Všestranný zelený jíl ARGITAL – přírodní prostředek nejen proti stárnutí

Léčivé účinky jílu jsou známé odedávna. Užíval se vnitřně při trávicích potížích a detoxikaci organismu nebo k jílovým obkladům na bolavé klouby či nehojící se rány a kožní problémy.

Co je to vlastně jíl? Sedimentární hornina stará miliony let. Je tvořena jílovými minerály, které mají výjimečnou schopnost na sebe vázat a pohlcovat toxiny a další, pro organismus škodlivé, látky a mikroorganismy. Jíl také zásadně mění své vlastnosti s přítomností vody. V suchém stavu je sypký, přidáním vody se stává plastickým. Pro své jedinečné vlastnosti mají jíly i v současnosti široké využití nejen ve farmaceutickém a kosmetickém průmyslu, ale i ve stavebním, keramickém a potravinářském.

Další pohled na blahodárné účinky jílu je z hlediska antroposofické medicíny. Ten přináší biolog a antroposof – doktor Giuseppe Ferraro, duchovní otec a zakladatel firmy ARGITAL.

Podle antroposofického výkladu zelený jíl obsahuje tři základní prvky: křemík, hliník a vápník, jejichž energie má úzkou souvislost se třemi vrstvami lidské kůže.

Křemík představuje světlo – souvisí s vrchní vrstvou pokožky (epidermis). Hliník zastupuje energii vody a přináší rytmus – souvisí se střední vrstvou kůže (dermis). A vápník prezentuje teplo – souvisí s třetí vrstvou kůže (hypodermis). Důležitou složkou jílů je také železo. Podle výkladu doktora Ferrara převládá v zelených jílech nenasycené (dvojmocné) nebo-li mladé železo, zatímco nasycené (trojmocné) nebo-li staré železo převládá v jílech červených.

Zelený jíl lze přirovnat k semínkům rostlin plným růstové energie, která zatím nemá formu. Z toho důvodu má zelený jíl vlastnosti, které souvisí s růstem a sluneční sférou. Právě pro vysoký energetický potenciál zeleného jílu, silné účinky proti stárnutí pleti a pro jeho plasticitu, která je ideální pro modelování a formování těla si ho vybral doktor G. Ferraro jako základ pro výrobu 100% přírodní kosmetiky bez konzervantů.

Jak sám doktor Ferraro říká: kosmetika musí být především zdravá, čistá a účinná“. Pokožka, která je pravidelně ošetřována kosmetikou se zeleným jílem, je mnohem pružnější.

Argital – Zelený jíl vysušený sluncem je 100% přírodní produkt ze Sicílie. Těží se na pobřeží Středozemního moře, v čisté oblasti zalité sluncem a ovívané větrem. Vzhledem ke svému složení a absorbci slunečního záření během procesu jeho vysoušení je velmi bohatý na životní síly a tepelnou energii. Má mimořádnou schopnost vázat škodlivé látky a mikroorganismy a  obsahuje řadu pro tělo důležitých a prospěšných minerálních látek a stopových prvků. V zeleném jílu ARGITAL se nachází i mnoho elementů ve stopovém množství, dokonce i zlato nebo stříbro.

Při používání zeleného jílu ARGITAL jako tělového zábalu nebo v koupeli se projeví jeho schopnosti formovat postavu a udržovat si tyto tvary s i přibývajícím věkem.

Zelený jíl nabízí řadu dalších účinků pro krásu a zdraví pleti:

 • Zpomaluje stárnutí pleti.
 • Působí proti volným radikálům a tvorbě vrásek.
 • Zlepšuje pevnost a pružnost pleti.
 • Rozjasňuje a vyrovnává pleť.
 • Zmenšuje otoky pod očima.
 • Má silné protizánětlivé účinky.
 • Působí jako přírodní peeling.
 • Čistí pleť s akné a pupínky.
 • Reguluje činnost mazových žláz pokožky.
 • Pomáhá při dermatitidě, léčbě ekzému a růžovky.
 • Má modelační účinky – formuje postavu.
 • Je účinný v boji proti striím a celulitidě.
 • Posiluje vlasy a reguluje jejich nadměrné maštění.

Přírodní kosmetika ARGITAL na bázi zeleného jílu

Argital nabízí kompletní sortiment péče o obličej, tělo, vlasy, zuby, hypoalergenní dětskou kosmetiku, přípravky na citlivou pleť, na různé kožní a jiné problémy. V prodeji je i samotný zelený jíl v prášku pro přípravu obličejových, tělových a vlasových masek, koupelí a obkladů.

Při výrobě přípravků značky ARGITAL je používán proces dynamizace aktivních složek, který maximalizuje jejich účinky a dodává pleti energii rytmu. Argital přikládá rytmu velkou důležitost, neboť se jedná o univerzální sílu, která řídí přirozené procesy jako je střídání dne a noci, fází měsíce a ročních období, a je zásadní nejen v životě člověka, ale pro všechny formy života obecně.

Přípravky Argital neobsahují žádné syntetické složky ani konzervanty a nejsou testovány na zvířatech. Barvy a vůně produktů jsou dány pouze použitými přírodními látkami, jako jsou zelený jíl, extrakty z rostlin, čisté přírodní oleje a esenciální oleje.

Přípravek Argital Aktivní zelený jíl naleznete v naší nabídce.

Zpět nahoru

NOVÉ ČLÁNKY KAŽDÝ TÝDEN ZDARMA NA VÁŠ E-MAIL?

Přihlaste se zdarma k odběru novinek z webu Celostnimedicina.cz a už Vám neunikne ani jedna zajímavost ze světa celostní a alternativní medicíny.