Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Vitiligo – je stále ještě „nevyléčitelnou“ kožní nemocí?

04.02.2013

Nedávno jsem požádal svého týmového kolegu farmakologa Dr. Arndta, aby se podíval do svých informačních zdrojů, zda se ohledně vitiliga něco nezměnilo a zda je stále bráno jako "nevyléčitelný" problém. Jeho odpověď potvrzovala moji informaci - nic konkrétního proti vitiligu stále není ani v chemické ani v přírodní medicíně.

 

Dále cituji pana kolegu: Jednou z možností, jak některé zdroje uvádějí, je podpořit celkovou léčbu posílením detoxikační činnosti jater pomocí přípravků s ostropestřcem mariánským. Také jsou doporučovány jako doplněk celkové léčby vitaminy ze skupiny B. Za úvahu by také stálo používání krému Cytovital na regeneraci pokožky.

 

K tomu dnes přidávám jednu dobrou a jednu špatnou zprávu.

  1. Dobrá zpráva
    Dlouhé roky jsem měl na čele nápadné vitiligo, které se pozvolna mapovitě šířilo do stran. Neřešil jsem to nijak konkrétně, ale pracoval jsem v té době již dávno na celkové náročné přestavbě celého životního stylu ze zcela jiných tělesných i duševních a duchovních důvodů, které mne trápily mnohem více než nějaké bledé skvrny na kůži. Soustřeďoval jsem svoji pozornost důležitějším směrem. A ejhle - letos jsem si najednou u zrcadla vzpomněl, že jsem kdysi měl bledé skvrny na čele a že najednou zase téměř zmizely.
  2.  

  3. Špatná zpráva je ta, že ani na základě svého vlastního uzdravení (doufejme, že trvalého) nemám žádný jednoduchý návod ve stylu „udělejte to a to - a vitiligo zaručeně zmizí.“
    Ale jak pravil Konfucius: Je lépe zažehnout malé světélko než naříkat na tmu.

 

Důvodem mapovitého blednutí kůže při vitiligu je autoimunitní poškození funkce kožních buněk zvaných melanocyty. Ty přestanou tvořit kožní barvivo zvané melanin - a skvrna je tu.

 

Názor přírodní medicíny na autoimunitní procesy je, že jsou psychosomatickým obrazem duševního neklidu a zřejmých či v Podvědomí ukrytých agresivních myšlenek. To by přesně souhlasilo s mou zkušeností.

 

V době, kdy "mé" vitiligo přešlo z rozrůstání do regrese, jsem již dávno měl vyladěný laktovegetariánský jídelníček a jiné hmotné stránky svého nového životního stylu a jen jsem bojoval o udržení dosažené úrovně – zde zásadní zdroj uzdravení z vitiliga nehledám.

 

V době nečekaného zmizení vitiliga jsem se ale snažil o zásadní změny duševní a duchovní, navíc doprovázené zlepšováním pomalého hlubokého dýchání, které je MIMO JINÉ(!) naprosto nezbytné pro odkyselení organismu. Tyto komplexní změny psychiky byly zřejmě příčinou uzdravení kožních buněk, které znovu začaly tvořit pigment.

 

Lze předpokládat, že u vitiliga bude fungovat stejná zpětná vazba jako u jiných psychosomatických onemocnění - pokud bych své psychice dovolil vrátit se k původním duševním stereotypům, vrátilo by se i vitiligo. To je běžný jev u většiny chronických onemocnění - motivují k vývoji a hlídají nás před návratem.

 

Cesta zpět nevede.


Související články:
Kožní onemocnění z pohledu TCM
Lupénka
Svrab
Karmická medicína 21 - Nevyléčitelná onemocnění? - 1. část
Karmická medicína 22 - Autoimunitní onemocnění a jiná zdánlivě "nevyléčitelná“ onemocnění – 2. část
Pomoc z přírody při kožním onemocnění vitiligo


04.02.2013
autor: MUDr. Ladislav Šafránek
další články v rubrice: Nemoci


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

299,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS