Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Udělejte si test na celiakii sami (komerční sdělení)

30.06.2007
Celiakie je autoimunitní onemocnění tenkého střeva, které se projeví v kterémkoliv věku, ale také mnoha způsoby. Je to onemocnění vrozené a nevyléčitelné. U dětí se první příznaky nemoci objevují nejčastěji mezi 1. a 2. rokem života, u dospělých zpravidla mezi 40. a 50. rokem. Typickými příznaky u dětí je malý vzrůst, chudokrevnost, průjmy, bolesti břicha, ale také introvertní chování, přecitlivělost, plačtivost, mentální zaostávání. U dospělých je to podobné.

Typické příznaky celiakie jsou chodokrevnost, průjmy, bolesti břicha, ale také neschopnost otěhotnět, či potraty. Dále předčasná osteroporóza, velká náchylnost k infekčním nemocem apod. Neléčená, tedy nerozpoznaná celiakie nezřídka končí rakovinnými nádory, nejčastěji nádorem tlustého střeva, nádorem lymfatických uzlin a dalšími.Odborníci odhadují, že až 40 % lidí s rakovinou tlustého střeva jsou neléčení celiaci, 17 % lidí s rakovinou lymfatických uzlin jsou neléčení celiaci.

 

Kdo je vlastně ohrožen touto nemocí?
Především příbuzní nemocných - sourozenci, rodiče, prarodiče, děti. Dále diabetici 1. typu, pacienti s autoimunitní hepatopatií a thyreopatií. Neléčená celiakie jako autoimunitní onemocnění vyvolává další přidružená autoimunitní onemocnění.


Studie ukazují, že celiakie postihuje všechny rasy a vyskytuje se na všech kontinentech. Výskyt celiakie je odhadován v poměru 1-100 tedy 1 nemocný na 100 zdravých obyvatel. Zároveň odborníci varují, že z 10 nemocných lidí je u nás v ČR diagnostikován 1 tj. 9 nemocných z 10 o své nemoci neví.

 

Jak se celiakie projevuje?

Kromě uvedených typických příznaků má celiakie často řadu let pouze příznaky velmi nenápadné, a proto je někdy obtížné pro lékaře i pacienta odhalit skutečnost, že pacient touto nemocí trpí. Celiakie patří oborově pod gastoenterologii, ale pokud pacient nemá typické gastrointesciální potíže, bývá odhalen pozdě nebo vůbec. Lékaři ostatních oborů si diagnostikování celiakie často vůbec nepřipouštějí.

 

Mezi potíže, které jsou většinou připisovány jiné příčině a přesto v mnoha případech může jít o celiakii jsou:

  • celkové: únava, hubnutí, apatie, neklid - nervozita
  • interní: anémie z nedostatku železa, nadýmání, nevolnost, bolesti břicha, krvácivost, otoky, svalové křeče, mravenčení
  • gynekologické: nepravidelná menstruace, neplodnost, spontánní potraty
  • kožní: atopický ekzém a další vyrážky, pigmentace
  • zubní: afty, defekty zubní skloviny
  • duševní: deprese, úzkost, u dětí může dojít k mentálnímu zaostávání

 

Jaká je podstata nemoci?
Celiakie je vlastně nesnášenlivost lepku. Lepek je bílkovina obsažená v obilných zrnech konkrétně v pšenici, žitu, ječmeni a ovsu.


Jedinou možnou léčbou resp. kauzální neboli příčinou léčbou je výživa bez obsahu lepku. V současnosti se ještě používá výraz bezlepková dieta. Lepek je nutné zcela vyloučit ze stravy nemocného, protože jeho tělo neumí rozštěpit toxické fragmenty lepku na fragnenty neškodné, tak, jak to umí tělo zdravého člověka. Bezlepková dieta ale pacienta nevyléčí, pouze zabraňuje projevům nemoci. Můžeme říci, že výživa bez obsahu lepku neumožňuje nemoci, aby se projevovala, a tedy, aby měl pacient zmiňované zdravotní potíže. Po vysazení lepku z potravy se zpravidla nepříjemné zdravotní potíže časem upraví a pacient je dále téměř zdravý a bez potíží.

 

Jak se celiakie diagnostikuje?


Celiakie je podle nejnovějších poznatků vědy diagnostikována ve dvou fázích:

  1. fáze je provedení sérologických testů, tj. krevní testy, které prokáží v těle přítomnost nadměrného množství protilátek proti tkáňové transglutamináze, popř. endomysiálních protilátek
  2. fáze je střevní biopsie, tj. odebrání vzorku střevní sliznice a její pečlivé prozkoumání zkušeným patologem

 

Pokud střevní biopsie prokáže poškození střevní sliznice typické pro celiakii, gastroenterolog stanoví konečnou diagnozu - celiakie a indikuje jediné možné řešení - bezlepkovou výživu nemocného. Provedení krevních testů, které je vlastně rozhodujícm kritériem pro provedení střevní biopsie, ale často praktiční lékaři a pediatři u pacientů, kteří nemají klasické příznaky odmítají. Nejčastěji se setkáváme s názorem, že není důvod pro provedení krevních testů. Někdy je skutečně těžké najít příčinu zdravotních obtíží, ale je rozhodně důležité vědět, že celiakie to není. Samozřejmě pokud to není. Pro ty, kteří jsou svými lékaři odmítnuti, popř. chtějí mít jistotu, že netrpí celiakií je v současné době k dispzici volně prodejný test, který je plnohodnotnou náhradou testů, prováděných v rámci sérologických testů v našich laboratořích. Jeho provedení je velmi snadné a výsledek je znám během 10ti minut. Lékaři jsou v současné době o této převratné novince na našem trhu obeznámeni, a tedy vědí, že pozitivní výsledek testu je signálem pro provedení střevní biopsie k definitivnímu určení konečné diagnozy.

 


Biocard TM Celiac Test je rychlý a šetrný domácí test na odhalení onemocnění celiakie. Byl vyvinut mezinárodním týmem lékařů a vyrábí ho finská firma AniBiotech. Do ČR se dováží od července 2006. Je volně prodejný v lékárnách a prostřednictvím internetového obchodu.

 

Biocard Celiac Test naleznete v naší nabídce.


Související články:
Test na C-reaktivní protein pro domácí použití
Celiakie (intolerance lepku)
Sardinková pomazánka s vejci


30.06.2007
komerční sdělení
další články v rubrice: Ostatní


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

539,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS