínská. Ta se řadí mezi tzv. super food, to znamená, potraviny mnohých benefitů. Takových, které nám v minimálním množství dopřejí širokou škálu aminokyselin, vitamínů, minerálů, většinou také enzymů, vlákniny, antioxidantů. Jednoduše, možná bych zde v dobrém slova smyslu použila přísloví, za málo peněz hodně muziky.
Jak zdravě zhubnout jednou provždy 13 – tuky a jejich důležitá úloha ve stravě
19.05.2014
Máslo
Pokud si představíme tuk jako takový, spoustě z nás se vybaví máslo a slanina, toto jsou totiž ty druhy lipidů, které jsou volné, tedy zjevné, my je však můžeme rozdělit do několika dalších skupin a nalézt je i tam, kde bychom je na první pohled vůbec nečekali. Jsou pro nás nezbytným zdrojem energie, zcela nepostradatelným, a pokud zvolíme správně, pak i plnohodnotným. Jedná se o jednu z nejenergetičtějších živin, kdy v porovnání se sacharidem a bílkovinou uvolní dvojnásobek energie.
Jak zdravě zhubnout jednou provždy 12 – čtenářka Petra, její první úspěchy
12.05.2014
Hubnutí
S Petrou se tu snažíme již přes měsíc. Když jsem ji poprvé poznala, byla to upracovaná, unavená maminka, která se tu stěží zvládala najíst. Práce, dítě a domácnost ji zmáhala natolik, že tu dávala především ostatním, namísto sobě. Ano, do jisté míry je to určitě v pořádku, pamatujme si však jeden, nechci říci přímo zákon. Všichni jsme nádoby, to, co v nich utkví, patří pouze nám. To, co přetéká, lze vyslat do světa. Nikdy však nesmíme dovolit, abychom se zde rozdali úplně, pak totiž nedáme světu, ani sobě.
Jak zdravě zhubnout jednou provždy 11 - bílkoviny, základní stavební kameny těla
05.05.2014
Sýry
V minulém díle jsme si představili sacharidy, které slouží jako zdroj energie. Stejnou funkci, samozřejmě mimo jiné, pak zaujímají také tuky. Nyní se však zaměříme na bílkoviny, abychom si posléze vysvětlili jejich úlohu v redukční dietě. Pojďme je tedy blíže pochopit. Tito neúnavní siláci se skládají z aminokyselin, kterých existuje na 23 různých druhů. Osm z nich řadíme mezi aminokyseliny esenciální, to znamená, že si je tělo nedokáže samo vytvořit a je tedy třeba přijímat je stravou. Zbylých patnáct posléze řadíme mezi tzv. neesenciální, jejich vznik je již plně v režimu těla. Mezi těch prvních osm řadíme: lysin, leucin, isoleucin, fenylalanin, metionin, treonin, valin a tryptofan. Za chvíli si povíme blíže právě k té poslední. Dříve, než tak však učiníme, pojďme si bílkoviny rozdělit.
Zeleninové a ovocné šťávy - jarní léčivé nápoje
04.05.2014
Zeleninová šťáva Jednotlivá roční období korespondují s přirozenými potřebami lidského těla a nabízejí své prostředky přesně v tu chvíli, kdy jsou skutečně důležité. Jaro je obdobím žlučníku, jater a celkové očisty organismu. S teplými slunečními paprsky přichází i léčivá úroda. Stačí si jen utrhnout a připravit zdravý nápoj.
Jak zdravě zhubnout jednou provždy 10 – zdravé dobroty
28.04.2014
Sladkosti
Dnešní díl bych pojala tak nějak úlevně, protože po tom všem, co jsme tu již spolu zvládli, si to do jednoho zasloužíme. Je krásné odolávat pozlátkům, jednou z dalších lekcí je však také umět je využít ve svůj prospěch. Znát onu přípustnou hranici, kterou když překročíme, zvládneme se vrátit zpět, domů, na onu pevnou půdu, jež neujíždí pod nohama. Těmi pozlátky teď myslím lákadla, nejrůznější dobroty, jichž je svět plný. Samozřejmě, tuto teorii lze aplikovat na cokoli dalšího, nemusí se jednat pouze o jídlo. Nechť si z ní tedy vezmeme vše, co nám tu třeba ještě posbírat. Občas je to tu tolik úsměvné, protože chápeme, že zde stačí otevřít obyčejnou dětskou knížku, abychom se prokousali k nějaké z dalších osvobozujících pravd tohoto života.
Jak zdravě zhubnout jednou provždy 9 – správná volba potravin
21.04.2014
Správná volba potravin
Podnět k dalšímu článku nám dala sama čtenářka Petra, poté, co zjistila, že spousta potravin, které pokládala za zdravou redukční alternativu, mezi ty zdravé vlastně ani nepatří. Začalo to pšeničným cous cousem, kuskusem, který se na talíři objevoval po čas mnoha večeří, stejně tak přemíra pečiva, zdánlivě cereálního, barveného karamelem. Rozhodla jsem se tedy náš další článek věnovat právě potravinám, které tu stojí za vší onu energii, kterou do nich, v podobě svého finančního úsilí, vkládáme. A protože je zde vše o rovnováze, budu se snažit vyladit váš jídelníček právě tak, abyste si sem tam dopřáli i to, co by se v redukční dietě mělo objevovat spíše ojediněle.
Lehký a chutný dezert téměř bez kalorií i tuku - je to vůbec možné?
17.04.2014
Agar dezert
Když mlsáte, hledáte alternativu zdravého dezertu? Přináším vám recept na rychlý, lehký a velmi chutný dezert s použitím přírodního AGARU, který v sobě nese cenné minerály a stopové prvky. Věděli jste, že v České republice je více než 58 % lidí obézních a s nadváhou a dokonce až 16 % obézních dětí.
Článků: 286   1 ... 21 22 23 24 25 ... 29
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Mozkové vlny: Která hladina vědomí je pro zdraví nejlepší?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
5 tipů pro každodenní detoxikaci
Nízký krevní tlak
Hroznové víno – zásobárna přírodních látek
Očista tlustého střeva pomocí přírodních látek
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
(c) 2004-2017 www.celostnimedicina.cz
O násRSS