Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Zápas imunity ve stresovaném těle

21.10.2018
Stres a zápas “Ale já dělám, co můžu,” hlesla kamarádka, když jsem jí řekla, že pro to, aby nebyla tolikrát do roka nemocná, dělá málo. “Jím chlorellu, běhám, jím minimum cukrů, otužuju se,” dodala. Jenže to k pevné a dobře fungující imunitě bohužel nestačí... Kamarádka se totiž zapomněla zmínit, že už roky se necítí být šťastná, svírá ji permanentní nátlak doma I v práci. Ale že by měla hledat kámen úrazu právě tam, to jí zatím nenapadlo...

Přitom Imunitní systém s naším psychickým stavem souvisí více než úzce. Psychické vyčerpání, negativní emoce, dlouhodobý stres, to všechno jsou faktory, které se výrazně podílejí na oslabení imunity, vzniklých chybných imunitních reakcích, ba dokonce na vypěstování si obávané “autoimunity”.

 

Jak jste na tom s nervy?

Centrální nervový systém - ten ve velké míře ovlivňuje funkce a chování imunitních buněk, a sice pomocí hormonů uvolňovaných hypothalamem, hypofýzou, nadledvinkami. Hladina těchto hormonů by měla být v rovnováze: je-li, imunita pracuje na plné obrátky a bez známek únavy. Jenže kdo z nás má hladiny hormonů (a s nimi související hladiny emocí) pod kontrolou?

 

  • Nejvíce patologicky působí hněv, strach a úzkost. Vlivem těchto emocí jsou stresové hormony (přezdívá se tak hormonům, o nichž píšeme o odstavec výše) produkovány ve velkém, což nezůstává bez odpovědi.

  • Nejčastější reakcí organismu na působení těchto stresových hormonů je ZÁNĚT. Kdekoli, kdykoli, v jakémkoli rozsahu.

  • Zánět může oslabovat slizniční imunitu (časté nachlazení), zpomaluje chod lymfy (hojnější usazování toxinů v těle), může poškozovat tkáně natolik, že dojde k rozvoji autoimunity a chorob s ní spojených, může být spouštěčem alergických projevů, jako jsou senná rýma, astma nebo I ekzému.

 

Vitamíny nejsou řešení

V této fázi většina z nás zamíří do lékáren pro doplňky stravy, zásobí se vitaminy, superpotravinami a všemožnými elixíry, které slibují vitalitu a věčné mládí, a po několika měsících pravděpodobně zjistí, že výsledek se nedostavil. A dost možná se nedostaví ani během důkladnější detoxikace (například detoxikace metodou C.I.C.). Víte proč? Protože k tomu, abychom se opět dostali do formy, tohle všechno nestačí. Tím, kdo určí, jak moc budou dané metody fungovat, jsme my sami. A naše chování. Postoj vůči světu, a především postoj vůči nám samým.

 

  • Kdo chce být zdravý, měl by dokázat odpouštět. Ostatním i sobě. Umění odpouštět nás zbavuje emoce hněvu, která je nejpatologičtější emocí vůbec.

 

  • Kdo chce být zdravý, musí zdravě nejen žít, ale také myslet. Psychický detox, to je veliká kapitola v knize našeho života. Bohužel, stále ještě poněkud opomíjená.

 

  • Kdo chce být zdravý, musí věřit. Svému tělu, své mysli, to v první řadě. A pak také musí věřit metodám a prostředkům, které si při své cestě za zdravějším já vzal na pomoc.

 

  • Kdo chce být zdravý, nezabývá se minulostí, ale žije v přítomnosti, užívá si vše, co mu život přináší, z toho dobrého se raduje, díky tomu špatnému se učí a posouvá dál.

 

  • Kdo chce být zdravý, vypouští ze svého slovníku věty typu: “Mám toho po krk. Mám toho plné zuby. Leží mi v žaludku. Nemůžu ho ani cítit....”.

 

Kdo chce být zdravý, měl by se dostat do stavu blahodárné psychické harmonie. Ne jednou, ne nárazově. Měl by být schopen ji pocítit, kdykoli to jen bude potřeba, žít s vědomím, že jej nic nerozhází a že se svými emocemi dokáže pracovat. Příval energie, chuť a odhodlání se sebou začít něco dělat se poté dostaví, stejně jako se později dostaví toužebně očekávané výsledky!

 

Hodně štěstí všem!

 

Celková nabídka přípravků na stres.


Související články:
Jak zvládnout stres přírodní cestou?
Pro sportovce - "oxidativní stres"
Dohání vás každodenní stres? Nabízíme přírodní řešení!
Prsní balzámy – nenápadní, ale užiteční pomocníci při nachlazení


21.10.2018
autor: Mgr. Alena Polakovičová
zdroj: www.joalis.cz  
další články v rubrice: Prevence


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

363,- Kč

359,- Kč

1411,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS