Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Zatočte s plísněmi nohou. Navždy!

10.05.2012

Otevřenou obuví a chůzí naboso vystavujeme naše nohy riziku různých mykotických obtíží. Chytit plíseň je však stokrát jednodušší, než se jí zbavit. Ale do bazénu přece v obuvi chodit nebudeme. Kde tedy hledat řešení?

Výtrusy plísně a zlomky podhoubí se dostávají na příznivá místa a parazitují na lidských tkáních. Pokožka praská, objevují se bílé plošky, nohy se olupují a mohou vznikat trhliny nebo do krve rozpraskané paty. Přesně takové jsou důsledky plísňových onemocnění, která jsou nejfrekventovanější právě na nohou.

 

Zdravotní i společenský problém

Mykóza nehtů dolních končetin se projevuje bílými nebo nažloutlými skvrnami na okrajích nehtů, infekce se rozšiřuje na nehtové lůžko pod nehtovou ploténkou, poté dojde ke ztluštění nehtu, jeho lámání a drolení, někdy až k zhnědnutí a postupně zasahuje další nehty. Nejenže je tento problém často bolestivý, je navíc i estetický. Jestliže člověk trpí těmito obtížemi, jen stěží se obuje do letních sandálů. Mykóza spolu s bakteriemi, s nimiž žije v symbióze, navíc silně zapáchá, pokožka svědí, často i pálí. Někdy se může jednat o dočasnou nepříjemnost, častěji se však musí přistoupit k léčbě, která může trvat třeba rok i déle.

 

Mykózu hledejte tam, kde byste ji ani nečekali

Možná si říkáte, že Vás se tento problém netýká, protože do bazénu ani na plovárnu nechodíte. Stačí však stoupnout ve zkušební kabince na koberec, na kterém stál člověk s plísňovým onemocněním nohou, a záhy se Vás tento problém týkat může. Stejně tak byste měli přemýšlet i při zkoušení obuvi. Proto byste zejména v letních měsících, kdy jsou nohy náchylnější k zapaření, což je ideální pro růst plísní, měli být ostražití a dbát na dostatečnou prevenci.

 

Nepodceňujte prevenci

Pokud se chystáte užívat si vodních radovánek, mějte na paměti nebezpečí, které na vás číhá na stále vlhkých dřevěných podlahách plováren, šaten nebo i saun. Raději v těchto prostorách nechoďte bosi a po návratu domů se pečlivě umyjte a důkladně osušte. Zásadně nepůjčujte nikomu svůj ručník a za prevenci se považuje i nošení prodyšného oblečení, které dobře saje pot a vzdušnou vlhkost. Raději si připlaťte za kvalitní bavlněné ponožky nebo za koženou obuv. Vhodné je navíc používat přípravky, díky kterým budete své nohy cíleně chránit. Mezi takové patří například produkty obsahující „chytrou houbu“ (Pythium oligandrum), která se chová jako predátor. Živí se totiž právě různými mykózami. Dokáže je najít i v málo dostupných místech jako třeba pod nehty. Preventivní zásyp můžete aplikovat i do obuvi. Předejdete tak nejen plísním, ale především pak i nepříjemnému zápachu.

 

Jak mykózy léčit?

Když už se potýkáte s některým mykotickým onemocněním nohou, je potřeba vybrat vhodný léčebný přípravek. Mezi možnosti léčby patří antimykotické léky ve formě pěn, roztoků, sprejů, krémů či tabletek. Zvolit si však můžete i k léčbě opět „chytrou houbu“. Je neskutečně rychlá, patogenní organismy začne likvidovat během desítek minut. Pokud se napadená houba brání a schovává, využívá „chytrá houba“ pohyblivé zoospóry, které jsou schopny plíseň vypátrat. Pro zmiňované potíže se využívají speciální přípravky obsahující specifické kmeny chytré houby, které nejlépe eliminují mykózy na nohou a pod nehty nohou.

 

Celková nabídka přípravků na plísně a na mykózu.


Související články:
Jak si sám odpomoci od "malých nemocí" nohou
Plíseň pod nehty je obtížná…
Mykóza nehtů
Onychomykózy a jejich prevence a léčba pomocí přírodní medicíny
Čajovníkový olej – lékárnička v malé lahvičce
Hyperhidróza - trápení s pocením
Pozor na plísně! Léto přináší jejich zvýšený výskyt!
Chytrá houba a další pomocníci z přírody proti nehtové mykóze


10.05.2012
zdroj: Focus agency
další články v rubrice: Nemoci


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

335,- Kč

314,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS