Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Vezměte do lázní i své děti

02.12.2008
Představa dětí o pobytu v lázních je hodně nudná. A rodiče si zas nedokáží představit, že by jejich ratolesti jeli do lázní s nimi. Přesto je to možné. Mnoho lázeňských zařízení totiž nabízí skvělé pobyty pro rodiče s dětmi. A ty jsou na hony vzdálené představě šourání se po kolonádě, nudného posezení u kávy či nekonečných debat o nemocech.

Nordic walking, tenis, cykloturistika, minigolf, sjezdovky, běžky, bruslení, to je jen základ sportovních aktivit, které mohou využít v Priessnitzových lázních Jeseník prakticky všichni, tedy nejen rodiče, ale i jejich děti. A že by pak neměly zájem o lázeňské procedury? I největší puberťák či puberťačka jistě nepohrdne takovými lahůdkami, jakými je třeba bylinková koupel, aromatická masáž či medový zábal.

Další lázeňské procedury pro děti a mládež:

 • Uvolňující ošetření pro všechny projevy pleti: uvolnění krčních svalů, čištění pleti, lymfatická stimulace, pleťová kůra, pleťová maska, masáž dekoltu a uvolnění šíje, poradenství 600,- Kč/1,5 hodiny
 • Intenzivní čistění suché i mastné pleti: čištění pleti, čistící maska, speciální pleťová kůra, lymfatická stimulace, pleťová maska, poradenství  600,- Kč/1,5 hodiny
 • Kosmetické ošetření nečisté a zánětlivé pleti: čistění pleti, čistící maska, speciální pleťová kůra , pleťová maska nebo olejový zábal, poradenství500,- Kč/1 hodina
 • Balíček pro děti za 612,-Kč: 1x plavání v bazénu, 1x dětská sauna, 1x koupel se solí z Mrtvého moře v kombinaci s perličkovou koupelí, 1x arteterapie (práce s hlínou, hedvábím, malování na sklo) a zábavný program v podobě dětských autíček, minigolfu, tenisu, bruslení, zapůjčení bobů a promítání pohádek v kinokavárně Sofie.

 

Lázně Teplice nad Bečvou jsou jediné srdeční lázně na Moravě. Jejich nabídka je však mnohem širší a lékaři v Moravské bráně pochopitelně pamatují i na děti. Proto pro ně připravili program Zdravé dítě, který je zaměřen na obranyschopnosti dětského organismu a snížení rizika běžných onemocnění.  Zvláště přínosný je pobyt pro děti trpící nemocemi horních cest dýchacích s oslabenou odolností, oběhového a pohybového aparátu, kožních chorob a alergiemi. Pro naše potomky jsou tu připraveny koupele v unikátní přírodní alkalické zemité kyselce. Lékař tu dětem individuálně sestaví léčebný plán obsahující dvě procedury denně a volný vstup do bazénu. Pro děti a mládež je to pak k dispozici dětské hřiště, stolní tenis, horská kola, nordic walking, petanque, minigolf, tenis, divadelní představení, knihovna, kavárna a cukrárna a pochopitelně i výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí, na Hranickou propast, do Zbrašovských aragonitových jeskyní, na středověký hrad Helfštýn či na Svatý Hostýn.  Rodiče se v Teplicích nad Bečvou mohou nejen léčit, ale například se zbavit své závislosti na cigaretě nebo se nechat omladit a zkrášlit ve zdejším poláriu. I to je součástí zdejších procedur.Rádi se rácháte v mořské vodě a přitom se nechcete s dětmi trmácet až k moři? Lehká pomoc! Od toho jsou tu jodobromové lázně Sanatoria Klímkovice, která využívají účinků solanky. Původem je to mořská voda z období třetihorního vrásnění, která zůstala pod zemí uvězněna v písčitých slojích několik milionů let. Tedy ještě v době, kdy třeba na Ostravsku bylo dno pravěkého moře. A to tu šplouchalo před 6,5 až 11 miliony let. „Léčebné účinky solanky se využívají například při nemocech pohybového ústrojí,“ říká o léčebných účincích prastaré mořské vody primář Sanatorií Klimkovice MUDr. Peter Bahul. „Jodobromová voda také zlepšuje pružnost a elasticitu vaziva cévní stěny, což vede k rozšíření cév, poklesu krevního tlaku a zlepšeni prokrveni. Při onemocnění pohybového systému dochází k potlačeni zánětlivých projevů, ústupu bolesti, otoku a regeneraci chrupavky kloubu. Dochází tak k celkové regeneraci a harmonizaci organizmu.“A nabídka Sanatorií Klímkovice pro rodiče s dětmi?

 • Koupel aromatická individuální celková a suchý zábal: cena: 180,- Kč dospělí ; 90,- Kč děti
 • Koupel bylinná, perličková a vířivá individuální celková + suchý zábal: cena: 180,- Kč dospělí ; 90,- Kč děti
 • Koupel rašelinová individuální celková + suchý zábal: cena: 260,- Kč dospělí ; 130,- Kč děti
 • Lymfodrenáž ruční: cena: 402,- Kč dospělí ; 201,- Kč děti
 • Lymfodrenáž přístrojová kosmetická: cena: 202,- Kč dospělí ; 101,- Kč děti
 • Masáž aromaterapeutická - částečná: cena: 180,- Kč dospělí ; 90,- Kč děti
 • Oxygenoterapie - kyslíková terapie: cena: 120,- Kč dospělí ; 60,- Kč děti
 • Světloléčba: cena: 20,- Kč dospělí ; 10,- Kč děti
 • Zábalová vana + jodobromový nebo bylinný zábal: cena: 200,- Kč dospělí ; 100,- Kč děti

 

 

Město Lednice je v celém širém světě známo především díky neopakovatelné atmosféře Lednicko-valtického areálu. Tato památka zapsaná na seznamu UNESCO každoročně láká na jih Moravy statisíce návštěvníků. Nacházejí tu unikátní zámek, charismatický minaret, osvěžující zámecký park a několik posledních týdnů také lázeňský areál. Po sousedních lázních v Hodoníně je to teprve druhé lázeňské zařízení v celém regionu jižní Moravy. Specialitou a základním přírodním léčivým zdrojem hodonínských lázní je jodobromová voda, která patří mezi nejkvalitnější vody svého druhu v Evropě. Tato voda má vysoký obsah jodových solí s poměrně nízkou mineralizací. Účinky lednické jodobromové minerální vody působí blahodárně na pohybové ústrojí, stavy po úrazech a operacích, na neurologické nemoci a nemocí oběhového systému, gynekologické potíže a stavy po popáleninách. Přírodní léčivý zdroj minerální vody pak doplňují hydroterapie, masáže, peloidní zábaly, kryoterapie, elektroléčba, uhličité koupele, reflexní terapie, kineziterapie a další lázeňské procedury. Ve spojení s návštěvou tohoto romantického kraje v jihovýchodním cípu České republiky působí zdejší lázně opravdu oživujícím způsobem. A také pro děti je tu mnoho k vidění i k zábavě. Zdejší lázně pro ně mají bazén, fitcentrum, tělocvičnu, hřiště na petanque a na kriket, horská i treková kola, možné jsou i  projížďky na koních a na loďkách, nechybí squash, badminton, tenis, kuželky či bowling. A zatímco si rodiče užívají svůj balíček v ceně 2000,- Kč v podobě dvou klasických masáží, dvou regeneračních bylinných koupelí, dvou lázní v hydromasážní vaně, dvou suchých uhličitých koupelí, plavání a sauny, mohou jejich děti za poloviční cenu užívat bazénu, sauny, dvojici perličkových koupelí, koupel ze solí z Mrtvého moře a k tomu se věnovat malování, výrobě šprků či sledovat pohádky. Ještě mají vaši potomci dojem, že lázně jsou nuda pro staré babky!


Související články:
Neláká vás vedro u moře? Zkuste dovolenou jinak


02.12.2008
autor: Jaromír Pohan
zdroj: www.prodamy.cz
další články v rubrice: Ostatní


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS