prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Joalis


Žaludek je v napětí

12.10.2004
Pomůžeme mu Gastranem a Neuranem. Bolest žaludku je často projevem psychosomatického onemocnění, kdy můžeme říci, že psychické potíže se somatizují, tedy projevují se na těle. V tomto případě v oblasti žaludku. Potíže jsou často popisovány slovy: Mám v žaludku balvan, svírá mě to jako svěrák. Když jde pacient k lékaři, on provede vyšetření, sondou si prohlédne stěnu žaludku a řekne- je to v pořádku, jen vidím sliznici, která je trochu zarudlá, jakoby podrážděná.

Nemusím zde popisovat příčiny psychosomatických bolestí žaludku, protože ty každý zná. Že, pane podnikateli, který nemáš čas na pravidelné jídlo a který to jídlo někde v kantýně do sebe rychle nasoukáš? Po jídle si na poradě zapálíš, ospalost potlačíš kafíčkem a tradá, pokračuje se dál.Bylinný přípravek Gastran je složen z extraktů bylin, které komplexně pomáhají hlavně při zažívacích obtížích, zvláště žaludečních. Aktivuje vlastní ochranné síly a svým protizánětlivým působením zklidňuje drobné záněty žaludeční sliznice, je tedy velmi vhodný jako prevence při vředové chorobě žaludku a dvanácterníku. Též zklidňuje křečové stavy v břiše, má tedy spazmolytický účinek, napomáhá při nadýmání, při špatném trávení a působí povšechně protikřečově. K lokálním protizánětlivým a protikřečovým účinkům patří též zklidňující psychický vliv bylin obsažených v extraktu. Ovlivnění psychiky má též vliv na snižování překyselení žaludku a dvanácterníku a zklidnění zažívacích obtíží.Vhodnou kombinací bylin a šetrnou originální přípravou a systémovým použitím má celkově roborující vliv na celou oblast trávení a zklidnění psychiky. Tento vliv je způsoben hypericinem z třezalky, který má blahodárný vliv na psychickou tenzi a předchází depresím či neurózám. Vzhledem k účinkům spazmolytickým a protizánětlivým má dobrý vliv i na příbuzné střevní obtíže a chronické problémy ledvinných a horních dýchacích cest.Svým vlivem analgetickým zklidňuje akutní stavy při fyzických i psychických traumatech. Roztok je poněkud hořký, protože je to čistý extrakt z bylin, a je doporučováno, aby se hojně zapíjel. Každý si jeho chuť upraví podle svých potřeb. Dávkování si určí sám také podle svých potřeb. Jednu kávovou lžičku - a jestli se účinek nedostaví může dávku opakovat. Za den až 5 - 7 kávových lžiček.


Když je příčinou bolestí žaludku ztuhlá páteř, a vůbec „celý člověk “, jak tomu obvykle bývá u výše popsaného podnikatele, pak je možno přidat podobný bylinný extrakt s názvem Neuran, ten celkové napětí povolí a umožní vyniknout účinku Gastranu. Jako medium při výrobě byl použit slabý alkoholový roztok (nutný výrobní postup), což je důvod, proč na obalu výrobku je povinné legislativní omezení, že výrobek není určen pro děti. Jeho užívání musí také zvážit řidiči během jízdy. Je to nesmírná škoda, protože tento výrobek potřebují také děti. Uvedený alkoholový obsah je velmi malý a když se jedna kávová lžička roztoku dá do sklenice vody, pak se koncentrace alkoholu ještě více sníží. Je pak na rodičích dítěte, jestli se sami rozhodnou výrobek pro své dítě použít nebo ne.Celková nabídka přípravků na žaludeční potíže.


Související články:
Přesolené potraviny zvyšují riziko rakoviny žaludku
Pomoc proti žaludečním vředům
Jak se sám vyléčit během 15 dní - 3. část (Jste tím, co do sebe absorbujete)
Syndrom cyklického zvracení
Péče o nemocné dítě
Dar zdraví - Tři příčiny vzniku onemocnění
Gastritida
Trávicí enzymy
Žaludeční neuróza – jedna příčina pro řadu zdánlivě odlišných onemocnění
Betain hydrochlorid


12.10.2004
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Prevence


 
Stravování žen po čtyřicítce
Mocná dvojice minerálů
Jak zajistit adekvátní příjem zinku
Zdravé vánoční cukroví
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Proč je ve většině případů dobré nedělat kompromis (psychologie vyjednávání podle FBI)
Priessnitzův obklad
Umění emocí: rady a tipy na závěr
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou

129,- Kč
(c) 2004-2016 www.celostnimedicina.cz
O násRSS