Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


„Vím, co alternativní medicína umí poskytnout“, říká Zora Jandová, tvář internetového obchodu Prozdravi.cz

24.08.2011
Zora Jandová Připravili jsme pro vás rozhovor s tváří internetového obchodu Prozdravi.cz, herečkou, zpěvačkou a moderátorkou Zorou Jandovou, známou svým zdravým životním stylem. Na otázku, proč se Zora rozhodla spolupracovat s Prozdravi.cz, sama říká: „Prozdravi.cz jsem si vybrala proto, že se od své konkurence odlišuje střízlivostí a snahou o korektnost při propagování jednotlivých produktů, neslibuje zázraky a počítá zároveň s inteligencí i zdravým rozumem spotřebitelů“.

Zora studuje vysokou školu tělesné výchovy a sportu a velmi ráda se věnuje tai-chi, čínskému cvičení, které se kdysi vyučovalo především jako umění sebeobrany a dokáže příznivě působit na zdraví a psychiku. Zeptali jsme se jí, co dělá pro své zdraví, kdy se začala zajímat o zdravý životní styl a tai-chi, na její názory ohledně klasické i alternativní medicíny a samozřejmě na tajemství její nestárnoucí krásy.Jste známá svým příkladným životním stylem, byla jste vždycky taková? Jestli ne, co bylo impulzem ke změně?
Myslím, že "všeho s mírou" mám v sobě zakódováno odmala. Jako malá jsem milovala žloutkové věnečky, jedinou šancí zbavit se mé permanentní touhy po nich bylo přejíst se jimi. Což jsem udělala. Ta lekce, která následovala potom, mě velmi poučila... A když do mého života vstoupilo tai-chi, naučila jsem se poslouchat své tělo ještě lépe, být v harmonii sama se sebou i se svým okolím.Máte nějaké hříchy proti zdraví či kráse? Jaké?
Miluju oříškovou čokoládu, bramboráky, čabajku... Jsou to vůbec hříchy???Jak vypadá váš jídelníček? Dodržujete pravidlo pěti porcí denně?
Pro mne je vhodnější dodržovat spíš sedm porcí. Jídelníček stejně jako různé diety nebo léčebné metody a léky by měly být "ušité" na míru vždycky individuálně. Co prospívá jednomu, druhému může způsobit problémy, dokonce i vážné. Vymyslet společný stravovací režim pro děti, seniory, sportovce, lenochy, kočky a psa dá zabrat, je to mnoho porcí denně. Popisovat to je nad mé síly.Jakou kosmetiku upřednostňujete? Luxusní, bio přírodní nebo jste typ Nivea a Indulona?
Jdu ve šlépějích mé babičky, která se celý život myla jádrovým mýdlem a mazala Niveou. To jádrové mýdlo jsem nahradila tekutým mýdlem Dove, Nivea zůstala. Když jsem před pár lety byla tváří kosmetiky Avon, resp. řady Planet Spa, některé přípravky tělové kosmetiky jsem si oblíbila a používám je dodnes.Proč jste si vybrala zrovna tai-chi? Pro koho a proč je vhodné?
Tai-chi si vybralo mě. Hrála jsem tenis, softball, dělala karate, sebeobranu, jezdila dokonce automobilové závody do vrchu a na okruhu, ale nic mě nezaujalo natrvalo. O tai-chi jsem točila televizní pořad a musela se kvůli tomu naučit kus sestavy. Než jsem se ji pak doučila celou, tai-chi mi vstoupilo do života, nejspíš už doživotně. Začít může kdokoli a kdykoli, jen je zapotřebí vybrat si vhodný styl a učitele, který bere ohled na klientův aktuální fyzický i psychický stav. Tai-chi může příznivě ovlivňovat naše tělo a mysl, pokud ovšem cvičíme a máme dobrého učitele.Co si myslíte o klasické a alternativní medicíně? Která je Vám bližší?
Mám státnice z anatomie, fyziologie, sportovní medicíny a psychologie, vím, co tzv. západní medicína umí poskytnout, ostatně zachránila mnohokrát naši rodinu. Zároveň jsem vystudovala tradiční čínskou medicínu, resp. tradiční čínské masáže tui-na, získala jsem tedy i vhled do východní medicíny. Absolvovala jsem i mnoho různých kurzů alternativních způsobů léčení. Vždycky se snažím hledat léčbu určitému problému na míru. Internetová lékárna nabízí produkty pro opravdové zdraví.

 

Máte nějaký tajný a ověřený tip na krásu, kterým si udržujete svůj mladistvý vzhled?
Na takzvané zaručené tipy a recepty na cokoli jsem už alergická, pokud to není recept na jídlo od mistra šéfkuchaře. Je jich všude plno a mnohdy nadělají víc škody než užitku. Všechno, co je "zaručené", je vždy nutné brát s rezervou, doporučuju konzultaci s odborníky. Co jednomu pomáhá, může druhému dokonce i uškodit. V mém případě nejde o žádné tajnosti, částečně vděčím za to, jak vypadám, genetice. Zbytek je harmonická péče o mysl i tělo. Sebezdravější jídelníček a příkladné cvičení nebo luxusní kosmetika nám budou k ničemu, když se na své okolí budeme mračit, když budeme zapšklí a závistiví. Když se srovnáme sami se sebou, nebudeme škodit ani sobě, natož někomu jinému. A to se projeví i na našem vzhledu. Můžu mít spoustu vrásek, možná i trochu špeků nebo málo vlasů, ale když budu vyzařovat zdravou energii, mé okolí si jich všímat jistojistě nebude. To je můj tip. Ale rozhodně ne absolutně zaručený.


Související články:
Reiki - životní energie
Etikoterapie - léčení morálními silami
Tai-či: nový životní styl
Životní energie - základ skutečného zdraví
Zora Jandová exkluzivně otestovala další produkty z nabídky Prozdravi.cz
Zora Jandová exkluzivně otestovala produkty z nabídky Prozdravi.cz


24.08.2011
další články v rubrice: Ostatní


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS