Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

VIDEO: Cordyceps - poklad Tibetu

24.05.2013

Cordyceps neboli housenice čínská, pro Tibeťany Yartsa gunbu, je velmi vzácná a pro svoje léčivé účinky vysoce ceněná přírodnina. Vyskytuje se pouze na tibetské náhorní plošině a pro místní obyvatele je lukrativním zdrojem příjmu. Více se dozvíte v tomto velmi zajímavém videu (české titulky):

MycoMedica prodává pravý Cordyceps sinensis (testováno v německé nezávislé laboratoři). Jedná se o extrakt z fermentovaného mycelia, který je až 20x silnější než pouze sušený cordyceps. Díky šetrnému způsobu zpracování si ale zachovává stejný poměr účinných látek jako sušená forma. Pouze je silnější, tudíž účinnější.

 

Tradiční lékaři používali cordyceps pro posílení ledvin a plic. Ledviny, chápeme-li je podle tradiční čínské medicíny, jsou skladištěm prenatální a postnatální esence Jing. Esence je ve své podstatě materializovanější Qi. Je nejjemnější tělesnou hmotou, která tvoří základ všech tkání. Napomáhá růstu, vývoji a reprodukci. Část esence dostáváme od rodičů – té říkáme prenatální esence a část tzv. postnatální esenci si tělo vyrábí ze vzduchu a potravy. Říká se, že v prenatální esenci je přímo odražena esence tří generací. S esencí je trochu problém. Prenatální esenci Jing (tu získanou od rodičů) si můžeme doplňovat jen velmi těžce. V podstatě od narození nám neustále ubývá. Dala by se přirovnat ke svíčce. Když dohoří, tak život končí. A právě cordyceps má tu výjimečnou vlastnost, že umí doplňovat esenci Jing.

 

Díky možnosti doplňovat ledviny (hlavně esenci Jing, ale díky své teplé povaze i ledvinový Yang) se cordyceps užívá u sexuálních dysfunkcí (nechuť k sexu, problém s erekcí či předčasnou ejakulací apod.), u problémů s plodností, pro zvýšení libida u mužů i u žen.

 

Další výraznou funkcí cordycepsu je jeho schopnost posilovat plíce, čehož se využívá u dušnosti, astmatu či kašle. Je schopen rozšířovat dýchací cesty, což vede ke zvýšení oxygenace – zvýšení množství kyslíku v krvi. Tohoto účinku využívají často sportovci, kteří užívají Cordyceps CS-4 pro zvýšení výkonu, ale take pro rychlejší regeneraci po závodech…

 

Tradičně se cordyceps užíval pro posílení obranyschopnosti u opakujících se vnějších napadení (nachlazení, virózy, chřipky, napadení plísněmi…). Moderně se mu také říká „přírodní antibiotikum“.

 

V naší ordinaci používáme cordyceps velmi často u únavových stavů, kde působí jako „dobíječ baterek“. V těchto případech doporučujeme tříměsíční „cordycepsovou kůru“ (2 balení Cordycepsu Premium). Pokud se řeší imunitní problémy, tak je vhodné použít Cordyceps Premium spolu s čistým BetaGlukanem BIOcell pro zesílení imunomodulačního účinku. Jejich působení je synergické a terapeutického efektu je dosaženo rychleji.

 

Cordyceps Premium naleznete v naší nabídce.


Související články a videa:
Cordyceps láme světové rekordy
Regevit
Stresovaný, unavený člověk
Cordyceps sinensis
Cordyceps sinensis (housenice čínská)
VIDEO: Cesta vnitřní harmonie
Cordyceps, himalájský klenot zdraví


24.05.2013
autor: Milan Schirlo
zdroj: www.mycomedica.cz
další videa v rubrice: Video


 
Nikdy nezapomenu na ten pocit beznaděje, strachu co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná
Co dělají lidé, kteří vypadají mladší, jinak
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Pravidla podzimní detoxikace
Věř si! Jsi krásná a máš velkou hodnotu
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Když se řekne přerušovaný půst
Pro delší a lepší život s vitaminem C
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS