Vyléčení nemoci nekončí dobráním antibiotik

AdobeStock 467064260 scaled

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Pro tento článek jsem si vybral téma, které často úzce souvisí s rozvojem chronickým nemocí.

Jako počítač

Nejprve popíší přirovnání s fungováním počítače. Ten nám umožňuje velmi interaktivně pracovat s mnoha daty a různorodými programy. Po jejich použití zůstávají na disku, ačkoli je již nepotřebujete. Časem zestárnou a jsou nefunkční, pokud je nezaktualizujete. A když je vymažete, zůstávají po nich na disku určité fragmenty.

Zabírají místo, zpomalují start a fungování vašeho počítače. Časem zjistíte, že již není tak výkonný, jako byl na začátku. Proto je dobré provést čas od času defragmentaci a vyčištění disku pro zajištění co nejvyššího výkonu a spolehlivosti počítače. 

Podobně tělo

A naprosto podobný proces se odehrává ve vašem těle. Proděláte nějakou nemoc, která je tzv. vyléčena, ale přesto „něco“ z té nemoci v těle zůstává. 

  • Máte např. zánět, bakterie je zlikvidována antibiotiky, ale po ukončení nemoci zůstávají zvětšené ty lymfatické uzliny, které spádově přísluší k místu, kde zánět proběhl. Uzlina posloužila jako filtr, do ní se koncentruje pozornost imunity s cílem nepustit „vetřelce“ do těla. A taková uzlina může být zvětšená i řadu let. 
  • Nebo proděláte infekci, třeba borelii, akutní klinické projevy odezní, ale laboratorní hodnoty naznačují, že v těle zůstala paměťová stopa, hodnoty jaterních enzymů jsou zvýšené.

Často píšete v dotazu větu: Od té doby se necítím dobře, jsem unavený, nemám náladu, cítím klouby.

Konkrétně

Antibiotikum zničí bacil, ale současně zničí tu správnou mikroflóru ve střevě. Naruší rovnováhu mikrobiomu, vlastně prohloubí další poruchu funkce.

Na biochemické úrovni změnil zmíněný proces strukturu bílkoviny. Je stejná, ale má navíc „přilepenou“ cizí koncovku. Peptidový řetězec má nyní jiný tvar.

Klíč a zámek

Můžete si představit obraz klíče a zámku: Aby zámek otevřel dveře, musí specifický tvar klíče vklouznout do opačného specifického tvaru zámku. Pak klíč otevře zámek a dveře umožní fungování buňky.

A pokud je tím klíčem nebo tím zámkem peptid, který ztratil svůj původní tvar, pak dojde k tomu, že zůstane zámek zavřen a dveře se neotevírají. Jinými slovy se projeví porucha funkce. Receptor, který je na buňkách, je zablokován. Nefunguje správná komunikace vnitřních systémů. Poznáte to snadno podle toho, že se po nemoci necítíte ve své kůži. Dnes to znáte velmi často po prodělané covidové infekci nebo i po očkování. Je vám řečeno, že máte postcovidový syndrom. Prostě váš „počítač“ již není tak výkonný, jako byl na začátku.

Čas ke změnám

A situace je tím složitější, čím více máte ve svém těle fragmentů, které tam nepatří. Tzv. vyléčení nemoci nekončí dobráním antibiotik, ale proces léčení pokračuje, musí nastat „defragmentace“. Tělo potřebuje čas k rekonvalescenci, potřebuje dovolenou, potřebuje změnu stravování, změnu pracovního tempa, životního režimu. 

Když tělo nedostane příležitost k vyčištění, nemusí se zpočátku nic stát, můžete mít pocit, že je všechno v pořádku, ale jeden zbytkový fragment vedle druhého časem vytvoří „překážkovou dráhu“. Pak přijde nový infekt (a nemusí to být ani covid) a imunitní systém na překážkové dráze „spadne“.

Účinný nástroj

Operační systém vašeho počítače to má výrobcem vyřešeno, doporučuje do počítače nainstalovat program s funkcí defragmentace a vyčištění disku. Lidské tělo má takový systém také. Lze říci, že má svůj velmi dokonalý detoxikačně-defragmentační systém, aniž o tom víte. A takový proces detoxikace (zbavení jedu) v těle probíhá neustále a trvale, ale má své limity. Pokud dopustíte, aby se přetížil, přestane fungovat. Pak se objeví nemoc, a to většinou nemoc chronická. Lékaři předepisují léky, aby pomohli překonávat překážkovou dráhu, tedy poruchy funkcí. Dostáváte léky na vysoký tlak, na cholesterol, na kyselinu močovou, na žlučník, na játra, na ledviny, na žaludek, na klouby, na nervy, na deprese… A možná dostanete letáček, který vás nabádá k „defragmentaci“.

Když máte pomalý a nevýkonný počítač, možná si raději koupíte nový. Ale nové tělo si nekoupíte.