Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Vystěhovat televizi z bytu

26.12.2018
Televizi vystěhovat Napsal jsem již několik článků, které varují před negativním vlivem dlouhodobého sledování televize. I dnes v tom chci pokračovat v souvislosti s výsledky různých studií, které se snažily potvrdit vliv sledování TV na vývoj dětí.

 

Statisticky

...Průměrný Čech sleduje televizi tři a půl hodiny denně...

Průměrné dítě (ve věku 8-14 let) ve Spojených státech stráví více než čtyři hodiny denně sledováním televizních pořadů, videonahrávek / DVD a zaznamenanými televizními programy. 63 % amerických rodin s dětmi ve věku 8-18 let má obvykle puštěnou televizi při jídle.

 

...Co je ovlivněno...

Výzkumy tedy potvrdily, že dlouhodobé sledování televize patří mezi hlavní faktory, které ovlivňují ve statistikách nárůst obezity dětí. Sledování televizních programů má tendenci:

  • zvyšovat dětskou agresivitu

  • snižovat jejich schopnost udržení pozornosti a koncentrace.
  • Děti, které sledují více TV, mají větší potíže se čtením a školou.
  • Výzkum ukazuje, že za každou hodinu sledování televize narůstá riziko vyvinutí poruchy pozornosti o deset procent.

 

Uklidnění

Probíhají diskuse o tom, zda si lze představit život bez obrazovky. Někteří lidé to dokázali, záměrně si televizi nepořídili (nebo se o to pokusili) a jistou dobu skutečně dali obrazovku pryč z bytu. Z jejich dotazníku vyplývá, že jsou klidnější, spokojenější, budují lepší vztahy s blízkým i vzdálenějším okolím. Objevují svět kolem sebe v jednoduchosti, svět, kterého si předtím nevšímali. Uvádějí, že žijí život, místo toho, aby jej konzumovali.

 

Projekt

V Americe existuje organizace TV-Turnoff Week (v překladu Týden bez televize) a je podporována více než 70 národními organizacemi včetně Americké lékařské asociace, Americké akademie pediatrie, Národní vzdělávací asociace a Prezidentské rady pro tělesnou zdatnost a sport.

 

Cíl akce je jasný - vypnout televutu. Do centra této organizace přicházejí stovky pochvalných příspěvků o tom, jak se mění jejich život, a 90 procent z těchto korespondentů se rozhodlo pro trvalé snížení sledování televize. Jeden pisatel píše: Myslel jsem si, že je to nesmysl, neměl jsem rád výzvy TV-Turnoff Week až do té doby, kdy jsem to zkusil a zjistil, že se mi zlepšily známky ve škole a byl jsem v dobré náladě po celý týden.

 

Česká odnož uvedeného projektu Týden bez televize se snažila oslovit lidi, kteří se rozhodnou televizi dobrovolně nesledovat.

 

Televizi pryč

 

Mysl přebírá program

Pokud se podívám na uvedené téma z pohledu tzv. programování mysli, pak se mi jeví krok odstranění televize dokonce jako důležitý v léčení některých onemocnění. Je na výsost jasné, že programy mohou být vtíravé; dostávají se do podvědomí mozku. Nemám na mysli jen často opakovanou reklamu. V televizních pořadech jsou předkládány „návody“ k řešení různých situací, které nejsou v realitě praktického života. A tyto „návody“ falešně vedou zvláště nezkušené mladé lidi k utváření chybného životního stylu. A ten pak vede k rozvoji nemoci.

 

Dozvědí se o naději

Často se dostávám k rozborům zdravotní situace lidí, kteří mají těžké (tzv. neřešitelné) nemoci a vůbec nevědí, jak se z nich dostat. Přicházíme na to, že mají v hlavě uložen chybný program, podle něhož pak pracuje jejich imunita, hormony, zažívací systém apod. Pokud se chce dotyčný nemocný člověk pohnout z neřešitelnosti své situace, musí změnit svůj život, a to znamená, že musí také změnit své myšlení, vytěsnit dosavadní chybný program z mysli a nahradit ho prospěšným. A v této souvislosti se mi jeví vystěhování televize z bytu jako důležitý krok. Má začít žít život, a ne ho jen konzumovat.

 

...Co kdybychom vypnuli televizi a místo pasivního sedění vyrazili aktivně žít?

 

Celková nabídka knih.


Související články:
Buďte aktivní a fit bez závislostí
Workaholismus - sociálně akceptovaná závislost
Shopaholismus
Patologické hráčství - gambling
Diagnóza: Probuď se!


26.12.2018
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Psychologie


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

234,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS