Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Výživa a kriminalita

23.10.2007

Na první pohled se zdá nesmyslné hledat příčinu nárůstu kriminality ve výživě. Podívejme se však na některé souvislosti. Např. cukr. Dítě, které naučíme jíst sladkosti a tišit problémy mlsáním, nedostává do vínku nic dobrého. Naučili jsme ho používat malou berličku, která později nestačí a je celkem snadno zaměněna za berličku silnější - alkohol, kouření.

Dalším stupínkem pro berličkáře jsou drogy…Nadměrná spotřeba cukru okyseluje vnitřní prostředí, narušuje acidobazickou rovnováhu organismu, což vede spolu s dalšími faktory (užívání antibiotik, některých chemických léčiv, stres, antikoncepční tablety, steroidy, kouření, konzervační prostředky, plísně) ke zničení přirozené střevní mikroflóry, tzv. disbióze. Ve střevech se na úkor příznivé přirozené mikroflóry rozmnoží hnilobné bakterie, kvasinka Candida a plísně.


Ptáte se asi jak může souviset kriminalita se stavem střev. Může. Organismus člověka postiženého disbiózou a candidovou infekcí je zamořován toxickými látkami produkovanými ve střevech přemnoženými hnilobnými bakteriemi a toxickými metabolity Candidy a plísní. Candida posléze může zamořit celý organismus, napadá močové cesty, pohlavní orgány, zažívací orgány, játra, ledviny aj. Toxiny se dostávají krevním řečištěm nejen do celého těla, ale i do mozku. Způsobují bolesti hlavy, únavu, deprese, neschopnost soustředit se, popudlivost, a jiné neurózy… Současně se narušuje vstřebávání živin a jejich synéza např. vitamínu B6, biotinu a vitamínu K. Vitamíny skupiny B jsou nutné pro správnou funkci nervového systému.S celkovým zhoršením vnitřního stavu organismu souvisí i špatné trávení, sklony k zánětům, nečisté pleti, zácpě i průjmu a zapáchajícímu dechu, což suma sumárum zhoršuje osobní komfort a přispívá k psychické nevyladěnosti… a máme tu další kapičku.


Toxický stav zatěžuje naše vylučující orgány ledviny, zde můžeme podotknout, že stav ledvin je zodpovědný za emocionální ladění jedince… další kapička.


Nadměrný příjem bílkovin zvyšuje agresivitu… další.
Společnost si s narůstající kriminalitou neví rady. Snad právě proto, že má své nenápadné kořínky již v dětském věku, v kuchyni maminek, v atmosféře rodiny, která velmi nenápadně souvisí i se stavem střev jejich členů. Souhlasíte, že např. popudlivý tatínek deprimuje dítě, které pak hledá únik ve sladkostech, v partách, kouření? … Samozřejmě jsou tady silnější vlivy jako obliba sledování drastických zpráv, filmů plných násilí. Zkusme se zamyslet proč? Nepřekrýváme těmito silnými podněty svoje vlastní disharmonie? Kde pramení? Nepřispívá k nim i špatná výživa, špatný stav střev a toxický stav organismu?


Nedobrý tělesný i psychický stav způsobený střevní disbiózou a candidovou infekcí lze poměrně snadno napravit. Většinou stačí omezit sladkosti na minimum, zvýšit příjem zeleniny a tekutin, podávat preparát Acidophilus 6 miliard a sladkovodní řasu Chlorellu pyrenoidosu. Spokojený, vyvážený jedinec s dobře fungujícím metabolismem nemá sklon ani potřebu páchat násilí.


23.10.2007
autor: Ing. Ilona ROZHOŇOVÁ
další články v rubrice: Prevence


 
Priessnitzův obklad
Hemofilové nákazy
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Zdravé vánoční cukroví
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Není losos jako losos
Červený čaj neboli Pu-Erh
Význam železa ve stravě
Klinický obraz nemoci dnešní doby
Jak vyčistit ucpané cévy?
Laktóza - skrytý problém
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS