Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Zánět slinivky II - z duchovního pohledu

05.04.2007
Přemýšlivý člověk hloubá nad důvody a souvislostmi svého onemocnění. Spolu s literaturou pak odhaluje příčinné vztahy vlastního jednání a pocitů s následným zdravotním stavem fyzického těla. Slinivka se stará o regulaci hladiny krevního cukru, vyrovnává je pomocí produkce inzulinu. Někdy je nucena svou činnost nadnormativně zvyšovat až k vyčerpanosti, když si bereme cukr života v potravě namísto ocenněí životní radosti v původní podobě, v životě samém.

Jindy se ucpe společný vývod naší koncentrovanou žlučí - životní vztek natolik zhoustl, že zamezil vnímání radosti, kde ji vnímat můžeme pro zachování homeostázy, tedy rovnováhy mezi jednotlivými úrovněmi složité lidské bytosti. Akutní zánět slinivky zasahuje svým plamenem i oblasti srdce, plic či ledvin. A jedinec cítí, že ve vypjaté chvíli zvýšeného afektu proti životaběhu, události či některému členu lidského kolektivu přece nemůže zároveň milovat, umožnit,aby vnitřní já odpouštělo z pozice lásky, aby tedy srdce spokojeně tlouklo, aby plíce svobodně a v klidu pracovaly a člověk "volně dýchal", znovu a znovu s radostí přijímal stříbřitý "šém" života - dech - a s ním pránu (živou vesmírnou energii).

 


A následně také zpracovával životadárnou vodu jdoucí organizmem, o kterou se starají ledviny. Právě ty se potýkají často se strachem, když bychom měli brát život plynule, tak jak přichází a vyhlubuje v našem "řečišti" prohlubně poznání. Navíc jsou dvě, tak jako lidé žijící v páru, celý život věrně spolupracující. Pokud se zrovna vztekám, nemohu dobře posuzovat potřeby v partnerství a pružně reagovat, s rozvahou. Z tohoto jednoho malého příkladu můžeme postřehnout, jak důležité je udržovat si pokud možno vstřícné myšlení a starat se o vyrovnané emocionální vstřebávání událostí dne.

 


Dále se v článku výše uvádí možnost zvracení. K němu dochází tehdy, když nedokážeme svoji momentální roli a denní události vstřebat, strávit. Je to tím, že nemáme potřebné informace, které by nám pomohly postavit se do nadhledu - a nazírat daný problém s moudrostí. Malé batole "kouše" i polévku. Ochutnává a vyhodnocuje informace z jídla - i to, co mu právě říkáte. (A Vaše slova mu nemusejí vždy chutnat!) Je vybaveno moudrostí Přírody - v latentním stavu.

 


Podvědomě po něčem sahá, vyhodnocuje, zařazuje si, tříbí poznatky, nepotřebné odmítá, má své tempo i svůj individuální metabolizmus, je součástí přírody víc, než později s technokratickými zkušenostmi a způsoby jednání (důkazy a důkazy, mínus intuice, tabu o manipulaci s vědomím a podvědomím, tabu o svobodném vývoji jedincových úvah!). O tom hovoří i základní duchovní kniha - Bible, když nás vyzývá: Buďte jako děti! Tedy se navracejme k Přírodě, k Původním Pramenům (slovy Vl.Megreho), k Lásce.


Související články:
Zánět slinivky I
Jak pečovat o slinivku


05.04.2007
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Nemoci


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

154,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS