prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Rubrika: Výživa

Jak se poprat s diabetem II. typu
24.10.2016
Píchání inzulínu
Před časem mne upoutala billboardová reklama, dá-li se takto vůbec říci, ohledně diabetu, o kterém sice kolikrát nevíme, případně si jej nepřipouštíme, stále je však s námi. Jednoduše nezmizí. Sama jsem diabetičkou I. typu již několik let, nikdy mne však, ani v nejmenším nenapadlo, svůj neduh ledabyle ignorovat. Ona „reklama“ je svým způsobem pravdivá, neboť diabetes do jisté míry odsunout lze. Pouze však do doby, kdy ještě dokážeme jakž tak fungovat.
Břicháč Tom a Lucie - Zdravě žít je láskou na celý život
04.10.2016
Břicháč Tom a Lucie
Pokud jednou přejdete ze stavu: "chci držet dietu a zhubnout 5 kg" do stavu "chci žít zdravě", už jste "infikovaní" a navždy se stanete věčným hledačem zdravých potravin, nových chutí, vůní a vymýšlečem vlastních receptů. My se snažíme vymýšlet stále něco nového, i když je pravda, že bestsellery jako trhanec nebo ovesná kaše jsou u nás na snídani nejčastěji. Naučili jsme se ale experimentovat i s potravinami, které jsme kdysi neznali a zařadili jsme je do receptů i v nové knize.
Bioseriál 4 – Éčka v konvenční produkci vs. BIO
28.09.2016
Éčka v konvenční produkci vs. BIO

Co nejvíce toho, co tam má být, co nejméně toho, co tam být nemá. Tak by se dalo jednoduše charakterizovat, proč a v čem jsou biopotraviny zdravější. A trochu složitěji – na jedné straně si biopotraviny díky ekologickému pěstování a šetrnému zpracování zachovávají maximum výživných látek, na straně druhé obsahují minimální možné množství reziduí pesticidů a také minimum přídatných látek používaných při zpracování.

Rychlovky a chuťovky Břicháče Toma
27.09.2016
Rychlovky a chuťovky Břicháče Toma
Možná jste se už několikrát pokoušeli zhubnout a nikdy jste to nedotáhli ke svému vysněnému výsledku. Můžu Vám říct, že sám jsem měl období, kdy se mi nedařilo a prožíval jsem podobné chvíle. Několikrát jsem se chtěl na vše "vykašlat", několikrát jsem začínal od začátku. Není podstatné, jestli jste právě dnes něco porušili. Mnohem důležitější je, když na svůj sen myslíte každý den. Výčitky svědomí nechejte pro slabochy. Důležité je mít vůli to dokázat!
Břicháč Tom - Jak udělat životní změnu a zhubnout
20.09.2016
Břicháč Tom
Pokud hledáte tajemství úspěchu těch, co opravdu zhubli, tak jste ho právě našli. To tajemství je velmi jednoduché. Celý úspěch je v celkové změně života. Jednoduše jeden den ráno se probudíte a vše obrátíte vzhůru nohama. Nejde to dělat žádnou postupnou změnou a to ani nedoporučuji. Když na to půjdete pomalu a každý den si uvaříte o jedno zdravější jídlo navíc, tak u toho dlouho nevydržíte. Protože nebudete mít výsledky a pořád Vás to bude lákat zpět k původnímu způsobu stravování. Je proto mnohem lepší se do všeho - do toho velkého neznáma - pustit HNED!
Jak v těhotenství předejít vzniku strií
19.09.2016
Těhotenství

Kůže, náš nejrozlehlejší orgán, s celou řadou nezastupitelných funkcí, jako je ochrana, dýchání i funkce smyslová, neboť v kůži je uložena celá řada receptorů. Prostřednictvím kůže taktéž vylučujeme, vstřebáváme, ochlazujeme se, ale také komunikujeme, což si málokdo z nás uvědomuje. Neboť kůže je odrazem vnitřního prostředí, které nám mnohdy dává jasně najevo, že je uvnitř něco špatně. V průběhu těhotenství prochází kůže hezkou řádkou změn, které jsou podloženy změnami hormonálními, ale také tělesnými, kdy v oblastech zatížených rychlejším přibýváním na váze, může dojít k únavě elastických vláken a následnému vzniku drobných prasklinek neboli strií. Ty však nepřicházejí ze dne na den, i tato změna je velmi pozvolná a povětšinou se ohlašuje stupňujícím se svěděním.

Jak se pomocí stravy připravit na porod
12.09.2016
Těhotná žena

Dnešním článkem bych ráda pozdravila maminky v posledních týdnech těhotenství, které se, stejně jako já, připravují na porod. Ten se může, hlavně tedy ke konci, poměrně dost protáhnout. Zvláště přenášíme-li a trápí-li nás celá řada doprovodných jevů, jako jsou otoky, nespavost, vyšší krevní tlak, únava či bolesti. I když už miminko v poslední fázi přibírá více méně pouze na váze a nám již tedy netřeba hlídat si vápník či omega 3 a 6 NMK, na léčivé účinky některých potravin je dobré myslet i nyní. Celá řada z nich totiž dokáže nachystat porodní cesty tak, aby děťátku usnadnila příchod na svět. Zmiňme například maliník, lněné semínko či chia. Pokud přenášíme, porodní báby pak doporučují petrželovou nať, skořici, levanduli, ale také ricinový koktejl.

VIDEO: Je hubnutí pomocí diet rozumné?
29.08.2016

Mohou nám diety skutečně pomoci, nebo jde jen o krátkodobé efekty, které rychle pominou?
Jak zvolit tu správnou rýži
29.08.2016
Miska rýže

Rýži miluje většina z nás a ona představa, že o ni přijdeme, je naprosto skličující. Připravit ji lze na sladko či slano, jako součást obědu, večeře či snídaně.

Osvěžující letní dezerty
22.08.2016
Osvěžující dezerty
Léto je období, kdy si jednoduše více hrajeme, zkoušíme, neboť škála možností se díky postupně dozrávajícímu ovoci a zelenině neustále rozšiřuje. V létě tíhneme k jednodušším formám pokrmu, což je zcela přirozené, neboť tělo je třeba více ochladit.
Článků: 693   1 2 3 4 5 ... 70
Bioženy ohrožují zemi
Dýně Hokaido
Mládež, alkohol a oparový virus
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
Divím se, že to ty děti přežijí!
Priessnitzův obklad
Astrolog Antonín Baudyš: „Jsme v tiché válce, připravené elitami a USA. Někdo se nás jako civilizaci rozhodl ukončit a vypnout.“
(c) 2004-2016 www.celostnimedicina.cz
O násRSS