Yucca – čisticí kúra

Čištění střeva by se mělo stát součástí denního rituálu každého člověka, zvláště v dnešní době se mi to zdá velmi vhodné. Systém yuccy je mírný a není pro tělo zatěžující. Používá se rostlina obsahující látky – saponiny (až 90 % saponinů, asi 40 % jsou temperové,ve vodě nerozpustné a ostatní jsou stearanové,ve vodě rozpustné. Vitamíny a minerály, které tato rostlina obsahuje, jsou ve stopových množstvích a je jich prakticky celá základní škála, tak jako u rostlinných zdrojů), jsou podobné saponátům, které doma v kuchyni používáme pro mytí nečistého nádobí – jsou ideálním čisticím prostředkem.

Pro porovnání zde funguje podobný princip jako u mastného nádobí – saponát povolí povrchové napětí na povrchu talíře a mastnota se snadno smyje teplou vodou. Ve střevu se tento přírodní saponin vypořádá i s usazeninami v podobě krust a nánosů, které lpí na stěně střevní a současně se saponiny účastní aktivace látkové výměny. Druhotně tedy yucca pomáhá vylučovat z těla jedy, které se drží v usazeninách, protože jsou tam vázány. To je velmi složitá záležitost a yucca zde povzbuzuje ochotu těla vydat odpadní látky. Díky aktivaci látkové výměny jsou vedlejšími účinky této kúry také účinky antirevmatické a protirakovinné.

Yucca je vyrobena ze suroviny s botanickým názvem yucca shidigera – často z dužniny kořene a stonku této rostliny ve vyváženém poměru,což má nesporné výhody pro vysoký obsah účinných látek. Může být také vyrobena z jiné čeledi, ale pak může mít i několikanásobně nižší obsah saponinových látek a dalších důležitých složek.

Yucca má původ v Mexiku a je z volně rostoucích rostlin. Následně je zpracována v laboratoři v USA, kde je pozvolna sušena a šetrně pročištěna, aby si zachovala všechny vlastnosti přírodní látky. Rovněž pomocné látky jsou omezeny na minimum. Je použito jen 5 mg stearanu hořečnatého, který je z palmového oleje.

Jednoduchá, ale o to účinnější yuccová kúra se kombinuje s následným osídlením střeva prospěšnými střevními kulturami – laktobacily a jinými vhodnými probiotiky. Je vhodná dieta se zvýšeným množstvím vláknin a zásad. Dostatečný pitný režim považuji za samozřejmost. Několikatýdenní proces očisty způsobuje také určité změny v duchovní oblasti. Tam, kde Yuccu používají od pradávna – tedy v zemi mexických indiánů, se traduje, že je to jediná rostlina, která dokáže čistit tělesně i spirituálně.

 

 

Zpět nahoru

NOVÉ ČLÁNKY KAŽDÝ TÝDEN ZDARMA NA VÁŠ E-MAIL?

Přihlaste se zdarma k odběru novinek z webu Celostnimedicina.cz a už Vám neunikne ani jedna zajímavost ze světa celostní a alternativní medicíny.