Zdravé klouby

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Každý člověk se v určitém věku začne starat o své klouby. Někdo dříve, když je přetěžuje třeba tvrdými doskoky při sportu, jiný po úrazu, jiný až ve stáří, kdy na nich spolehlivě „pochodil“. Zajímal se někdo z nich o to, „co by chtěly jeho klouby“ od svého majitele?

Existují např. různé dietní rady, jak o klouby pečovat i preventivně: zařazovat do stravy svého jídelníčku zvířecí chrupavky (např. drůbeží), které pak dodají potřebné látky chrupavkám lidským. Podobně poslouží také vepřová želatina, dokonce jsou z ní vyráběny i bonbóny pro děti, konkrétně gumoví, resp. želatinoví medvídci, které koupíme v obchodech se zdravou výživou. Dietní oblast se ovšem týká ošetřování ve fázi prevence.

V době, kdy už nás klouby svou bolestí upomínají na nedostatek naší předchozí preventivní péče, ať už ve výživě nebo v dostatku času na odlehčující odpočinek, se mnoho lidí teprve „rozhlíží“ kolem sebe, jak by si co nejrychleji pomohli „zpět k pohyblivosti a bezbolestnosti“ svých kloubů a zažívali opět komfort „mládí“… A tak se dívají napřed na zdroje, které takovou péči nabízejí samy, v podobě reklam.

S větším či menším úspěchem vyberou jedno balení a očekávají „průlom“ do své zdravotní situace…

Spolehlivá a intenzivní péče se týká následujících potravních doplňků. Jsou na přírodní bázi a fungují na poli prevence kloubních onemocnění.

Je na každém člověku, jakou cestu si zvolí, zda tu preventivní, nebo zda problém bude řešit, až když nastane. Potom však bude o to déle trvat náprava…

Mladí začnou asi od medvídků…