Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Zánět močových cest

25.11.2013
Močový měchýř
Zánět močových cest (odborně cystitida), který ve velké většině postihuje ženy, bývá zapříčiněn bakterií Escherichia coli. E. Coli je bakterie, která se obvykle vyskytuje v našem zažívacím traktu. Za těchto okolností je to pro nás prospěšná a vlastně, dá se říci i nezbytná bakterie, která má na starosti, aby ve střevech nedošlo k přemnožení nebezpečných bakterií. Ovšem při infekci se tyto bakterie do močového měchýře dostanou proti proudu moči přes močovou trubici, což může být zhoršeno i tím, pokud nepijeme dostatečné množství tekutin a nedochází k propláchnutí močových cest. V tom případě dochází k tomu, že bakterie se zde usadí a množí se. Pokud nedojde k včasné léčbě, infekce může prostoupit až do oblasti ledvin. Tato bakterie může vyvolat až čtyři pětiny infekcí močového traktu.

Nejčastěji se do močového systému dostane z konečníku přes hráz do močové trubice. Ženy jsou k této infekci náchylnější z toho důvodu, že u nich je konečník a ústí močové trubice velmi blízko. Muži mají také výhodu v tom, že mají močovou trubici delší než ženy a bakterie proto většinou nestihnou doputovat močovou trubicí až do močového měchýře, kde by se mohli rozmnožit a způsobit infekci. K dalším příčinám patří zadržování močení, nedostatečný přísun tekutin, ochablé svalstvo (po porodu, při těhotenství nebo menopauze), rizikové sexuální chování, cukrovka či vrozené vady močového ústrojí.

 

Zánět močového měchýře - příznaky

Zánět močového měchýře - příznaky

Infekce močových cest se nejprve projevuje bolestí v podbřišku. Dále pacienta nutí k častějšímu močení, ale s produkcí malého množství moči. Dále při močení můžeme cítit nepříjemnou řezavou a pálivou bolest. Díky obsahu krve v moči může mít načervenalou barvu. Nemocný může mít mírně zvýšenou teplotu.

 

Větší riziko představuje i zánět močových cest v těhotenství. Během těhotenství utlačuje děloha močovody a tak se v nich zpomaluje průtok moči. Kromě toho tlačí děloha na močový měchýř, což způsobuje jeho nedostatečné vyprázdnění při močení. Toto zpomalení toku moči vede k pomnožení bakterií, které by jinak byly odplaveny, a ke vzniku infekce.

 

Chronický zánět močového měchýře

Může dojít i k tomu, že vznikne chronický zánět močového měchýře. Ten vzniká většinou z nedoléčených akutních zánětů. Patří sem také gynekologické cystitidy, které nevyléčené mohou přecházet do chronického stadia. Na sliznici měchýře dochází k překrvení a k otoku a v moči jsou přítomny bakterie. Projevy chronického zánětu močového měchýře jsou obdobné jako u akutního zánětu, ale bývají méně intenzivní. Častější bývá i bolestivé močení, pálení a řezání nebo výskyt křečí. Relativně často dochází ke krvácení do moči a celkový stav pacienta se postupně zhoršuje. Pokud je nemoc v pokročilejším stádiu, teplota vzrůstá. Bolest se šíří až do oblasti beder, což signalizuje, že mohou být zasaženy ledviny a je nutná okamžitá návštěva lékaře.

 

Při bolesti při močení nebo při červeném zabarvení moči je nezbytné navštívit lékaře. Lékař odebere vzorek moči, nechá udělat rozbor a na základě toho předepíše antibakteriální léky. Během léčby je nutné být v klidu, vyhnout se fyzické aktivitě a slunečnímu záření. Dále je nutné pít dostatek tekutin, hlavně obyčejné čisté vody.

 

Otázkou je, jak si pomoci sám.

 

Prevence

Jako vhodný doplněk léčby lze doporučit brusinky na močový měchýř. Tento výtažek blahodárně působí na ledviny, močový měchýř, močovou trubici a prostatu. Obsažené látky, především kyselina elagová, omezuje uchycení bakterií způsobujících zánět a jejich pomnožení v močovém ústrojí. Tento výtažek můžete v našem sortimentu najít v přípravcích Mega Brusinky či GS Brusinky Megaforte. Dále je možné jako doplněk léčby doporučit přípravky s d-manosou, která vytváří ochranou vrstvu na stěnách močových cest a zabraňuje tím bakteriím, aby se uchytily a způsobily infekci. D-manosa se v přípravcích kombinuje s propolisem pro jeho bakteriostatické a protizánětlivé působení. Brusinky

 

Samozřejmě vždy je možné dodržovat preventivní opatření. Zánětu močových cest můžeme předcházet dostatečnou hygienou. Je důležité se po použití toalety vždy utírat směrem dozadu, ženy by měly při menstruaci často a pravidelně vyměňovat tampony a vložky. Dále je důležité pít dostatečné množství tekutin a pravidelně močový měchýř vyprazdňovat. Rovněž je velmi důležité dbát na to, abychom neprochladly právě v oblasti močových cest.

 

Celková nabídka přípravků na zánět močových cest.


Související články:
D-manosa
Cystitida
Vylučování
Mám v moči bílkovinu
Pomocníci z přírody u infekcí močových cest


25.11.2013
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Nemoci


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

136,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS