prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Rubrika: Výživa

„Proč jde pohyb ruku v ruce s vhodným jídelníčkem?“
19.01.2017
Běh
Měsíc leden je diametrálně jiný, než prosinec, kdy nejprve byla naše hlava zatížena shonem spojeným s předvánočními přípravami a poté pro změnu bylo v mnoha případech i naše tělo vystaveno nedostatku pohybu a naopak dostatku jídla a alkoholu. Následně pak ale došlo znovu na tu hlavu, která pak řešila, že zase hřešila. Ve druhé polovině ledna už jsou lidé navráceni ve svých „zajetých kolejích“ a někteří z nich zcela vyjedou a zvolí nový směr. V jejich životních stylech nastává posun v podobě větší četnosti tělesného cvičení, sportu, změny jídelníčku nebo shazování (nejen) vánočních kil. Pokud jde pohyb a jídelníček ruku v ruce, je to mocná volba. Určitě jste si již mohli v mých článcích všimnout, že jsem velký propagátor pohybové aktivity. Na pár příkladech bych Vám ale chtěla ukázat, proč cvičení bez dobře vyladěného jídelníčku nemusí mít příliš efekt, a naopak, proč i ten sebelepší jídelníček bez „hnutí brvou“ může být bez známek úspěchu.
Hubneme po Vánocích
18.01.2017
Váha
Tradiční téma mnoha článků po prosincových svátcích je, jak přibrat nabrané kilogramy ze svátečního hodování. V tomto článku se budu věnovat roztřídění přírodních přípravků na podporu hubnutí, podle obsažených látek, do několika skupin. Přípravků je na trhu hodně a řada zájemkyň (mužů už je pomálu) se v některých nemůže tak dobře orientovat. V každém případě je třeba na začátek zdůraznit, že užívání vybraného přípravku musí být nezbytně doprovázené dietním a pohybovým režimem u toho, kdo hubne, samozřejmě přiměřeným jeho věku a zdravotnímu stavu.
Fit-day „Kvalitní palivo pro vaše tělo.“
17.01.2017
Fit-day

 

  • Fit-day produkty jsou tu pro všechny, kteří milují zdravý životní styl a hlavně kvalitní jídlo.
  • Fit-day produkty jsou tu pro všechny, kteří si uvědomují, že snídaně je pro člověka nejdůležitější částí dne, pro všechny, kteří tak chtějí a uvědomují si potřebu kvalitního „paliva“ do nabitého dne. Málo z nás má totiž čas a chuť si po ránu chystat bohaté snídaně se všemi potřebnými složkami, jako jsou proteiny, tuky a sacharidy.
  • Fit-day produkty jsou tu pro všechny, kteří si každý den kladou otázku: "Co tedy snídat? A vlastně, co i svačit?"
  • Fit-day produkty jsou tu pro všechny kdo nemohou v obchodech najít nic, co by jim vyhovovalo a pro všechny, kteří hledají něco přírodního, něco perfektního pro své tělo. Prostě něco, co dodá jejich organismu ty správné ingredience, které je nakopnou energií na celý den!

 

Jak po ránu snížit vysokou hladinu krevního cukru
16.01.2017
Cukrovka

K tomu, co si dnes přečtete, mě přivedl diabetes I. typu, se kterým v únoru oslavíme sedm let. Zatím to byla léta šťastná, neboť, diabetes nevnímám jako chorobu, nýbrž změnu životního stylu. A pokud tento neduh dokážeme respektovat, máme energii hledat a zkoušet, ač se to nezdá, může nás opravdu hodně posunout. Dnes se však omlouvám diabetikům I. typu, tento článek bych ráda věnovala typu číslo II. Protože tito lidé se velmi často pohybují v kolonkách nadváhy či obezity, špatně manipulují s inzulínem, aplikují velmi vysoké dávky, což je ještě více udolává v tomto neutěšeném stavu. Ne každý si totiž všiml, že čím více inzulínu, tím více také přibýváme na váze…

„Proč a jak se zbavit tuku v oblasti břicha?“
12.01.2017
Obézní žena
Nejen po Vánocích můžeme zaznamenat zvýšené množství lidí, kteří řeší svůj někdy i celoživotní boj s tukem na břiše. Člověk s tendencí k ukládání tuku do břicha se připodobňuje tvaru jablka – s četnějším ukládáním tuku do oblasti kolem pupíku a obvykle štíhlejšíma nohama. Některým „majitelům“ tuku v oblasti břicha jejich dispozice nevadí, jen jim větší břicho překáží třeba při práci. Naopak jiní by se ho ale zbavili rádi, ale nejde jim to. Za vysoce rizikový obvod v pasu se považuje hodnota vyšší než 88cm u žen a více jak 102cm u mužů. Takže teď všichni honem pro krejčovský metr a měříme… Proč je ale tuk v břiše nebezpečnější než tuk například v oblasti nohou a boků? Jak docílit jeho trvalého zbavení se?
Uzeniny a kontroverzní E250
09.01.2017
Potraviny
Rádi začínáte den ve společnosti bílého pečiva bohatě obloženého šunkou či salámem, případně lákavě vyhlížejícími nožkami, byť i dietních, párků? Klobásy, slanina a další libozvučné uzeniny, na které uši mnohých stále ještě slyší. Dnešním článkem bych velmi ráda upozornila na to, co je často ukryto pod „lákavě“ vyhlížejícím střívkem, obalem, krabičkou či umělou hmotou. Protože masné výrobky, jak je znaly ještě naše babičky, za tu hezkou řádku let podstatně změnily nejenom chuť, ale také složení.
BIO Kokosový sirup
07.01.2017
Kokos
Kokos neboli kokosová palma, správně kokosovník ořechoplodý (Cocos nucifera) je palma z čeledí arekovitých, původem pravděpodobně z jihovýchodní Asie, pěstovaná v tropických oblastech na březích moří a velkých řek. Pěstován je pro svůj plod, respektive jeho semeno, všem dobře známý kokosový ořech.
Rada do nového roku? „Ke štíhlé postavě se člověk musí projíst a prochodit“
05.01.2017
Chůze
Začátek roku často přináší u mnohých lidí zamyšlení se nad svým životním stylem, ale také po vánočním období i boj s nadbytkem kilogramů tuku z celkové tělesné hmotnosti. V oboru výživy a stravování se nemusím pohybovat desítky let na to, abych stihla vypozorovat, co je nejčastějšími příčinami toho, že lidé trpí nadváhou či obezitou a vedou neustálý a někdy i celoživotní boj se svou váhou a nadbytečnými kilogramy tuku. Podle statistik Státního zdravotního ústavu České republiky mělo k roku 2011 více než 50% dospělých hmotnost vyšší než normální – tedy trpěli nadváhou či obezitou. Přitom onemocnění spojené s obezitou zastupují druhé místo v úmrtí z faktorů, kterým lze předcházet, hned po onemocněních souvisejících s kouřením. Proto jsem sestavila žebříček nejčastějších příčin, které vedou k přibírání na váze nebo neschopnosti zhubnout. Některé závěry Vás možná překvapí.
Ořechy
29.12.2016
Ořechy
Ořechy patří mezi výživově velmi hodnotné potraviny. Jsou skvělým zdrojem bílkovin, vitamínů, minerálů a velmi kvalitních tuků. Některé ořechy mají tak výrazné prospěšné vlastnosti, že je lze považovat spíše za doplněk stravy. Proto by v kuchyni rozhodně neměly chybět. Sepsali jsme ke každému z nich to nejdůležitější a přidali pár tipů, co s nimi.
„Jsou opravdu potřeba novoroční předsevzetí?“
29.12.2016
Nový rok
Je to tady, čas za pár dní opět popojde o další krok a my budeme vítat nový rok, rok 2017. Tohle období začátku dalšího roku je pro mě velmi poutavé, protože je nesmírně zajímavé, pozorovat energii lidí na počátcích každého začátku roku. Některé osoby bilancují a zhodnocují rok minulý, jiní lidé přelom roků vůbec neřeší a „jedou“ si stále v zajeté koleji a část lidí vkládá do dalšího roku naději na změnu, lepší život, lepší postavu, lepší stravování, lepší práci, lepší mezilidské vztahy, lepší cokoliv Vás napadne. Touhu po těchto změnách si na začátku roku stvrdíme paktem sami mezi sebou v podobě novoročních předsevzetí. Kdo by to neznal – ať už u sebe či osob v našem okolí.
Článků: 712   1 2 3 4 5 ... 72
Zapomenutý objev německého držitele Nobelovy ceny
Stravování žen po čtyřicítce
Mocná dvojice minerálů
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Vladimír Kafka: „Nemoc je dluh lásky na sobě. Vlažnost nás pomalu zabíjí.“ – 1. část rozhovoru
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Vladimír Kafka: „Základem vyléčení je vytvořit si jasný obraz toho, kým chci být. Nemoc je reakce.“ – 2. část rozhovoru
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
(c) 2004-2017 www.celostnimedicina.cz
O násRSS