Žaludeční neuróza – jedna příčina pro řadu zdánlivě odlišných onemocnění

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Žaludeční a dvanácterníkové potíže, záněty, vředy, různé problémy s jícnem (reflux s pálením žáhy, zející kardie, hiátová kýla) – všechna tato onemocnění mají dvě stále stejné příčiny. Většina klientů si je buď vůbec neuvědomuje, nebo jejich sebezničující vliv podceňuje.

1) I když potíže nemusí mít souvislost se zřetelným vnějším stresem, vždy jde z velké části o psychosomatické onemocnění. Citlivým jedincům k jeho vzniku bohatě stačí vnitřní uzpůsobení jeho neklidné psychiky.

Neklid Duše se promítá do tělesných potíží skrze chybné regulační signály z limbického mozku do tělesných orgánů. Kvůli nim žaludek (mimo jiné) zpravidla produkuje mnohem méně žaludečních hlenů, které pak neochrání sliznici žaludku či dvanácterníku před leptavým účinkem trávicích žaludečních šťáv. K tomu přistupují chybné regulační signály pro svalové buňky pečující o motoriku žaludku. Ten se pak nedovírá na vstupu a jeho obsah se vrací do jícnu, jindy se neklidný žaludek prosouvá bráničním otvorem a chirurg nabízí operaci tzv. hiátové hernie a tak dále. Jednoduše řečeno – není-li dostatek klidu v mozku, nemůže ani žaludek v klidu plnit své funkce.

Někdy dojde k lokálnímu snížení imunity sliznice. Teprve na tuto oslabenou tkáň dokáže úspěšně zaútočit Helicobacter pylori – a oficiální medicína jej léčí pomocí antibiotik.

Protože při běžném chemickém způsobu „léčby“ se neřeší příčina, ale až její následek, klientovy potíže se vracejí, stejně jako se do imunitně oslabené sliznice může opakovaně vracet i Helicobacter. Ten by proti zdravé tkáni neměl žádnou šanci vyvolat nemoc.

Ideální je samozřejmě natrvalo odstranit ty chybné myšlenky a životní postoje, které klienta k žaludeční neuróze přivedly –   a nikoliv jen dočasně potlačovat příznaky. Pokud  máte dostatek silné vůle a trpělivosti, mohu Vám být k dispozici, protože psychosomatická změna osobnosti směrem ke zdravějšímu, klidnějšímu a spokojenějšímu životu je mým celoživotním koníčkem a své vlastní mnohaleté žaludeční potíže jsem si přesně tímto způsobem vyřešil.

Jenže lidé většinou nemají zájem o práci na změně svého sebezničujícího životního stylu a raději dají přednost užívání nějakých tablet, které nepříjemný příznak alespoň na nějaký čas potlačí. To dělají nejen všechny chemické léky, ale i přírodní produkty – ty však mají velkou výhodu, že místo negativních vedlejších důsledků spíše různým způsobem napomáhají zdraví upevňovat.

Mnoha našim klientům pomáhá šťáva z aloe.

Na zklidnění psychiky se mi nejvíce osvědčila starodávná čínská bylinka, užíval jsem ji déle než tři roky a současně pod jejím blahodárným vlivem intenzivně předělával osobnost. Od té doby mám žaludek v takové pohodě, jakou jsem desítky roků před tím nezažil, na rozdíl od různých chemických „oblbováků“ nevyvolává únavu (netlumí životní energii), ale především ženám ji naopak pomáhá mobilizovat.

Úlevu přináší také produkt: -vojtěška při akutních potížích užívejte 6 tbl denně. Pokud se tableta nechá rozpustit v ústech, působí efektivněji přímo na žaludeční sliznici. Pro rychlejší účinek lze užívat kombinaci více produktů současně – alespoň pro začátek či v případě již vzniklé či jen očekávané nadměrné duševní zátěže.

Další informace o těchto produktech najdete:

  1. v internetovém obchodu www.prozdravi.cz – protože v lékárnách například Regevit nebývá k dostání.
  2. v těchto článcích:

Širší souvislosti najdete v článku: Karmická medicína 9 – Nerovnováha neurovegetativního systému = příčina většiny nemocí

2) Za všech okolností – ve zdraví nebo při jakékoliv nemoci – je velmi užitečné kontrolovat pH organismu a zjistit, jak moc se na potížích klienta podílí chronické překyselení. To dokáže „rozleptáním“ – lidově řečeno – poškodit cokoliv v lidském organismu. Podrobnosti najdete v článku: Překyselení dokáže poškodit cokoliv v lidském organismu

3) Ve hře mohou být nenápadné potravinové intolerance. Pozor na oficiální testy intolerance potravin – mohou být falešně pozitivní či falešně negativní. Daleko objektivnější jsou tzv. eliminační diety – viz články:

Následkem špatné psychiky může celá trávicí trubice (žaludek nebo střeva, někdy obojí současně) překyselená z nedostatečného dýchání – viz článek: Překyselení z nedostatku kyslíku – nitrobuněčná otrava, za kterou si můžeme sami vzniklá vnitro-buněčná otrava (nadbytkem kyseliny mléčné) také způsobuje vleklé zdravotní potíže.