Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Yucca - zázrak z indiánské lékárničky

21.01.2014
Yucca Yucca (někdy psáno juka) vlastně není jediná rostlina, je to celý rod (celkem je známo kolem 40 druhů) jednoděložných rostlin z čeledi chřestovitých, kde je podle taxonomického třídění zařazen do podčeledi agávovitých (Agavoideae). Rostliny z rodu Yucca jsou vytrvalé, někdy mají stromkovitý vzrůst (vzdáleně připomínající palmy), silný kmen může být větvený nebo nikoliv. Má listy mečovitého tvaru, které vyrůstají z kmene. Květy jsou bílé a zvonkovitého tvaru a v noci příjemně voní. Rod Yucca jako takový je nejvíce rozšířen v jižních částech USA, v Mexiku a v severní části Střední Ameriky.

Původní domorodí obyvatelé těchto oblastí, Indiáni, ji používali prakticky jako všelék. Její pozitivní působení se dá dokázat i na tom, že se obyvatelé těchto oblastí dožívali vyššího věku než ti, co yuccu neužívali.

 

Účinná látka se získává z oddenku. Základními obsaženými látkami jsou saponiny. Dále obsahuje enzymy, chlorofyl, antioxidanty a další látky. Obsahuje dva druhy těchto saponinů. Stearové saponiny pomáhají při snižování vysoké hladiny cholesterolu. Právě na škodlivý cholesterol se naváží ve střevě, vytvoří sloučeninu, která se dále nevstřebává a dochází k jejímu vyloučení z těla. Tím se sníží podíl "špatného" cholesterolu v krvi.

 

Druhý druh, terpenové saponiny se vstřebávají do krve a tím se dostanou do celého organismu. Zde se podílejí na očištění organismu od zanesených škodlivin, toxinů apod. Dále pomáhají zvýšit filtrační plochu ledvin, odstranit usazeniny v ledvinách (kameny, písek) a pozitivně působí i na žlučník a žlučové cesty. Díky tomu patří k významným přírodním detoxikačním prostředkům. Pomáhají rovněž vyplavovat kyselinu mléčnou z těla, což je důležité hlavně u sportovců po cvičení, ale obecně to vysvětluje, proč užívání yuccy pomáhá zmírňovat pocity únavy.

 

Rovněž se uplatňuje se při léčbě revmatických onemocnění anebo při zánětech kloubů. U yuccy je uváděno, že obsahuje látky, které mají protizánětlivé a protivirové účinky. Vědci zkoumají, zda mohou pozitivně působit i proti nádorům, jak uvádějí některé zdroje. Díky svému protizánětlivému působení pomáhá proti otokům či u omezené pohyblivosti kloubů, která je způsobena zánětem.

 

Může pomoci i u migrenózních bolestí hlavy. Obecně se dá říci, že zlepšuje fyzickou i duševní rovnováhu a větší odolnost proti nemocem. Yucca je poměrně dobře snášena, uvádí se, že pouze u citlivějších osob může někdy nastat podráždění trávicího traktu. Velmi vzácně se může vyskytovat i alergie na yuccu obecně. U dětí, těhotných a kojících žen musí užívání schválit lékař.

Yucca - listy

 

K yucce ještě jedna poznámka - řada zákazníků se ptá, jestli může užívat yuccu, i když má v těle implantáty, například umělý kloub. Dříve se totiž uvádělo, že nesmí. Opakovanými dotazy u výrobců přípravků s yuccou bylo toto vyvráceno, v současnosti se již tato informace u přípravků s yuccou neobjevuje.

 

V našem sortimentu můžete výtažek z yuccy nalézt v přípravku Yucca Star od firmy Starlife a v přípravku Yucca Premium od firmy Natural Medicaments.


Související články:
Saponiny
Volné radikály a antioxidanty
Detoxikace pomocí přírodních rostlin
Léčivé rostliny pro správnou detoxikaci


21.01.2014
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Výživové doplňky


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

358,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS