prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Rubrika: Výživa

Význam vlákniny ve stravě
06.06.2006
Vláknina představuje nestravitelné zbytky potravy. Odborně řečeno, jsou to polysacharidy z buněčné stěny, které se neštěpí trávicími enzymy.
Minerální látky - jejich zdroje a význam pro organismus
05.06.2006

Nezbytnou součástí naší výživy jsou také minerální látky. Náš organismus je nutně potřebuje, nedokáže si je sám vytvořit. Minerální látky přijímáme do těla potravou a vodou. Mají významnou úlohu při růstu a pro metabolismus celého organismu. U mnoha dospělých, ale i dětí dochází k jejich nedostatku, a to zejména špatnou výživou.
Průvodce aminokyselinami
02.06.2006
Přehled funkcí jednotlivých aminokyselin.
Jak efektivně hubnout a nezbláznit se
29.05.2006
Váha Rozhodnutí shodit “pár” kil dolů ve mně dřímalo celé poslední tři roky. Cestou od lednice jsem měl pokaždé takové výčitky svědomí, že jsem při tom vždycky určitě spálil až 400 kalorií. Na tyto výčitky ale velice dobře zabírají “léky” v podobě hranolků, chipsů, pudinků nebo (zvlášť účinná terapie) řízek obalený v bramborové placce. Plackovou terapii mám obzvlášť rád - začal jsem na ní být závislý. Při pohledu do zrcadla se mě pak vždy zmocnil takový záchvat deprese, že jsem musel okamžitě něco sníst.
Dieta proti endometrióze
22.05.2006
Doktor Fabio Parazzini z Gynekologické kliniky milánské univerzity se svými kolegy zjistil, že dieta bohatá na ovoce a zeleninu může chránit proti endometrióze. Riziko této nemoci snižuje až o 40 %. Na druhou stranu zvýšená konzumace červeného masa a uzenin může toto riziko endometriózy zvyšovat dokonce až o 80-100 %. Výsledky své studie vědci uveřejnili v červencovém čísle časopisu Human Reproduction.
Děti a cukr
17.05.2006
Děti si sladkou chuť oblíbily již jako kojenci. Mateřské mléko má opravdu dosti sladkou chuť. Pravděpodobně to souvisí s příjemným pocitem při sání mateřského mléka. Určitý pocit bezpečí v mámině náručí tento psychický moment ještě posiluje. Postupně i s přibývajícím věkem je obliba sladkých pokrmů silně svázána s psychologií dítěte. Maminky jsou toho často přímými strůjkyněmi. Již od batolat řeší většinou nechutenství přislazováním.
Co to je akrylamid?
12.05.2006
Dle vyhlášky 261/1997 Sb. MZ, kterou se stanoví práce a pracoviště, které jsou zakázané všem ženám, těhotným ženám, matkám do konce devátého měsíce po porodu a mladistvým, je akrylamid zařazen mezi látky mutagenní a do seznamu karcinogenů 2. skupiny.
Jak je to skutečně s tzv. "éčky"
09.05.2006
Jak je to skutečně s tzv. "éčky" Čas od času se objevují informace a letáčky, hlavně ve školách a školkách, upozorňující na nebezpečnost „éček“ v potravinách. Tyto letáčky šíří mezi lidmi hlavně paniku, nikoli fundované informace. Leták koluje po ČR již několik let. Jako jeho distributor je uvedena Klinika dětské onkologie Univerzity Dűseldorf. Přestože SZPI oficiálně vedení kliniky oslovila, klinika se k textu letáku nehlásí.
Výživa dítěte v raném věku
26.04.2006
Děťátko do 6. měsíce věku jenom kojíme. Pokud má některá maminka pocit, že děťátku mléko nestačí, může začít kolem pátého měsíce života dítě pomalu přikrmovat tkvz. Lžičkovou výživou. Ale to vůbec neznamená, že by se mělo přestat s kojením, to by mělo přetrvávat až do dvou let věku dítěte.
Kdo jí jogurty, přibírá méně
20.04.2006
Chcete hubnout? Jezte hodně mléčných výrobků, zejména jogurtů a kysaného mléka. Nové výzkumy ukázaly, že strava s vysokým obsahem vápníku neboli kalcia brání zvětšování tukových buněk, a tím i nabírání na váze. Zjištění publikovaná v zahraničí potvrzují i čeští odborníci. Lékařka Radka Braunerová z 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze vysvětluje, jak vápník působí - jde o pozůstatek mechanismu, který umožňoval lidem v prehistorických časech přežít.
Článků: 905   1 ... 87 88 89 90 91
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS