Výzva příznivcům všech forem přírodní a alternativní medicíny

Velká část přírodní medicíny včetně výživového poradenství byla českou vládou postavena mimo zákony České republiky. Podle současného znění zákona ji totiž smí vykonávat pouze osoba s ukončeným lékařským vzděláním. Tím je mnoho set ne-lékařů různých specializací vystaveno situaci, že by vlastně měli ihned ukončit svoji činnost a jít se přihlásit na pracovní úřad – coby zásahem státu nezaměstnané osoby. A jsou už i první potrestaní za tuto nově klasifikovanou a masivně rozšířenou protizákonnou činnost.  Není to žádný hoax, žádná spiklenecká teorie – podrobnosti v článku Kauza zákaz alternativní medicíny.

Proč slůvko „masivně“?

Podle některých informací z internetu se počet lidí využívajících přírodní medicínu odhaduje v ČR na cca 800.000 osob. Část z těchto uživatelů si třeba „jen“ kupuje nějaké své přírodní produkty v lékárně či v internetovém obchodu – také Ti jsou aktuálně postiženi jiným zákazem – trestným se stal popis těch tradičních účinků, které nejsou schváleny z Bruselu – viz článek Chcete vědět, co léčí lipový květ? Už se to nedozvíte!

Někdo má to štěstí, že chodí do nějaké poradny k alternativnímu lékaři – ty zákaz činnosti přírodní medicíny ZATÍM nepostihl. Ale co vy, tisíce ostatních, využívajících služby svých oblíbených a pro vás dostatečně důvěryhodných NElékařů – homeopatů, léčitelů, nespočtu různých „babek kořenářek“ a nejméně jednoho dědka kořenáře – pana Břetislava Nového, senzibilů (tím nemyslím podvodníky, ale ty skutečně nadané) a jiných nelékařských poradců?

Necháte si líbit tuto plíživou státní agresi, která znovu zaťala své drápy?

Jak je správně v článku uvedeno, „Petice nefungují a politici z nich mají srandu“. Co tedy jiného?

ZORGANIZOVAT SE by měl být základ pro jakýkoliv další postup.

Jaké jsou možnosti organizovaného úsilí, ukazuje příklad sousedního Německa – tam se také kdysi státní aparát pokusil přírodní medicínu postavit mimo zákon. A došlo k vyvolání takového občanského odporu, že výsledek by přesně opačný, než si farmakologická lobby přála – následkem lidového odporu byla UZÁKONĚNA možnost čerpat na přírodní medicínu příspěvek ze zdravotního pojištění.

V Kanadě zdravotní pojišťovny zpětně proplácejí 50 % výdajů klienta za alternativní medicínu. Zcela oficiální vládní podporu má alternativní medicína například ve ŠVÝCARSKU (stačí dát do vyhledávače Google slova „Švýcarsko alternativní medicína“).

Ocituji zde tento zdroj:

První citace:

Německo, Severní Amerika….

Ve švýcarské studii byla citována i zpráva německé vlády. Ta srovnávala počet hospitalizací pacientek podstupujících klasickou terapii ve srovnání s ženami, které se léčily u lékařů-homeopatů. Bylo zjištěno, že pacientky konvenčních lékařů byly hospitalizovány 6x častěji než pacientky homeopatických lékařů.

Také výzkumy ze Severní Ameriky dokazují účinnost a efektivnost různých zdravotnických postupů, které integrují alternativní terapeutické metody…. Data podporující účinnost a rentabilitu komplexního přístupu ke zdravotní péči pochází ze tří zdrojů: z lékařských výzkumů prováděných na univerzitách, ze studií prováděných společnostmi, které se zabývají vytvářením wellness programů pro zaměstnance, a nakonec z pilotních projektů realizovaných pojišťovnami.

Druhá citace:

Pointou studie je, že na základě vysoké poptávky švýcarské populace po homeopatii a vysoké úrovně její bezpečnosti, je homeopatie pro švýcarskou populaci více než vhodná. Průzkumy odhadují, že 57 % švýcarské populace užívá komplementární či alternativní léčbu, 62,5 % švýcarských lékařů je pro alternativní léčbu, přičemž 40 % ji předepisuje. V květnu 2009 proběhlo ve Švýcarsku celonárodní referendum, ve kterém se dvoutřetinová většina vyjádřila pro integraci alternativní medicíny do zdravotního systému. Švýcarské ministerstvo zdravotnictví pak schválilo úhradu z vládního zdravotního programu pro pět hlavních přírodních terapií (antroposofické lékařství, homeopatii, neurální terapii, fytoterapii a tradiční čínskou medicínu), a to na zkušební dobu do roku 2018.

Nejslavnější slova Hippokrata, otce medicíny, byla: ,,Především neškodit.“ S ohledem na skutečnost, že homeopatie i jiné komplementární léčebné metody jsou mnohem bezpečnější než klasické léčebné strategie, možná nastal čas, aby vlády i pojišťovny následovaly příkladu Švýcarska.

Prosíme, pomozte nám poukazovat šířit tyto informace, aby lidé vůbec věděli, co se děje a chtěli to ovlivnit…

Iniciativy na Facebooku:

Dovíte-li se o podobných aktivitách, dejte nám prosím vědět na zahradkova@prozdravi.cz

Zpět nahoru

NOVÉ ČLÁNKY KAŽDÝ TÝDEN ZDARMA NA VÁŠ E-MAIL?

Přihlaste se zdarma k odběru novinek z webu Celostnimedicina.cz a už Vám neunikne ani jedna zajímavost ze světa celostní a alternativní medicíny.