Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Vitamin C se šípky s postupným uvolňováním (komerční sdělení)

12.04.2007
Vitamin C (kyselina askorbová) patří do skupiny vitaminů rozpustných ve vodě a proto je do několika hodin po příjmu (v případě zvýšené fyzické námahy nebo tréninku ještě rychleji) z organismu vyloučen.Naštěstí dnes již existují přípravky s označením Time Release (volně přeloženo s postupným uvolňováním nebo prodloužený účinek), které se uvolňují v organismu průběžně po delší čas.To znamená, že vitamin C je přítomen stále po dobu 6-8 hodin, nebo i déle.

Všichni známe vitamin C. Co všechno o něm ale víme? Rostliny a mnoho živočišných druhů si dovedou sami vitamin C vytvářet. Člověk to však nedovede a je odkázán na jeho přísun zvenčí. Již dlouho je známo že podporuje obnovu vazivové tkáně. Proto je nutný pro správnou funkci orgánů a tkání, včetně svalů, vazů, kostí, cév, kůže, při hojení ran a zlomenin. Vitamin C se podílí na odbourávání cholesterolu a tím na zpomalování procesu aterosklerosy. Je zcela nezbytný pro imunitní systém organismu. Chrání tělo proti řadě virových onemocnění - včetně chřipky. Denní potřeba vitaminu C je udávána od 50 do 200 až 300 mg. Jeho potřebu zvyšuje kouření, chlad, infekce, fyzická námaha, operace a stres.


Větší potřebu mají také těhotné a kojící ženy a ženy, které používají antikoncepční tablety. Zvýšený příjem, kolem 1000 mg za den je příznivý při nemocech z nachlazení, včetně jejich předcházení. Dávky 1000 - 2000 mg/den snižují hladinu cholesterolu. U diabetiků mohou dávky 500 mg/den příznivě ovlivnit hladinu krevního cukru. Vitamin C je obsažen především v čerstvé zelenině a ovoci. Dá se ale říci, že naše nedobré stravovací návyky denní dávku vitaminu C nepokryjí. Je proto vhodné v období zvýšené potřeby vitaminu C, například při chřipkové epidemii začít s doplňováním vitaminu C v tabletkách. Skutečně kvalitní vitamin C bývá získáván ze šípků,v nichž se vyskytuje s bioflavonoidy. K nejdůležitějším funkcím bioflavonoidů patří ochrana vitaminu C před oxidací a tím jeho znehodnocení. Rovněž znásobují účinek vitaminu C. Svým antioxidačním účinkem snižují hladinu cholesterolu v krvi, příznivě ovlivňují alergie, chrání klouby a jsou doporučovány při akutních infekcích.


Pomalu se uvolňující vitamin C pod obchodním názvem Unios je výrobek s výtažkem ze šípků.
Obsahuje jak kvalitní vitamin C, tak i bioflavonoidy ze šípků a splňuje nejnáročnější požadavky jak sportovců, tak i běžných uživatelů,kteří chtějí udělat něco pro své zdraví.Přípravek Vitamin C 1000 s postupným uvolňováním a šípky naleznete v naší nabídce.


Související články:
Vitamín C ve vysokých dávkách je účinný při léčbě mnohých nemocí


12.04.2007
komerční sdělení
další články v rubrice: Ostatní


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS